Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym prosic o porade,

zdecydowalem sie na zakup roweru Scott Sportster P1

http://www.scott.pl/product.php?id_cat=244&id_prod=1349

i pojawil sie problem jaki rozmiar ramy dobrac.

niestety w moim miescie Lodz salony rowerowe nie daja mozliwosci przetestowania roweru "jazdy probnej" tak by sprawdzic na jakim rozmiarze ramy czlowiek lepiej sie czuje.

Wedle "tabelek" porad w stylu "jak dobrac rame" wychodzi ze powinienem zainteresowac sie rama w rozmiarze "L" jednak podczas zapoznawania sie

z rowerem wsiadania zsiadania moich odczuc (niestety tylko statycznych, bez krecenia korba) lepiej czulem sie na rozmiarze "M"

mniejsza rama rower bardziej poreczny:).

Jesli chodzi o moja osobe to mierze 180cm dlugosc nogi od krocza 85cm. Preferuje trasy codzienne 20-30 km.

Nie chcialbym polegac na "tablekach" uogolnieniach poniewaz geometria ramy scotta jest bardziej sportowa i ciezko ja porownywac z rowerami Cube, Author.

Zblizona geometrie reprezentuje Romet RX500 http://news.bikeworld.pl/rower/artykul/4521/Miejski.Romet.RX.500.-.test/

Jesli moge liczyc na Wasze rady - poprosze o opinie.

/Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę kupić rowerek Kross Level A2 09' tylko nie wiem jaki rozmiar ramy wybrać: 19 czy 21cali.

Wzrost - 185cm

Waga - 83kg

Odległość od krocza do ziemi - 87cm

 

Rower ma mi głównie służyć do jazdy rekreacyjnej po lasach czasami po asfalcie jak i po mieście.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Chciałbym zakupić rower górski, jazda po szosie/kafelkowej ścieżce rowerowej 55%, 45% po ścieżkach leśnych i mam problem z doborem odpowiedniej ramy. Niestety kupuję na allegro, w związku z czym nie mam możliwośći usiąść i się nim przejechać. Wzrost: 174cm, waga: 59kg, odległość od podłoża do krocza: 79cm.

 

Zrobiłem pomiar na stronie: http://www.competitivecyclist.com (pomiar robiony na szybko)

 

Your MeasurementsGender M

Inseam 79 cm

Trunk 57 cm

Forearm 32 cm

Arm 65 cm

Thigh 57 cm

Lower Leg 56 cm

Sternal Notch 143 cm

Total Body Height 174 cm

 

 

The Competitive Fit The Eddy Fit The French Fit

Seat tube range c-c 51.2 - 51.7 52.4 - 52.9 54.1 - 54.6

Seat tube range c-t 52.7 - 53.2 53.9 - 54.4 55.6 - 56.1

Top tube length 53.3 - 53.7 53.3 - 53.7 54.5 - 54.9

Stem Length 10.2 - 10.8 9.1 - 9.7 9.3 - 9.9

BB-Saddle Position 75.9 - 77.9 75.1 - 77.1 73.4 - 75.4

Saddle-Handlebar 49.1 - 49.7 49.9 - 50.5 51.6 - 52.2

Saddle Setback 2.0 - 2.4 3.2 - 3.6 2.7 - 3.1

 

Upatrzyłem sobie teraz kilka sprzętów na allegro, m.in. MONDIA SILVERBIRD (amortyzowana aluminiowa rama), MERIDA (sztywna aluminiowa rama), ewentualnie DAWES (sztywna rama aluminiowa). Dwa pierwsze mają ramy 19-calowe, trzeci z nich 18-calową. Czy te 19-calowe nie będą zbyt duże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z doborem rozmiaru ramy. Chcę zakupić Giant'a Anthem X, a rozmiary, które mnie interesują to M (18") i L (20"). Mój wzrost to 180 cm, długość nogi mierzona zgodnie z pkt. 2 powyższego poradnika to 80 cm. Rozmawiając ze sprzedającymi usłyszałem, że 20" będzie o wiele za duże, a 18" po odpowiednim ustawieniu siodełka będzie w porządku. Czy taka rama mogłaby pasować? Czy faktycznie ustawienie siodełka i ew. zmiana mostka bądź innej części odniesie jakiś efekt? Wiem, że należy usiąść na rowerku i samemu "wyczuć" rozmiar, jednak o ile M mogę zmierzyć, to z L nie mam takiej możliwości. Sprawa jest pilna więc prosiłbym o szybką odpowiedź.

 

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko napisać, że Spec w modelu Stumpjumper FSR zaleca L dla wzrostu 180 cm.

Więc jeśli chcesz tego roweru używać do czegoś więcej niż tylko wyścigi na stosunkowo łatwych trasach, zalecam 20"

Z mojego doświadczenia 182 cm. - miałem poprzedniego fulla który był rozmiarowo zbliżony do Anthema 18", teraz mam Speca L podobny do Anthem 20" - i jest o wiele lepiej ;)

Niestety to nie znaczy, że Tobie Anthem 20" będzie pasował.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć jaki rozmiar ramy będzie Best dla mnie. Szukam szosy, zastanawiam się nad meridą 880 lub authorem A3300.Moje wymiary:

-wzrost: 178cm

- waga: 76kg, ale na pewno spadnie poniżej 70 do wakacji,

- noga: ok 82-84cm

a ręka wyciągnięta do przodu od klatki do miejsca gdzie powinienem mieć kierownicę jakieś 64cm.

Jeśli dobrze zmierzyłem wszystko.

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , proszę o pomoc w doborze ramy .Mam 188cm. wzrostu i 90kg .Obecnie jeżdżę na rowerze crossowym (28cali koła) Rama 21 Cali i mam taki problem ze nowy rower jaki chce kupić nie ma ramy 21 są tylko 20 i 22 cale http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Team-7-0-XT_id_8783_.htm#geo20 . 20 cali będzie dobra ?? nie mam możliwości przymierzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie za mała nie będzie na pewno, może być za duża, jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdziłbym, że będzie to właśnie rozmiar dla Ciebie.

Jak napisałem, są to teoretyczne rozważania. Praktyka, a więc przymiarka jest tutaj jak najbardziej wskazana, by to potwierdzić, bądź ewentualnie odrzucić.

 

Jeśli nie dokładnie ten to chociaż podobna rama, w sensie taki sam rozmiar, lecz inny model o bardzo podobnych długościach rury górnej oraz podsiodłowej i kątach.

 

Polecam podawane już przez niejednego użytkownika tego forum: http://www.bike-x-perts.com/images/Rahmen-Sitzhoehen.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...