Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

:P dzisiaj sprobuje jak bedzie z dluzszym mostkiem bo jak pisalam wyzej wszystko tu ok tylko przez ten krociutki mostek mi sie dziwnie jedzie bo przed chwila na nim jezdzilam :) i tu siedzi sie i jedzie wygodnie tylko na poprzednim bylam bardziej pochylona w przod a tu nie :) siedze bardziej wyprostowana i przez to mi dziwnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Mam zamiar kupić sobie Krossa Hexagon v5 export. http://allegro.pl/item613993588_rower_kros...r_promocja.html

I tu pojawia się problem, bo mimo że mierzę 182cm to nogę mam b.długą - 89-90 cm i nie wiem czy zdecydować się na 19" czy 21" .. Dodam, że mam 15lat, więc możliwe, że jeszcze trochę urosnę.

Pomóżcie, nie mam możliwości przymiarki tego roweru, bo w mieście nigdzie nie znalazłem nawet salonu krossa, co dopiero mówić o tym modelu.

Proszę o odpowiedź, bo to dla mnie bardzo pilna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zalozylam dluzszy mostek i zdziala cuda i moj malutki traction okazala sie bardzo fajnym rowerkiem, smiga sie super, wazy mniej niz stary, latwiej sie steruje i spadanie nie jest bolesne :blink: i teraz wychodzi ze sprzedawca mial racje ze ta rama dobra dla mnie :down: jutro smigam na caly dzien na rower :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dziś idę po hexagona v6 lub unibike mission (zależy jaki rozmiarowo będzie lepszy). niestety nie mogę przymierzyć, bo kupię w hurtowni, gdzie w kartonach leżą i nie wypakują mi go.

 

mam 183 cm wzrostu, waga około 70 kg, długość nogi około 83-84 cm

 

Hexagon V6 jest dostępny w rozmiarze 21 cali tylko

Unibike Mission jest chyba dostępne 19 i 21

 

który rozmiar bedzie dla mnie najlepszy? przeznaczenie 80% miasto, 20% las

 

 

Geometria mission:

Symbol Opis 15" 17" 19" 21" 23"

A Długość górnej rury 535 mm 567 mm 585 mm 599 mm 615 mm

B Długość rury podsiodłowej 381 mm 432 mm 483 mm 534 mm 584 mm

C Długość rury od osi suportu do osi koła 425 mm 425 mm 425 mm 425 mm 425 mm

D Obniżenie środka suportu 38 mm 38 mm 38 mm 38 mm 38 mm

E Wysokość główki ramy 130 mm 130 mm 130 mm 130 mm 150 mm

F Kąt nachylenia główki ramy 71 st 71 st 71 st 71 st 71 st

G Kąt nachylenia rury podsiodłowej 73 st 73 st 73 st 73 st 73 st

 

mission.jpg

 

 

Geometrii Hexagona nie mogłem znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szukam rowerku dla żony i wybór padł na Krossa TransAlp. Jednak nie jestem pewien rozmiaru ramy. Żona ma 170cm wzrostu, noga 85cm od podłoża do krocza, wybrać 17" czy 19".

I może jeszcze podpowiecie czy ten rowerek będzie dobry do jeżdżenia leśnymi i polnymi drogami.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ecia
WYSZUKIWARKA!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem na kupnie roweru Kelly's Phanatic z rocznika 2008 21"

Natomiast obawiam sie tej ramy, dawno niejezdzilem na rowerze i nawet gdybym na niego wsiadl to nie będę miał pewnosci czy jest dobry. Mam około 192cm wzrostu i okolo 94 cm od ziemi do krocza. Czy ten Kelly;s "21 byłby dobry? przykre gdyby nie, gdyż wiekszych nie robią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym jednak obstawiała 17". Górala lepiej mieć mniejszego, niż za dużego. A na Levelach w rozmiarze 19" jeżdżą ludzie po 180-185 cm wzrostu (zajrzyj do klubu Krossa :D ).

Ale trzeba brac pod uwage to ze moge jeszcze urosnac a takiego krossa A2 17 chyba juz nie dostane niestety.

PS.Ja chce kupic rower na wiele lat a nie kupie urosne jeszcze i bedzie za maly :P.

Ogolnie nie ma juz ram 17 na tej aukcji jest tez drozsza wersja tego roweru ale przekracza moj budzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z tych wyliczen wyszlo 17,9 i teraz pytanie jaka rama? czy 19 nie bedzie za duza?

Mam 174 wzrostu

 

Nie wiem ile zamierasz jeszcze urosnąć, ale jeżeli niewiele, to obstawiam 17"-18". Lepiej mieć za mała ramę, bo to można do pewnego stopnia poprawić mostkiem i sztycą, niż za dużą. Ja niestety mam trochę za dużą i na razie się męczę.

Sporo zależy też od stylu jazdy, do śmigania w długie traski, po asfalcie i leśnych ścieżkach może być większa rama. Ale do mocniejszej jazdy wygodniejsza będzie mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...