Skocz do zawartości

[klocki Do Tarczówek] Jakie Mieliście? Które Okazały Się Najlepsze?


pedro_47

Rekomendowane odpowiedzi

Poza oryginalnymi na rynku pojawiły sie juz dawno rozmaite zamienniki. Jakie spostrzeżenia macie co do ich jakości tj. siły hamowania, zywotności, modulacji. Przeszukałem forum w poszukiwaniu takiego tematu i znalazłem tylko info o klockach do V'ek. Jak ma się ich siła do oryginalnych, czy są tańsze. Ja miałem juz dwa komplety klocków BBB (jeden w Hayesie mechanicznym a drugi w Magurze) i nie mam najlepszego zdania o nich. Jak sie docieraja wydają się spoko ale wyczuwalne jest jakby "bulkanie" i pulsacyjne blokowanie tarczy przy mocnym scisku i duzej predkosci. Oryginalne półmetalowe klocki Hayes okazuja sie lepsze od BBB. Zaś jakieś 1,5 miecha temu kupiłem oryginalne klocki do Magury "perforamance" i jestem nie do końca zadowolony. Siła wzrosła ale nie jakoś radykalnie a fakt że po kilku przejażdżkach zostało mi 2/3 tych klocków (100zl, rabacik mi dali :D ) jest niezbyt pocieszający. Interesuja mnie szczególnie takie firmy jak Kool Stop, Jagwire, Aztec, Accent itp... Chyba że znacie jakąś firme robiącą klocki z okładziną stalową-spiekaną? Firmowe klocki do Avidów właśnie te stalowe są rewelacyjne. Dobra sie rozpisałem... Mam nadzieje że temat się rozwinie i dowiem sie czegoś ciekawego :)

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowi sie ze opinia jest jak du** - kazdy ma swoja :) ale slyszalem bardzo duzo malopozytywnych opinii o klockach ebc - a ani jednej pozytywnej - to faktycznie marnie o nich swiadczy. Sam natomiast rozmawialem z gosciem w sklepie o zamiennikach do moich avidow - mocno odradzano mi produkt kool stopa - dlatego ja sam jak wykoncze swoje okladziny - kupuje kolejne - avida :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 17 włożyłem do mojego Hayesa mechanika klocki z Avida(mam je darmowo ze sklepu gdzie leżały bo właściciej je zalał olejem i kupił nowe) wyszorowałem je w płynie do naczyn, potem Cilit Bang i bez docierania hamuja rewelacyjnie. Chce takie do Magury wrrrrrrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...