Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Kto robil to zestawienie bo nie wiem czy mam plakac.

 

175cm noga 76

 

Ja przy tym wzroscie mam nieporownywalnie dluga noge do tulowia i rak i nadal nie przekraczam 72cm w pampersie. Wiekszosc osob przy wzroscie 180cm ma noge na poziomie 72-76.

No chyba ze w/g tabeli liczymy dlugosc nogi do panewki biodra, tylko jaki to jest sens i dokladnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam 179-180cm wzrostu i długość nogi od pięty po jajo 82cm. Chciałbym kupić sobie taki rower - http://shop.######simo.cz/panska-krosova-kola/arcore/crius/22037/

Nie jeżdżę wyczynowo ani tym bardziej zawodowo. Ot od czasu do czasu śmignę na nim do pracy (momentami po wertepach) lub pojeżdżę po mieście.

 

Oczywiste pytanie brzmi z jaką ramą? Do wyboru mam 18 lub 20-ke.

Edytowane przez Maniaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o radę.

Wybieram rower dla dziewczyny

 

173 cm wzrostu

 

http://allegro.pl/kross-crow-rubble-pelne-deore-lx-wyprzedaz-i1555015853.html

 

Czy ten rozmiar będzie dla niej dobry ?

Jest jeszcze dostępny z 19"

 

Z tego co czytałem rozmiar ramy dla kobiet powinien być mniejszy niż odpowiednik dla mężczyzn... ale jak jest w rowerach przystosowanych dla kobiet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem rowerek 1 rok temu, zrobiłem już około 1 tyś/km, jednak teraz zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem sprzedawca nie sprzedał mi złego rozmiarowo meridy TFS 100 V bo mam rozmiar 52

 

mam ~ 182 długość mierzona do krocza 87

 

czy to nie jest za duża rama ? nie to żebym jakoś marudził, ale nie mam porównania do jazdy takiego samego roweru na mniejszej ramie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to nie jest za duża rama ? nie to żebym jakoś marudził, ale nie mam porównania do jazdy takiego samego roweru na mniejszej ramie

 

Jest OK

Ja mam porównanie, przy takim samym wzroście 18" Merida jest za mała.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem rowerek 1 rok temu, zrobiłem już około 1 tyś/km, jednak teraz zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem sprzedawca nie sprzedał mi złego rozmiarowo meridy TFS 100 V bo mam rozmiar 52

 

mam ~ 182 długość mierzona do krocza 87

 

czy to nie jest za duża rama ? nie to żebym jakoś marudził, ale nie mam porównania do jazdy takiego samego roweru na mniejszej ramie :)

Skoro się dobrze czujesz na takiej ramie to znaczy, że jest dobra ;) Wg rozmiarówki powinieneś mieć ok. 19", ale jak napisałem, jeśli dobrze się czujesz na tej, którą masz to jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...