Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy rama 23 bedzie dobra na mój wzrost amam 196-7cm

 

Specialized Hardrock Sport Dsc 29 Wht '11

 

Rower Specialized Hardrock Sport Dsc 29 Wht '11 - AirBike

 

czy lepiej tego w rozmiarze XL

Rower Scott Aspect 29 Tour

 

którym jak dla was sie lepiej jeżdzi

Edytowane przez marek12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić swój pierwszy "prawdziwy" rower. Wybór padł na rower MTB Giant RAVEL 2.

 

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/revel.2/9167/49304/

 

Mam 23 lata i 165cm wzrostu. Zastanawiam się na rozmiarem S (16'') / M (18''). W zasadzie to na S stojąc na baczność mam niewielki prześwit (2/3 palce) między ramą a kroczem, natomiast na M sytuacja jest już trochę gorsza (spasowane na ciasno). Z drugiej strony siedząc na S siodełko muszą w dość znacznym stopniu wysunąć i wydaje mi się jakbym siedział na rowerku dla malucha. Mierząc M nie mam już takiego wrażenia (to chyba przyzwyczajenie z faktu że wcześniej jeździłem zawsze na rowerze za dużym).

W zasadzie to nie wiem co wybrać wydaje mi się że S będzie bardziej dopasowana. Liczę na wyrozumiałość i pomoc w wyborze rozmiaru.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

197cm wzrostu, długość nogi 90-93cm - już dokładnie nie pamiętam bo nie miałem zbytnio warunków do mierzenia.

 

Czy rama Authora w crossie Zenith 22'' (55.9cm) jest dla mnie za mała?

Bo jeśli tak to pozostaje jedynie 23" i więcej a zatem mocno ograniczony wybór modeli crossów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SvR-co jeździsz-ostrzejsze mtb czy tez turystyk? mtb to bierz m`kę-bezpieczniej dla krocza, pozycję można zawsze wyciągnąć w poziomie (dłużysz mostek na przykład)

a s`ka to taka na turystyka gdy nic Ci za bardzo nie grozi niekontrolowanym opuszczeniem siodełka :)

 

 

 

rydzo-przymierz się do jakiegos crossa, ciężko powiedzieć po tych wymiarach, bo te 3 cm to dużo (gdzies tak koło 2 rozmiarów ramy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do zmiany ramy i widelca.

Widelec jaki chcę nabyć to Rock Shox Reba SL : Rock Shox Reba SL DualAir Disc 1659g ULTIMABIKE (2221076775) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ewentualnie SUNTOUR AXON 2011 RLD 1525g :

SUNTOUR amortyzator AXON 2011 RLD 1525g (2233514789) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. a rama jaka mnie interesuje to Poison Zyankali :

POISON ZYANKALI 2010- biała, 46 cm od BIKE-ARENA (2205114934) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. lub RADON ZR RACE TEAM :

RAMA RADON ZR RACE TEAM + LOZYSKA SM-BB91 R.18 CR (2209179028) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. .

I tu mam problem. Te ramy są w rozmiarze 18'' i nie wiem czy nie będą na mnie za duże.Nigdzie nie mogę znaleźć tych ram w rozmiarze 17''-17,5''.

Mój wzrost to 174cm. więc według tabelki powinna być 18-stka ale znowu moja długość nogi to 79cm. i według tej miary powinna być 17''-17,5''.Znalazłem jeszcze ramę Poisona w rozmarze 42cm.czyli 16,5'' i nie wiem czy ta rama nie będzie znów za mała.

POISON ZYANKALI - SCANDIUM, Biała 42cm- BIKE_ARENA (2205114319) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Nie mam jak sprawdzić tych ram bo u mnie nie ma takich sklepów i w grę wchodzi tylko kupno przez neta. Dodam jeszcze że obecnie jeżdżę na ramie Accent 17,5'' post-138666-0-70127300-1333037129_thumb.jpg i ta rama jest troszkę za duża. Prześwit między górną rurą a kroczem to około 8cm. a siodełko jest wysunięte na 20cm. a jeżdżę głównie po lasach.

Edytowane przez pipiaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMMAAACCC7 - Czy ona jest za duża to na 100% nie wiem tylko tak mi się zdaje. Chodzi o to że kilka razy zdarzyło mi się leciutko obić klejnoty (mam tylko 7-8cm. luzu między rurą a kroczem a z tego co wiem to powinno być min 10cm a najlepiej 15cm.).Po za tym ta rama posiada dosyć niską sztywność boczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem bo chcę kupić używany rower (mam do sprowadzenia). Widziałem go tylko a zdjęciach i podoba mi się. Jest tylko jeden problem mam 185cm wzrostu i nogę 87cm a ta rama jest 20" Jest to rower trekkingowy. Czy ta rama nie będzie za mała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, jestem na kupnie roweru Velo | Wyprzedaż | Rowery | AGang | GANGSTA 7.0

 

u mnie w sklepie jest tylko rozmiar 19 cali i sprzedawca chce mi go wcisnąć bo twierdzi że rower jest dosc wygodny i zebym nie odrzucał 19 cali, a według moich obliczen wychodzi 17 cali tylko wtenczas musiałbym kupic rower bez przymiarki bo trzeba zamówić rozmiar 17

 

moj wzrost to 175cm, noga 76-78cm.

 

poradźcie czy lepiej wziąźć 17 cali czy 19 przy tym rowerze ?

Edytowane przez dominv8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę wkleić adresu do tabeli, więc wpiszę Ci wyciąg z niej

wzrost 185

dł nogi 90

rozmiar ramy 18-19

 

 

 

wg tej tabeli ja się sugerowałem i nie narzekam na nic :)

 

wg niej takze powinienes mieć 19

 

 

to ja muszę się sugerować złą tabelką bo ja znalazłem taką:

 

wzrost długość nogi rama

182 84 22" / 56cm

187 86 23" / 58cm

 

 

 

 

A ten rowerek który znalazłem ma ramę 20" i 51cm

Edytowane przez PiotrSzmyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcę kupić Rower crossowy Merida Crossway 100-D 2012. Ze względu na to, że mieszkam w małej miejscowości i nie mam możliwości zakupu na miejscu, będzie to kupno poprzez internet.

 

Mój wzrost: 178 cm

Wewnętrzna długość nogi: 82 cm

Waga 85 kg

 

Jazda głównie po mieście, czasami wypad za miasto na drogi szutrowe i do lasu.

Producent oferuje kilka rozmiarów ram 46CM-48CM-52CM-55CM

Zastanawiam się, który rozmiar będzie bardziej odpowiedni dla mnie: 48cm czy 52 cm?

 

Z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeżdżę na zbyt dużej ramie 21" XC. Mój wzrost to 180 cm i 83 cm noga. W domu mam jeszcze jeden rower na ramie 17,5" / Accent m003 ale bez amortyzowanego widelca. Ciężko mi stwierdzić czy nie będzie za mała na amorze 100mm. Warto bawić się w przekładanie amora czy rama jest za mała i odpuścić temat?

Edytowane przez widmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...