Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

celuje w rower Cube LTD Pro 2011

 

Mój wzrost to 189 cm

długość nogi do krocza 87 cm

Wagowo 79 kg

 

 

 

 

Jazda lasy, góry plus dojazdy w te miejsca. Zero sportów ekstremalnych - turystyczne wypady za miasto czyli kilkadziesiąt km lub kilkanascie.

 

Nie wiem czy rama 20" czy już koniecznie 21" będzie odpowiednia dla mnie, czy może lepiej 22"

Czytałem wielokrotnie, że trzeba siąść przejechać się itd. ale najprawdopodobniej będzie to zakup przez neta. A jeśli nie, to chciałbym przedzwonić do sklepu z zapytaniem o asortyment na stanie. A żeby pytać, to muszę wiedzieć mniej więcej jaki rozmiar ramy jest odpowiedni dla moich wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to po kolei :D

wojtemo -18" -zwinniejsza będzie i wygodniejsza

dominv8-polecałbym raczej 17,5 no chyba że zależy Ci na zwinnej sprytnej ramie to 17

ralph03 powinna Ci 21 wystarczyć, ja mam dłuższą nogę i pomykam na 19"

marek12345 21 powinna starczyć, a osprzęt też ma fajny, choć ten amortyzator może sprawiać problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... Mam na oku zakup felta Q 620 model z roku 2010. Mam 176 cm wzrostu i nie wiem czy bardziej odpiowiednia będzie dla mnie 17,5 czy też 19,5. Poprosze o podpowiedz . ps. wcześniej szukałem 18 " ale sprzedawca powiedział ze felt takowej rozmiarówki nie posiada jak 18 ". Więc 17,5 albo 19,5. Poprosze o podpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam ...

Edytowane przez jazzpinokio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w teren to 17,5 , do parku może być 19,,5.

DZieki za odpowiedz. Przed zakupem przejadę sie raz jeszcze 17,5 i 19,5 i może wtedy nabiorę pewności na którym sie lepiej czuje .... Rowerku bedę używał na codzień w sezonie, do lasu oraz na wyapdy za miasto... ps.To będzie mój drugi rower.Wvczesniej miałem treka 3900 21,5 który wcisnął mi sprzedawca. Teraz chce zakupić rowerek z większą uwagą,;)Pozdrawiam Forumowiczów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie idealny rozmiar Trek-a to 17,5" teraz mam 18" Wzrost 178cm. Myślę że 19,5" spokojnie możesz sobie odpuścić.

Witam ponownie ... Po dzisiejszej jezdzie i przymierzaniu rowerków nadal stoje przed dylematem. Felt Q 620 z rama 19,5 wydaje sie wygodniejszy lecz zamulony, natomiast 17,5 jest skrętny lecz wydaje się być za krótki(wydaje się ponieważ nie wiem czy za krótkim jest skoro wczesniej miałem treka 21,5"). Może sie poprostu przyzwycziłem do wręcz za dużego rowerku. W każdym bądz razie z wyliczeń wyszło mi 17,6" natomisat sprzedawca w sklepie mówi mi ze 17,5 " jest za mały jak na mnie ponieważ stwierdził ze jeżdze na nim na tzw. Zajączka i ze nie bedzie to dla mnie wygodny rower. Poleca mi 19,5 z tym ze ja już sprzedawcom rowerów za bardzo nie ufam. Nie wiem jak ogarnąc ten temat. Czy jednak wziąć 17"5 i sie przyzwyczaić czy tez jak ktoś mi wczseśniej wspominał wymienić mostek na dłuższy .... Zgłupiałem w każdym bądz razie :D .... Pozdro koledzy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Horyzontalnie 17,5 ma 578mm a 19,5 603mm .Jak dla mnie 19,5 jest za duży. No chyba że masz krótkie nogi i długą resztę. Jak jeździłeś na 21,5 to każdy będzie się wydawał za mały. A jak z przekrokiem? Klejnoty bezpieczne na 19,5?

Poczekaj może ktoś bardziej biegły się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda na zajączka? ciekawe stwierdzenie, może je tu ktoś rozwinie...

 

 

ja bym Ci bardziej polecał tą mniejszą ramę, + na rzecz zwrotności i bezpieczeństwa klejnotów, a skoro jeździłeś na 21,5 wcześniej to na pewno musi być Ci dziwnie na 17,5, duuża róznica długości wysokości itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie 17,5, poszukaj jeszcze dokładnej geometri takiego roweru, ja też jezdziłem na za duzym i wszystkie mi się wydają za krótkie, ale znalazłem w koncu że unibike w rozmiarze 17 ma najdłuższą odległość od główki ramy do rury podsiodłowej, porównaj te parametry unibike 17 cali ma 585mm http://unibike.pl/geom/evo_fl_exp17.jpg , a np kellys ma rozmiar 17,5 cala , a długość od główki ramy do rury podsiodłowej 580mm, a niektóre ramy oscylują w 565mm a to już znacząca różnica.

 

także poszukaj takiej geometri z podanymi wymiarami i porównaj który dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje koledzy .... Zapewne wybiore 17,5 sięgajac waszych rad które jak widać są jednoznaczne. Moja jedyne obawy wynikaja z tego - myśle że na małej ramie po zrobieniu dłuższego dystansu na prostym odcinku bede czuł sie niewygodnie (obolale plecy), ale mam nadz ze sa to tylko trefne myśli. Pozdrawiam i jutro jade znow do sklepu liczac na wieksze zdecydowanie sie co do zakupu ;)

 

zdecydowanie 17,5, poszukaj jeszcze dokładnej geometri takiego roweru, ja też jezdziłem na za duzym i wszystkie mi się wydają za krótkie, ale znalazłem w koncu że unibike w rozmiarze 17 ma najdłuższą odległość od główki ramy do rury podsiodłowej, porównaj te parametry unibike 17 cali ma 585mm http://unibike.pl/ge...vo_fl_exp17.jpg , a np kellys ma rozmiar 17,5 cala , a długość od główki ramy do rury podsiodłowej 580mm, a niektóre ramy oscylują w 565mm a to już znacząca różnica.

 

także poszukaj takiej geometri z podanymi wymiarami i porównaj który dłuższy.

Tak więc sadząc po poniżeszej specyfikacji w linku... Felt ma raczej geometrie z ram długich i rowerek nie powinien być za krótki???http://www.feltracing.com/09-catalog...-q600-int.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc sadząc po poniżeszej specyfikacji w linku... Felt ma raczej geometrie z ram długich i rowerek nie powinien być za krótki???http://www.feltracing.com/09-catalog...-q600-int.aspx

 

z tego wynika ze jest dość długi, także na pewno 17,5 będzie dobry dla ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pryczu jaka długość nogi?

 

Przymierzałem się dziś do tego Crossfire'a z ramą 23' i było prawie na styk. To znaczy do krocza brakowało paru centymetrów. Koleś ze sklepu twierdził, że to nie jest góral, więc odległość nie musi być tak duża. Ale z tego co czytałem, to w razie wątpliwości zawsze lepiej brać mniejszą ramę. Trochę szkoda, bo to ostatni egzemplarz tego roweru w sklepie i tylko z taką ramą.

 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...