Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Rower 2 ma inny amor, wg mnie lepszy i piasty Novateca, a nie Joytech. Ja bym brał 2.

Tak ale czy to jest w ogole warte doplaty dla mnie tak sie zastanawiam i tak juz przekroczylem budzet bo poczatkowo szukalem roweru do 1000 zl :D.

PS.Czy poczuje jakakolwiek roznice przy kupnie tego drugiego drozszego o te 50 zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChcĘ kupić rower KTM Life Track - jest to cross [nie wiem dlaczego rowery KTM są tak rzadkie]. Z tym, ze mam problem z wyborem ramy. Mierzę 178cm i jeszcze urosne z 5cm. Długość nogi to 89cm. Ja sie zastanawiam nad rozmiarem 22'' ale sprzedawcy odradzają i sugerują mi rozmiar 20''. Jak to z tym jest?! Zaznaczam ze jest to cross wiec moze miec troche większą ramę? Bede jezdził ok 70% asfalt 30% teren. Nie mam mozliwosci przymiarki bo nikt tego roweru nie sprzedaje w mojej okolicy. Wiec błagam, zlitujcie sie i doradzcie, tym bardziej ze pilnie potrzebuje tego wymarzonego roweru ;)

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o szybką odpowiedz:P A moje pytanie brzmi, jaka rame wziac przy wzroscie 189cm. Zamowilem Kross Level A2 z rama 21'', tak mi polecil sprzedawca;d Takze, jeszcze moglbym zmienic rozmiar ramy na 19'' jakby sie okazalo, ze 21'' to za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , szukam już dość długo roweru wybór padł na jakiś z Allegro - gdyż są tańsze po prostu.

A jestem jeszcze uczniem i na więcej kasy niż to co zarobiłem w wakacje pozwolić sobie nie mogę.

http://www.allegro.pl/item633228076_kellys...ega_okazja.html Wybrałem taki , ramę ma 17,5"

Mam pytanie czy nie będzie ona za duża (ew za mała ale wątpię) dla mnie? mój wzrost 178.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem do tej pory na rowerze szosowym 21", teraz kupuje crossowego i nie wiem czy brać tak duża ramę mając 182cm wzrostu - jeżeli na niej stanę to bardzo mało miejsca pozostaje mi do klejnotów. Niemniej jednak boję się że gdy wezmę 19" zmieni mi się układ ułożenia ciała na zbyt pionowy - przyzwyczaiłem się do leżenia na rowerze. DO tego nie wiem czy 19' nie będzie denerwowała mnie jeśli chodzi o lekkość jechania na prostej drodze asfaltowej, mam wrażenie że porzy większej ramie mam lepsze ułożenie ciała jeśli chodzi o dostosowanie się do szybkiej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zacząłem szukać roweru dla siebie. W sklepie polecano mi northtec 22cale, jednakże wolał bym kupić Krosa level a4 21 cali tylko nie jestem pewien czy nie będzie dla mnie za mały ponieważ mam 197cm, noga 90cm i waga 93kg. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie odnośnie doboru ramy :)ługość rury podsiodłowej od środka suportu do końca poprzecznej rury to 52cm a do końca rury podsiodłowej 57cm

Pasować będzie mi ? mam wzrost 180cm ;) to podaje sprzedawca z aukcji i w danych podał rama 22 potem napisał rama gt crmo cr mo 21'' he. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pasować, dla ciebie maksymalna długość rury podsiodłowej od środka suportu do końca to 50 cm.

 

Wiem obliczyłem ale co to 2cm robi wielką różnicę ?? eee przesadzasz chyba...da się przyzwyczaić :) zresztą zobaczę jutro jak zasiądę na niego :)

Dokładnie to 50,16 :) to chyba te 1,84 cm nie robi takiego wielkiego znaczenia ? czy utrudnienia z jazdą itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić krossa a2 (lub ewentualnie v6/v5 zależy od funduszy) i teraz nie wiem, czy wziąć 19 czy 21". Mam 187cm wzrostu, noga 87cm, jazda bez jakiś szaleństw, miasto leśne ścieżki itp. Najchętniej bym przymierzył, ale nie mam za bardzo czsu jeździć i szukać go po sklepach, poza tym nie sądzę, żeby 5 min w sklepie rozwiązało ten problem, a jazd testowych chyba nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...