Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

chciałbym zakupić rower Kross A4 2010 i zastanawiam się nad wielkością ramy?

mam 184cm wzrostu i długość od podłogi do krocza 83cm

rower miałby służyć raczej do spokojniejszej jazdy w terenie - bez maratonów itp.

do wyboru są dwie ramy 18" i 20" - którą będzie dla mnie dobra?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Zamierzam kupić rower z przeznaczeniem głównie do dalekich wypraw.

W oko wpadł mi Kelly's Phanatic z roku.

Moje wymiary:

wzrost - 183cm

dł. nogi - 86cm

 

Mam do wyboru ramę 19'' i 21''.

Próbowałem w sklepie oba modele bez pedałów i mam dylemat, bo nie wiem który rozmiar wybrać.

Wcześniej jeździłem tylko na góralu, więc rama 21'' wydaje mi się troszkę zbyt długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep jakiś rowerowy, coś jak serwis, czy supermarket etc.?

Jak ala serwis, to spytaj się, czy nie mogliby przykręcić dla Ciebie pedałów i czy nie mógłbyś przejechać się kawałek. Ale 19 wydaje mi się rozsądniejsza. Wszystko zależy, która Tobie spasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep rowerowy, ale nie ma tam zbyt duzo miejsca i raczej nie pozwolą mi na przejechanie się - poszukam jeszcze innych sklepów

Z obliczeń wynika, że 21'' pasuje: 86cm*0.63/2.54 = 21.33''

Przy 21'' do krocza miałem jakieś 3-6cm, więc sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to rower crossowy, te 3-6 cm zapasu spokojnie Ci wystarczy, 19" dobre jest w teren do roweru mtb ;)

Rama 21" za długa ? ja przy 182 cm w rowerze mtb mam ramę 19" o 12 mm dłuższą niż Kellys 21" ;)

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja również mam problem z dobraniem ramy, a w zasadzie to przed chwilą zacząłem mieć wątpliwości czy rama w rozmiarze 21" (Kross A2 2010) nie będzie dla mnie za duża, mam dokładnie 190cm wzrostu (Mierzone bez butów rzecz jasna), preferuję dynamiczną jazdę w średnio-trudnym terenie, ale raczej w ramach rekreacji a nie sportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kierowałem się w stronę 19" ponieważ kilka lat temu jeździłem na unibike z ramą o takim rozmiarze, ale jeśli faktycznie będzie za mała to chyba zostaje mi tylko 21" (Chociaż w zasadzie to i tak nie mam wyboru, bo z rocznika 2010 w sklepach zostały w sumie same 16stki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczyłem rozmiar ramy według opisu który znalazłem na pewnej stronie (Długość nogi * 0,57 / 2,54) i wyszło mi jak na złość 20". Znalazłem Krossa A2 XT z 2009 z ramą 19" i dylemat się pogłębił, ale chociaż teraz już wiem że 21" mogłaby spowodować bezpłodność ;) Lepsza więc będzie rama o rozmiar mniejsza czy większa? Raczej nie przybieram pozycji sportowej (Przy 19" siodełko na równi z kierownicą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Normalnie jezdze na taty Giancie Terrago 2 21" rama ktory słuzy mi do XC.

 

Chciałbym kupic sobie rower do bardziej "wyczynowej" jazdy no nie wiem małe DH ,lekkie enduro hopki itd.

Jaką rame i rozmiar możecie mi polecić ? (mam 190 cm wzrostu) Zastanawiałem sie nad Prodigy Johnny Bravo bo ma fajne kąty ale ona ma max 16.5 cala to za mała raczej.... ; d

Edytowane przez ImInTrance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jaką ramę w rowerach Kross dobrać pod siebie. Mam 174cm wzrostu. W nowszych modelach Kross Level XY myślę, że optymalna dla mnie będzie 17 cali. Ale która będzie najlepsza, jeśli chodzi o starsze modele Krossa z 2009r.?

Jazda raczej rekreacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zdecydowałem się zamówić rower http://www.rowerzysta.pl/cross/rower-crossowy-crossway-tfs-400-v-2010.html, wg. moich obliczeń (mam 177 wzrostu, długość wewnętrznej strony nogi w centymetrach: 80 w calach 31",) powinienem wybrać ramę w centymetrach 46, w calach 18", jednak na wyżej wymienionej stronce w zakładce rozmiar mam do wyboru 46 i 46(L), wie ktoś może czy te 2 rozmiary się czymś różnią ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam zamiar kupić Meridę Matts TFS XC 500-V 2010 i zastanawiam się nad wyborem dla siebie ramy . Wzrost 176-178 cm ,dł. nogi około 79-80 cm . Mam do wyboru : 18' lub 20' .

Mogę jeszcze odrobinkę podrosnąć ale w granicy 0-5 cm. Którą ramę wybrać ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 177 cm i wg wyliczeń wyszło mi ze rama 46 tj. 18 cali, w zeszłym sezonie miałem Authora classic 20 calowego i był za ciut za duży, radził bym Ci iść do jakiegoś najbliższego sklepu który sprzedaje rowery meridy i zrobić przymiarkę. Będziesz miał 100% pewności ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Witam.

 

Mam zamiar kupić Meridę Matts TFS XC 500-V 2010 i zastanawiam się nad wyborem dla siebie ramy . Wzrost 176-178 cm ,dł. nogi około 79-80 cm . Mam do wyboru : 18' lub 20' .

Mogę jeszcze odrobinkę podrosnąć ale w granicy 0-5 cm. Którą ramę wybrać ?

Pozdrawiam.

 

20" będzie za duża, jak urośniesz to przyjdzie czas na wymianę ramy. Bierz 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...