Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Druga propozycja wygląda bardzo ciekawie.

http://e-sportowiec.com.pl/rowery-gorskie-c-8/rower-romet-rambler-50-2013-alivio-p-2001.html

 

W przypadku Rometów jak ma się sprawa z doborem ramy? Czy podane przez nich rozmiary są takie jakie być powinny czy mają własny przelicznik?

Najważniejsze to czy Rambler 5.0 Alivio w rozmiarze 18 cali byłby dobry dla mojego wzrostu. Przypomnę 177cm i ziemia>jajca 82cm.

19" Rometa byłoby pewnie idealne, ale 20" według mnie mogłoby być za duże, więc bezpieczniej skusić się na 18", a najlepiej spróbować sie przymierzyć do jakiegoś Rometa Ramblera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19" Rometa byłoby pewnie idealne, ale 20" według mnie mogłoby być za duże, więc bezpieczniej skusić się na 18", a najlepiej spróbować sie przymierzyć do jakiegoś Rometa Ramblera.

 

Spróbuje w ten sposób to zrobić. Jeśli się to nie uda skuszę się na 18 cali. Dzięki.

 

Dodam jeszcze pytanko. Czy serwis e-sportowiec jest rzetelną firmą? Czy robił ktoś już tam zakupy? Co o niej sądzicie? Ale to pewnie już do innego działu.

 

Jakby ktoś mógł wnieść coś jeszcze o Ramblerach to z góry dzięki.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez pikabolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy przy wzroście 184 cm i nodze 84,5 cm rama w rozmiarze 19" roweru Romet Rambler 29er r-line 3.0 czy raczej 20" ? Bardzo proszę o podpowiedzi. Wklejam katalog, trzeba zjechać w dół i tam jest info co do ramy. 19stka wydaje mi się trochę krótka jednak nie wiem jak jest z przekrokiem. Poratujcie

http://www.romet.pl/uploadfiles/ROMET_ROWERY_2014_-_Katalog_Produktow.pdf

Edytowane przez Pakol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

 

Przymierzam sie do zakupu roweru Kands Maestro .

 

prosze o podzielenie się informacją jaki będzie odpowiedni rozmiar ramy dla mnie. Wzrost 183, waga 83, odleglosc w rozkroku do ziemi od jajek 84-5. Wedle wyliczen wychodzi na rame 21, chciałem się dopytać kto stał pod podobnym dylematem i jaką ramę wybrał. Bardziej jestem za ramą 21, ale nie chcialbym przesadzic z rozmiarem. Z gory dzieki za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

 

Mam taki sam wzrost, więcej wagi (prawie 100kg), z pomiarów wychodzi, że te kilka cm niżej jajka... :D Też wybrałem Kandsa i też się nie mogę zdecydować 19' czy 21', idealnie na granicy tych rozmiarów jesteśmy. Według rozmiarówki z jakiejś aukcji allegro, 21' ma wysokość ramy 81cm. Zbudowałem sobie nawet "model" na wysokości ~82cm i delikatnie zawadzałem nabiałem... :) W butach pewnie przybędzie jeszcze odrobinę, ale to i tak niemal wymiar na styk...

 

A jak to się ma z postawą, plecami itp.? Rozumiem, że na większej ramie będzie wygodniej i mniej obciążająco dla kręgosłupa i pleców? Jakaś zauważalna różnica pod tym kątem między 19' a 21'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam wzrost, więcej wagi (prawie 100kg), z pomiarów wychodzi, że te kilka cm niżej jajka... :D Też wybrałem Kandsa i też się nie mogę zdecydować 19' czy 21', idealnie na granicy tych rozmiarów jesteśmy. Według rozmiarówki z jakiejś aukcji allegro, 21' ma wysokość ramy 81cm. Zbudowałem sobie nawet "model" na wysokości ~82cm i delikatnie zawadzałem nabiałem... :) W butach pewnie przybędzie jeszcze odrobinę, ale to i tak niemal wymiar na styk...

 

A jak to się ma z postawą, plecami itp.? Rozumiem, że na większej ramie będzie wygodniej i mniej obciążająco dla kręgosłupa i pleców? Jakaś zauważalna różnica pod tym kątem między 19' a 21'?

jaka rame wybrales? ja sie jeszcze nie zdecydowalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeszcze nie kupiłem... Raczej 19'' wybiorę, w okolicy nie mam nigdzie tych rowerów w stacjonarnym, ale mierzyłem w innym 21'' na kołach 28 to większego luzu przy jajkach trudno było się doszukać :D Jest jeszcze kompromis wersja 20'' Kandsa Nirvany, ale jest na gorszej specyfikacji niż Maestro, co niezbyt zachęca do zakupu...

Edytowane przez ManBearPig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam taki mały dylemat z doborem ramy  :( Szukałem, szukałem i w końcu zdecydowałem się na zakup Unibike - http://www.unibike.pl/fusiondisc.html  Problem polega na tym że po lekturze w necie, i informacjach od sprzedawców sam nie wiem jaki rozmiar ramy dobrać  :confused: W necie wszędzie znajdują się informacje że ma być odstęp min 5 cm, natomiast w sklepie wszyscy zarzekają się że 2 cm to maks żeby był . Jeździłem na "19 i odstęp między ramą a tym co najważniejsze dla faceta  :002:  wychodził jakieś 3 cm  . Z kolei na '17 niby jakoś lepiej , bo miałem wrażenie że jest bardziej zwarta i w ogóle, tylko tak się zastanawiałem czy nie za mały będzie ( chodzi o pozycję pleców itd, bo ciężko to tak określić jak ktoś jest zielony, a poza tym chyba sztyca już na maksa była wyciągnięta), ale odstęp był niewiele większy niż w '19. Dlatego też zwracam się z prośbą o poradę w jaki rozmiar ramy bawić się z  Unibike -  czy lepiej szukać innej firmy?
Mam 183 cm wzrostu, natomiast dł. nogi to jakieś 83 cm (wychodzi jakieś 18,5 cala). 

Edytowane przez huskybor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeszcze nie kupiłem... Raczej 19'' wybiorę, w okolicy nie mam nigdzie tych rowerów w stacjonarnym, ale mierzyłem w innym 21'' na kołach 28 to większego luzu przy jajkach trudno było się doszukać :D Jest jeszcze kompromis wersja 20'' Kandsa Nirvany, ale jest na gorszej specyfikacji niż Maestro, co niezbyt zachęca do zakupu...

im dluzej sie zastanawiam tym bardziej jestem za 19... mierzylem meride 21,5 cala to mialem ja zaraz przy jajkach ale bylem w jeansach. nie wiem czy nie zaryzykowac i wziasc ta 21, wkoncu rama 19 przy naszym wzroscie to przy rowerach mtb, natomiast szosowka,cross wyliczenia mowia ze 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry,

 

wzrost: 181.5

noga: 86.5

od łokcia do środkowego palca: 49

 

przeliczniki:

mtb:  86.5 * 0.57 / 2.54 = 19.41 ''

cross:  86.5 * 0.63 / 2.54 = 21.45 ''

 

będzie to cross Unibike'a, jeden z wyższych modeli: Xenon albo Zethos. Jak widać z wymiarów zastanawiam się pomiędzy ramą 19'' a 21''.

Jazda 100% po asfalcie, ale bardzo lubię górki. I pod, i z.

Obecnie jeżdżę tak jak opisałem wyżej (zdecydowanie nie MTB) na Fusionie 26'', rama 21'' i jeździ mi się bardzo dobrze, ale może mogłoby być lepiej.

tutaj foty jak to się prezentuje: http://postimg.org/gallery/1eoj14ke/404f0791/

Jedyny feler że jak widać siodełko mam ustawione maksymalnie do przodu, a mimo to oś pedałów nie jest pod środkiem kolana. Nie wiem czy się jakoś specjalnie tym przejmować

 

No i jeszcze taki pech że Xenon 21'' jest na solidnych przecenach, więc zakłuca to bezstronność mojego osądu, dlatego proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli tak czy inaczej lepiej brać '19 z tego Unibike?? Zresztą w tym linku to ciekawe czy wyliczenia są na MTB czy Crossa.  CO do Meridy tej 21 na kołach 28 - odradzam. Tam jajka obijały się przy wsiadaniu także :down: , bo jak będziesz musiał gdzieś szybciej zahamować to może być ... :sick:  A przy okazji jak jest z tymi ramami, bo słyszałem że akurat jak weźmiesz za małą to nic strasznego się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem risercz, to się podzielę:

 

 

Raczej nie bęzie lepiej na mniejszej ramie, crossy z zasady są krótsze od mtb, więc mniejsza rama była by też znacznie krótsza ...

 

właśnie bałem się żeby nie był dłuższy.

Fusion (mtb) 26er 21'', na którym teraz pomykam to chyba maks jeśli chodzi o długość roweru dla mnie - jakbym używał rogów na kierownicy, to już byłbym za bardzo pochylony.

 

Dokopałem się do specyfikacji geometrii Unibike'ów z 2013 roku i faktycznie crossy są odrobinkę krótsze niż mtb 26:

geometria cross (viper, zethos, xenon): http://www.unibike.pl/unibike2013/images/geo_viper.jpg

geometria mtb 26er (evo, flite, expert): http://www.unibike.pl/unibike2013/images/geo_26_efe.jpg

 

21'': Inne kąty, krótsza górna rura niż w mtb (o 36 mm), mniejsza baza kół (o 15 mm). Aż się zdziwiłem, no bo koło większe, ale faktycznie na zdjęciach jest to widoczne.

 

 

Co do rozmiaru do miałem okazję się przejechać na Flashu (najniższy model crossowy Unibike'a) zarówno 19'' i 21'' i wrażenie jest takie, że nawet na 21'' miałem strasznie zrelaksowaną, mało sportową pozycję.

Z drugiej strony wspomniana oś pedałów nie była pod kolanem, ale z przodu, nawet w przypadku ramy 19'', nie wiem ki czort, czy to Unibiki takie niekształtne, czy to tylko w kolarkach takie idealne dopasowanie będę miał.

 

 

Osobiście chyba wezmę albo crossa 21'' albo 29era 19''.

Edytowane przez vucalur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam roweru dla dziewczyny. Znalazłem na allegro taki "http://allegro.pl/show_item.php?item=4198052440"...co sądzicie o nim? I pytanie drugie podstawowe. Dziewczyna ma 158cm wzrostu. Taki rozmiar ramy jest odpowiedni? Szukałem na różnych stronach wielkości ram dla wzrostu, ale odnośniki są tylko dla rowerów męskich. No chyba, że źle szukałem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...