Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Możecie podpowiedzieć jaka rama będzie dla mnie lepsza przy wzroście 186 cm i dł. nogi 89-90 cm? Chodzi mi o Krossa a6 z 2009 a do wyboru są 18 i 20. Może ktoś jeździ na tym sprzęcie w warunkach podobnych do moich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jarosławie, nawet gdybyś się uparł na 18" trudno by Ci było znaleźć sztycę która zapewniła by właściwe wysunięcie siodełka, w dodatku z powodu bardzo długiej sztycy taka konstrukcja była by bardzo wiotka.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też proszę o pomoc.

Mam 182 cm wzrostu, długość nogi 87 cm, waga 75 kg.

Chcę kupić rower Krossa (Level A2).

Przeznaczenie: lasy z lekkimi górkami oraz ścieżki rowerowe.

Sądzę, że rama 21 byłaby OK.

Czy waszym zdaniem to dobry wybór, czy jednak lepiej 19 cali ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To jest moj pierwszy post tak wiec prosze o wyrozumiałość

Problem nastepujacy a mianowiecie po przeczytaniu 70% postow

zamowiłem dzis scott scale 70 w wersji M

Moje wymiary to 176cm

Od torby do ziemi 80cm

waga 83 kg

wiek 28

Wiem ze moge jeszcze do jutra zmienic zdanie waham sie i powaznie myslałem na temat rozmiaru L, niestety nie było mozliwosci przymiarki w sklepie

Dajcie znac czy moge spac spokojnie, dodam rownierz ze lubilem swego czasu bawic sie rowerem na jakis schodkach kraweznikach itp.

za moch czsow nie byo cvzegos takiego jak teraz mlodziez ma do dyspozycji. Mam zamiar rownierz pokonywac dystanse na odcinkach do 20 km

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam 178 cm wzrostu, 80 cm od ziemi do krocza. Zastanawiam się nad kupnem Kross Level A2 2009. Z wyliczeń wychodzi, że powinienem wziąć 18". Ale są tylko nieparzyste rozmiary. Cel: głównie las, pola. Może właściciel tego Krossa (i nie tylko) podpowie mi jaki wziąć? I jeszcze jedna prośba: jaka wysokość jest od ziemi do łączenia górnej rury z rurą podsiodłową w rozmiarach 17 i 19?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kupuję wheelera pro 39, przez internet, więc ciężko będzie mi go przymierzyć gdziekolwiek.

 

Mam 170 cm wzrostu, 80 cm od ziemi do krocza. Z obliczeń wychodzi mi rama 18, ale od wyboru mam tylko 17,5 bądź 19. Którą z nich wybrać? Nie będe robić pionowych zjazdów, jazda bardziej rekreacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam roweru dla żony wzrost 160cm, długość nogi do kroku około 74cm.

Czy według tego co podaje strona czeskiego producenta rowerów www.author.cz mam dla niej kupić ramę o rozmiarze 18" ?

 

Dobór odpowiedniego rozmiaru dla wzrostu

http://www.authorbicycles.com/download.php?FNAME=1258122132.upl&ANAME=framesize-mtb-asl.pdf

 

authordoborramy.jpg

 

Geometria rowerów Author dla kobiet seria ASL MTB

authorczgeometriaasl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamawiam w sieci Rower Kross Level A2 XT model 2009 ale nie ma nigdzie rozmiarów ram w cm a sądzę żeby zamówić 19, do wyboru mam 17,19,21.

Wzrost: 173cm

Od kroku do ziemi około: 80 cm

Waga:75,5 kg

 

A eksperci z forum co sądzą?

 

 

 

Witam, zamawiam w sieci Rower Kross Level A2 XT  model 2009 ale nie ma nigdzie rozmiarów ram w cm a sądzę żeby zamówić 19, do wyboru mam 17,19,21.

Wzrost: 173cm

Od kroku do ziemi około: 80 cm

Waga:75,5 kg

 

A eksperci z forum co sądzą?

 

 

 

Szukałem aż znalazłem a więc na przyszłość jak by kto szukał:

 

Kross Level A2 XT

 

4864.jpg

 

Geometria dla rozmiaru "19":

 

Kąt główki (A): 71°

Kąt podsiodłowy (;): 73°

Rura górna ©: 594 mm

Rura podsiodłowa (D): 480 mm

Rozstaw kół (E): 1079 mm

 

 

rower_schemat2.jpg

 

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lovelasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie . Mam zamiar kupic rower kross sign ds zastanawiam sie na rozmiarami 15 i 17 cali .

Mam 170 cm wzrostu ważę 70 kg

A odległosc od krocza do ziemi to 76 cm . Na uwage zasługuje jeszcze fakt iż mam 15 lat wciąż rosne .

Tutaj jest jeszcze link z geometrią tego roweru Kliknijcie jesli co kolwiek z tego rozumiecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...