Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

@malutki: są podane ramy 23'', ale tylko dla tych modeli, które wogóle robiono z ramą 23''  :icon_wink: 

no chyba że w roczniku 2014 grono modeli z ramą 23'' się powiększyło ...

 

inna sprawa że doszły 27.5ery, więc mam nadzieję że Unibike wrzuci jednak geo z 2014.

 

Mają dobry kontakt w Unibiku, odpisują. Możesz im skrobnąć maila, żeby wrzucili geometrię o ile nie jest chroniona 10 patentami  :icon_wink:

Edytowane przez vucalur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie do posiadaczy kands maestro, mam zamiar internetowo zamówić model z 2013 roku, jednak nie jestem pewien co do ramy, mam 182cm wzrostu i w butach od podłoża do kroku 86-87cm. Rama 19" podobno ma wysokość od podłoża 77cm natomiast 21" ma 81cm i tu problem, którą zamówić.

Edytowane przez Jarecky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie do posiadaczy kands maestro, mam zamiar internetowo zamówić model z 2013 roku, jednak nie jestem pewien co do ramy, mam 182cm wzrostu i w butach od podłoża do kroku 86-87cm. Rama 19" podobno ma wysokość od podłoża 77cm natomiast 21" ma 81cm i tu problem, którą zamówić.

 

mam 183 i w butach od podloza 86, mialem okazje u znajomego przymierzyc sie do kands maestro i powiem tak, luzu mam zaraz za siodelkiem okolo 7cm, natomiast juz przy samej kierownicy jajka na ramie.

 

siodelko nie musialem wyciagac do samego konca, mialem jeszcze rezerwy okolo 5cm do napisu minimum.

 

tez sie zastanawialem nad 21 i po przymierzeniu sie do 19 jestem zdecydowany na 19, bedzie wygodniej nie ma co brac 21, wprawdzie do 4cm wyzej wiec przy siodelku bedziesz mial okolo 5cm luzu, ale stojac w rozkroku na srodku ramy bedziesz juz ja mial na jajkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

Obecnie jeżdżę na rowerze MTB - rozmiar ramy 19,5 - jest to dla mnie rama idealna, chciałbym jednak zakupć rower crosowy do szybszej jazdy po szosach (kross evado 7.0) -dostępna jest rama tylko 19 albo 21. Sprzedawca zaproponował mi 19 ale jakoś nie jestem do końca przekonany, tym bardziej, że skok amora w moim MTB ma 100 a tam jest 60- więc rama będzie dużo niższa niż w moim obecym rowerze.

 

Ten rower ma służyć do długich wycieczek po szosach- około 100 km, chciałbym dobrać taką ramę żeby się nie męczyć i jechać w miarę komfortowo ale jednoczesnie szybko.

 

 

 

Dodam tylko, że dostępne w sieci wykrsy doboru ram są dla mnie słabe ponieważ według nich w MTB powinienem jeździć na 17- Gdy wsiadam na 17 swojej dziewczyny to rower wydaje mi się za mały i męczę się na nim.

 

 

 

Mam 174 wzrostu i 78 waga.

 

 

 

Może ktoś jest w stanie wyjaśnic też jaki ma wpływ wielkość skoku amortyzatora przy doborze ramy.

 

 

 

Z góry dzięki za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem, rower jestem zmuszona kupić online bo ostatnie sztuki z zeszłego sezonu i nie mam możliwości go przymierzyć, a po wstępnej analizie wychodzi na to że jestem troszkę niewymiarowa... Mam 172 cm wzrostu i długość nogi oczywiście od wewnętrznej strony około 81cm. Rower który chce kupić produkowany jest tylko w 3 rozmiarach S-15 , M- 17 i L-19 cali  do wzrostu pasuje mi M natomiast do długości nogi najlepiej 18 cali, których nie ma.. a 19 chyba będzie za duże i co teraz lepszy mniejszy rower czy większy? Rower jest MTB z ramą damską marki Kross.
I teraz kolejna zagadka rower na stronie producenta ma takie rozmiary jak wyżej,(http://www.kross.pl/pl/2013/mtb-femiline/level-f3) natomiast sklep dla rozmiaru L- podaje magiczne 18 cali.( http://www.goride.pl/kross-level-f3-2013-wysylka-kurierem-dhl-gratis-p-311.html ) Zakładając nawet że  to sklep ma racje to nadal mam problem czy to M czy to owe L będzie prawidłowe? Czy może wpaść do jakiegokolwiek sklepu rowerowego i przymierzyć jakikolwiek rower z podobną damską ramą marki kross? 


blondynka ze mnie... już sobie przeliczyłam, producent podaje wymiar rury podsiodłowej dla rozmiaru L 465mm dzieląc to przez cal (2,54) daje nam 18,3 cala rozmiar dokładny. Tak więc rozmiar L ma 18,3 cala i chyba to będzie dobry wybór?  

Edytowane przez Awangarda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłam dziś rower w sklepie stacjonarnym model Kross LEA F6 (bardzo piękny i drogi model) rozmiar M, który producent zdefiniował na 19 cali. Jego konkretne wymiary ze strony producenta to:
długość rury podsiodłowej 483mm
efektywna długość górnej rury 595mm 
Z czego można szybko obliczyć dokładny rozmiar 48,3/2,54=19,01"
Natomiast rower który chce kupić model level F3 2013 rozmiar L zdefiniowany przed producenta na 19 cali ma wymiary:
długość rury podsiodłowej 465mm
efektywna długość górnej rury 573mm 
Z czego można szybko obliczyć dokładny rozmiar 46,5/2,54=18,31"
Z racji że roweru który chce kupić nie ma już w sklepach stacjonarnych zdecydowałam się na pomiar innego damskiego modelu kross'a, i powiem tak, ta LEA 19 calowa była dobra nawet idealna jak dla mnie ale niestety nie na moją kieszeń, zastanawiam się natomiast czy moja level'ka nie będzie za mała wprawdzie różnica jest nie wielka bo (19,01-18,31)*2,54= 1,8cm różnicy w długości rury podsiodłowej a jeśli chodzi o długość rury górnej to jest to różnica 2,2 centymetra ale jednak jest mniejsza... Swoją droga dobrze że wszystko przeliczyłam bo jak dziś facet dobrał mi tą M'ke to byłam przez chwilę przekonana że level'a też powinnam wziąć M... a wychodzi że L.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do accenta peak 26 2014 i mam nie mały problem.

Nie wiem czy M czy L

Obecnie boplight sport 19" i tak śrdnio jest

178cm, noga 86-87 cm

 

zdecydowanie jazda po górach

 

ktoś pomoże sensownie ?  :icon_mrgreen:

Edytowane przez abstinent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wzrost 165cm i długość nogi ok 75cm. Jaką ramę dobrać 17' czy 19' ? (odnośnie tych rowerów szczególnie : http://allegro.pl/lazaro-integral-v1-aluminiowy-szybki-cross-altus-m-i4236297214.html  oraz   http://allegro.pl/spartacus-cross-line-kola-28-caly-na-shimano-2014-i4205987055.html

Edytowane przez adrian0380
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy przy wyborze rozmiaru ramy. Mam 178 cm wzrostu oraz długość nogi 82 cm. W załączniku znajduje się geometria ramy nad jaką się zastanawiam. Czy lepsza dla mnie będzie 17' czy 19'?  Rower będzie przeznaczony do maratonów i XC. Rama przystosowana jest pod amortyzator 120 mm. Czy mogę zastosować widelec o skoku 100 mm i jaki to będzie miało wpływ na zachowanie w terenie?

Pozdrawiam.

post-162953-0-41689500-1400216313_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. 

czy rama 18 cali w Meridzie Juliet będzie za duża?

Koła 28 cali

Mam 160 cm wzrostu.

 

Według tabel niby za duża, ale Juliet ma chyba krótsze ramy i robione z myślą o kobietach

Nie mam gdzie zmierzyć Meridy Juliet, myślicie, że jeśli zmierzę jakikolwiek górski rower o 18 calowej ramie to będzie odniesienie? Czy kołą mają znaczenie w tym przypadku?

 

 

/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem, rower jestem zmuszona kupić online bo ostatnie sztuki z zeszłego sezonu i nie mam możliwości go przymierzyć, a po wstępnej analizie wychodzi na to że jestem troszkę niewymiarowa... Mam 172 cm wzrostu i długość nogi oczywiście od wewnętrznej strony około 81cm. Rower który chce kupić produkowany jest tylko w 3 rozmiarach S-15 , M- 17 i L-19 cali  do wzrostu pasuje mi M natomiast do długości nogi najlepiej 18 cali, których nie ma.. a 19 chyba będzie za duże i co teraz lepszy mniejszy rower czy większy? Rower jest MTB z ramą damską marki Kross.

I teraz kolejna zagadka rower na stronie producenta ma takie rozmiary jak wyżej,(http://www.kross.pl/pl/2013/mtb-femiline/level-f3) natomiast sklep dla rozmiaru L- podaje magiczne 18 cali.( http://www.goride.pl/kross-level-f3-2013-wysylka-kurierem-dhl-gratis-p-311.html ) Zakładając nawet że  to sklep ma racje to nadal mam problem czy to M czy to owe L będzie prawidłowe? Czy może wpaść do jakiegokolwiek sklepu rowerowego i przymierzyć jakikolwiek rower z podobną damską ramą marki kross? 

blondynka ze mnie... już sobie przeliczyłam, producent podaje wymiar rury podsiodłowej dla rozmiaru L 465mm dzieląc to przez cal (2,54) daje nam 18,3 cala rozmiar dokładny. Tak więc rozmiar L ma 18,3 cala i chyba to będzie dobry wybór?  

 

Cześć,

 

może trochę pomogę, niedawno też stałełem przed takim dylematet, bo kupywałem taki rower (dokładnie F2) dla żony w sklepie internetowym http://www.goride.pl/kross-level-f2-2013-tylko-rozm-wysylka-kurierem-dhl-gratis-p-310.html. Wzrost 167cm, długość nogi 81cm i też niewiedzieliśmy co wziąć, na szczęście w jednym z Białostockich salonów rowerowych mieli jeszcze f2 i f3 w rozmiarach M i L, więc żona mogła przymierzyć. Powiem ci tak, że różnica w tym rowerze między M i L jest naprawdę niewielka. Żona wybrała jednak M, bo czuła się na niej lepiej i stwierdziła że L jest delikatnie za duża.

 

pozddrawiam

Edytowane przez marioE30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry na forum po bardzo długiej nieobecnośći oraz przerwie od rowerowania.

Przejdę do sedna.

Zamierzam złożyć rower nazywany różnie crossowy, trekingowy lub hybrydowy, generalnie chodzi o rower na kołach 28 cali z oponami 700 i amorkiem z przodu o skoku 63mm.

 

Trafiłem na ramę Cube Ltd Cls w rozmiarze 54.

Posiłkowałem się trochę instrukcją na stronie Cube dotyczącą doboru wielkośći ramy

http://www.cube.eu/en/service/faq/faq-detail/article/how-do-i-determine-the-correct-frame-size/

ale mam wątpliwości czy ten rozmiar będzie OK.

 

Mój wzrost to 187cm a długość nogi 85cm.

Możecie doradzić? Sprawa pilna bo aukcja z wyżej wymienioną ramą kończy się za 3 dni.

 

Dodam jeszcze, że pomierzyłem mój dotychczasowy rower mtb Schwinn na kołach 26 cala i w porównaniu do tego Cube nie ma większych rozbieżności między wymiarami czy to center-to-center czy top tube. Ale ze względu na to, że Schwinn ma koła 26 cala a Cube 28 cala nie wiem czy takie porównania mają większy sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupno pierwszego roweru tylko nie wiem jaki rozmiar ramy wybrać, sprzedawcy na allegro sobie zaprzeczają, tak mi się wydaje. Mam 178 wzrostu i 58kg waga.

Pisałem do pierwszego:

rama 16 cali, on ma 186cm i dla niego jest dobra

 

Do drugiego:

(Długość rury podsiodłowej 40,5 cm) i mówił ze rower dla ludzi 165-170cm

 

Do trzeciego:

rama 14 cali i odpisał ze jeździ mu się spoko a ma 183, tylko że ma długą sztyce podsiodłową

 

Proszę wyjaśnijcie bo nie rozumiem, jaka rama będzie dla mnie dobra?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały ten przekrok jak na 185 cm ... ale do rzeczy - rowery będą jeździły nieco inaczej, różnice w pozycji na rowerze również będą odczuwalne (w Ghost będziesz bardziej wyprostowany), ale który będzie Ci odpowiadał, to tylko sam mógł byś określić (niestety dopiero po jeździe i to najlepiej w terenie) To samo z rozmiarami , choć 19" wydają się optymalne .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...