Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Stoję przed zakupem roweru Romet RX500 z 2010 roku. Jest jednak dylemat bo ramy są już tylko 18 i 22 cale. Nigdzie nie mogę trafić 20.

 

Proszę, pomóżcie - brać 18 czy darować sobie ten model i szukać czegoś innego?

 

Mój wzrost to: 180 cm

Długość nogi do krocza 75 cm

 

Będę wdzięczny za szybką pomoc, bo lada moment nie będzie nawet 18. A żeby dopłacać ponad 400 zł do modelu 2011 nie mam funduszy.

 

Długość nogi z butami wyszła 77 cm.

 

Niestety zamawiam rower przez internet więc nie mam jak się przymierzyć do niego. W moim mieście dystrybutora Rometa niestety nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Stoję przed zakupem roweru Romet RX500 z 2010 roku. Jest jednak dylemat bo ramy są już tylko 18 i 22 cale. Nigdzie nie mogę trafić 20.

 

Proszę, pomóżcie - brać 18 czy darować sobie ten model i szukać czegoś innego?

 

Mój wzrost to: 180 cm

Długość nogi do krocza 75 cm

 

Będę wdzięczny za szybką pomoc, bo lada moment nie będzie nawet 18. A żeby dopłacać ponad 400 zł do modelu 2011 nie mam funduszy.

 

Długość nogi z butami wyszła 77 cm.

 

Niestety zamawiam rower przez internet więc nie mam jak się przymierzyć do niego. W moim mieście dystrybutora Rometa niestety nie ma.

Romet < A tu nie ma 20? . Pisałeś do nich ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie optymalna jest 19. Mierzyłem na rowerach Kellysa.

 

Ale wybrałem Rometa RX500, więc rama albo 18, albo 20. Dwudziestek nie ma więc zostaje 18.

Odczuję dużą różnicę rozmiarowo między 18 i 19 (inny model) podczas jazdy?

 

W grę wchodzi jeszcze Unibike Viper GTS z ramą 19. Ale minimalnie bardziej podoba mi się Romet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie optymalna jest 19. Mierzyłem na rowerach Kellysa.

 

Ale wybrałem Rometa RX500, więc rama albo 18, albo 20. Dwudziestek nie ma więc zostaje 18.

Odczuję dużą różnicę rozmiarowo między 18 i 19 (inny model) podczas jazdy?

 

W grę wchodzi jeszcze Unibike Viper GTS z ramą 19. Ale minimalnie bardziej podoba mi się Romet.

 

 

Bierz 18''. Może ta 19 lepsza by była jednak jeżeli chcesz Rometa to bliżej Ci do 18 i na pewno lepsze wyczucie będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem. Mam okazje kupić w dobrej cenie ramę GIANT Trance X w rozmiarze M (18').

Mój wzrost to 184 cm, długość nogi od kroku to 90 cm.

Zastanawiam się czy nie będzie za mała?

W większości użytkowana by była w górach, podjazdy i zjazdy.

 

Bardzo proszę o pomoc ponieważ klientowi się spieszy ze sprzedażą.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Noszę się z zamiarem kupna nowego roweru.

Mam 189 cm i obecnie jeżdżę na Giant-cie rozmiar 19,5'.

Moim zdanie rama jest dla mnie za mała,bo mam zbyt mocno zgięte kolana podczas wyprostu na maksymalnie wysuniętym siodełku.

 

Według wzoru i obliczeń jaką powinienem mieć ramę to wychodzi mi 20'.

I teraz najlepsze,że przymierzałem się do ramy 21,5' oraz do ramy 22' i obydwie są dla mnie bardzo wygodne i prześwit między kroczem i ramą jest bardzo zbliżony.

Więc na dobrą sprawę,która rama będzie najlepsza?

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 190cm wzrostu, od ziemi do kroku około 93cm.

Zastanawiam się nad rozmiarem ramy dla mnie do jazdy rekreacyjnej.

Nie wybrałem jeszcze konkretnego modelu, ani nawet firmy, więc tylko przykłdowo: Merida 20" czy 22"?

Jak to z długością ramy wygląda? Czy do jazdy rekreacyjnej wybrać krótszą, czy dłuższą ramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

potrzebuje pilnie porady, na dniach chcę kupić rower. Przymierzam się do roweru Kross Nomia +3. Mój wzrost 167, dł. nogi od wew. strony 77cm, waga 65, myślałam, że będzie to więc 17", ale okazuje się, że te z tego modelu mają tylko 16 i 18". Jeżdżę raczej rekreacyjnie, zależy mi na w miarę wyprostowanej postawie.

Oprócz tego modelu myslałam jeszcze o Unibike Emotion lds, który jest w rozmiarze 17" - byłabym zdecydowana na ten model, ale jego kolor go raczej wyklucza - biały :/

 

Będę wdzięczna za szybką odpowiedź,

pozdrawiam

bioka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Byłem dzisiaj „chyba” we wszystkich sklepach rowerowych w Szczecinie, i nigdzie nie znalazłem żadnego Rometa Crossowego w rozmiarze ramy 18 lub 20, jeżeli cos już się trafiło to 22, inne rozmiary tylko na zamówienie.

Chcę kupić, RX-500 z rocznika 2010, jednak nie wiem jaka ramę dobrać do swojego wzrostu. Mam 177 cm i dł. nogi od strony wewnętrznej 80cm. Może jest ktoś o podobnym wzroście, kto jest szczęśliwym właścicielem tego roweru i ułatwi mi wybór. ;-D

W innym poście, (dot. tego „jaki rower wybrać”), użytkownik forum który polecił mi właśnie Rometa pisał ze rowery te maja „dość krótkie ramy” co wzbudziło we mnie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dawidzie, kilka(naście) osób odpowiedziało w twoich tematach o wyborze roweru, że ta rama nie będzie dla ciebie dobra. Po co więc zawracasz nam znowu głowę? Nie dajesz sobie pomóc - trudno. Skoro ty jesteś mądrzejszy, to kup sobie nawet rower z ramą 22 calową i ciesz się ogromną przyjemnością z jazdy. :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie czy rama 20" w rowerze author traction 2008 tutaj dokładniejsze wymiary link bedzie dobra na osobę:

wzrost 185cm, waga 80kg, odległość od ziemi do kroku 86 cm, dł. przedramienia ok. 50 cm.

Wiem, że z wszelkich obliczeń wypada 19",ale niestety jest niedostępna. Może ktoś posiada podobną ramę i może sie wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobra, Author miał taki dziwny pomysł, że 18" to było u niego 19" a 19" to było 20", oprócz nieco dłuższej podsiodłówki pozostałe wymiary 20" (długość ramy, rozstaw kół) są jak w 19" :) .

 

Teraz wrócili do normy ;)

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam dylemat. Dla kobiety mam wybór pomiędzy ramą 15" a 17".

Wzrost: 158 cm

Dł nogi do krocza: 75cm

 

Czy wg was 17" nie będzie za duża ramą dla kobiety (dodam że rama ma być prosta, nie damka).

Z drugiej strony 15" nie będzie zbyt dziecinny?

Brakuje mi 16"... niestety nie ma w tej opcji takiego rozmiaru. co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szybkie pytanie; Mam 185cm, 85kg (odległość od kroku do ziemi ok. 83-84cm). Rowerek to byłby (chyba) Kross Level A2. Mam wybrać ramę 19" czy 21" do mojego wzrostu? Dodam, że nie mam się jak przymierzyć...

Edytowane przez PopaY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...