Skocz do zawartości

[obręcz]vuelta Rodi Excalibur Dh 26" - Opinie


RzemieN

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy warto w nia inwestowac, byc moze ktos mial z owa obrecza stycznosc cena 65 :D jak dla mnie to malo na obrecz ;-) Czy konfig typu:

 

Vuelta RODI Excalibur DH 26" + Dt champion +i piasta novatec(?)

 

Czy te kolo nadawalo by sie do dirtu i czy wytrzyma dropy z 2m ?? takie dolne minimum

 

http://www.mbike.pl/product_info.php?cPath...products_id=140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ogolna opinie, ze to jest obrecz dobra, nie spodziewaj sie po niej zadnych rewelacji, jest jeszcze tak, ze jednym wytrzymuja dluzej innym krocej (przy takim samym katowaniu). Kumpel nie dawno kupil 2x26" i skacze dirty lapie niedoloty, dropy na plaskie walil z 1,5 m i na razie na nia nie narzeka :blink: . Ja tez sobie kupilem 2 sztuki, ale 24" (zmieniam kolka i na nic lepszego nie mialem kasy) i mam nadzieje, ze sie nie zawiode :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vuelta RODI Excalibur DH 26" + Dt champion +i piasta novatec(?)
Taki sam mam config, tylko że Richmany czarne a nie championy do dt :)

 

55kg jezdziec, co w święta przytył do 60kg chciałbym powiedzieć że:

Obręcz ma taką cenę i bardzo dobrze. Tak jak powiedzia Kywak ta obręcz u kązdego spisuje się inaczej. Ja wymienię kilka jej plusów i to za co ją cenię:

-Wytrzymalość(przy wadze, jak SunRims DoubleTrack), która jest dla mnie wystarczająca. Obręcz znosi 2m dropy na płaskie, z bikerem ok. 70-75kg(nie sprawdzałem, bo ja cięki bolek na razie jestem :P ). Nie złapała u mnie centry, chodź jezdziłem raz na niej bez powietrza :blink:

-Cena, bo to co za nią chcą, to dwa razy mniej, niż ja za nią sam bym dał od serca :P

-Ma to samo co DoubleWide, czyli AntySnake'a. Naprawdę jeżdżę na małym ciśnieniu, często mi dobija ona na jakimś kancie, a dopiero miałem jednego Snake'a, jak wwalilem się na jakiś głupi kolec.

 

No ale ma też wadę. Jeżeli obręcz już powie dość, to w bardzo widoczny sposób, tak jak tutaj na fotce:

http://www.pinkbike.com/modules/photo/?op=view&image=236456

I to bardzo szybko, ale do tego progu jest bardzo mocna. Śmiem ją porównać do obręczy dla mnie(podkreślam, że dla mnie, a nie dla każdego) idealnej, czyli D321(EX729). Tam też jest tak, że do pewnego momentu(dużo, dużo wyższego niz w Vuelcie)jej się nic nie dzieje, jest idealnie prosta, ale jak Maxtal już sie pognie...obręcz do wyrzucenia.

Ale ja Polecam ją z całego serca - na niej się nie zawiodłem :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzi sie, ja bym na pewno ja wybral gdybym np mial brac DM 24, bo jak sie bedziesz uczyc to DM i tak bys skatowal a jednak jest swoje drozszy ;) .

 

Marc1n, jestes sztywniak :) , bo nikt tu gnojem nie rzuca, wejdz i poczytaj topici na forum bikeaction, tam dopiero masz bogate slownictwo i nikt sie nie rzuca :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taki sam mam config, tylko że Richmany czarne a nie championy do dt :)

 

55kg jezdziec, co w święta przytył do 60kg chciałbym powiedzieć że:

Obręcz ma taką cenę i bardzo dobrze. Tak jak powiedzia Kywak ta obręcz u kązdego spisuje się inaczej. Ja wymienię kilka jej plusów i to za co ją cenię:

-Wytrzymalość(przy wadze, jak SunRims DoubleTrack), która jest dla mnie wystarczająca. Obręcz znosi 2m dropy na płaskie, z bikerem ok. 70-75kg(nie sprawdzałem, bo ja cięki bolek na razie jestem :P ). Nie złapała u mnie centry, chodź jezdziłem raz na niej bez powietrza :)

-Cena, bo to co za nią chcą, to dwa razy mniej, niż ja za nią sam bym dał od serca :P

-Ma to samo co DoubleWide, czyli AntySnake'a. Naprawdę jeżdżę na małym ciśnieniu, często mi dobija ona na jakimś kancie, a dopiero miałem jednego Snake'a, jak wwalilem się na jakiś głupi kolec.

 

No ale ma też wadę. Jeżeli obręcz już powie dość, to w bardzo widoczny sposób, tak jak tutaj na fotce:

http://www.pinkbike.com/modules/photo/?op=viewℑ=236456

I to bardzo szybko, ale do tego progu jest bardzo mocna. Śmiem ją porównać do obręczy dla mnie(podkreślam, że dla mnie, a nie dla każdego) idealnej, czyli D321(EX729). Tam też jest tak, że do pewnego momentu(dużo, dużo wyższego niz w Vuelcie)jej się nic nie dzieje, jest idealnie prosta, ale jak Maxtal już sie pognie...obręcz do wyrzucenia.

Ale ja Polecam ją z całego serca - na niej się nie zawiodłem :)

 

 

 

cóż za piasta... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...