Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Rulez dziękuję za odpowiedź ☺

A czy ma znaczenie, że jest to damski rower? Czu te rozmiary tak samo wyglądają i w damskich i męskich rowerach?

Raczej nie ma żadnego znaczenia, chyba, że to jakiś nietypowy rower. Jeśli to ma być model Lea, to faktycznie jest krótki , tyle, że 19" może być za wysoki (ma dosyć dziwaczną ramę). Konieczna przymiarka.

Lea jest krótka nawet w stosunku do innych damskich tego typu ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Piszę jeszcze raz, tym razem z większą ilością informacji! :)

 

Planuje kupić rower, Northtec Caledon DB

 

Mam 182cm wzrostu, ~82cm od stopy do krocza na boso, ~85cm w butach z nienajciensza podeszwa.

 

 

https://www.dropbox.com/s/k04g2ml7wl78jgq/geometria.jpg?dl=0

 

Wysokość Y na powyższym linku (czyli od środka ramy do podłoża) to:

19" - 79cm
21" - 83cm

 

Nie jestem pewny, jaki rozmiar będzie najlepszy :3

Edytowane przez Kirigato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem unibike crossfire na ramie 19' i mogłaby być mniejsza trochę, przynajmniej jeśli chodzi o długość. Ale rama ramie nie równa.

Dużo zależy od tego jak wysoko jest umieszczony suport. Kuzyn ma tego typu rower (hybryda, fitness) na ramie 52 i jest dobry na wysokość.

Edytowane przez adrionn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Mam 177 cm wzrostu, ważę 78 kg. Długość od ziemi do krocza (bez butów) to 81 cm.

 

Planuję zakup Giant'a Roam 1 [2015]. Według wskazań i obliczeń (w moim przypadku, dla roweru cross - 51 cm) idealna rama powinna być w połowie drogi między rozmiarem M, a L.

Jak sądzicie, w którą stronę powinienem się kierować? :)

 

Podpinam oficjalne dane producenta:

48j86Dm.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma żadnego znaczenia, chyba, że to jakiś nietypowy rower. Jeśli to ma być model Lea, to faktycznie jest krótki , tyle, że 19" może być za wysoki (ma dosyć dziwaczną ramę). Konieczna przymiarka.

Lea jest krótka nawet w stosunku do innych damskich tego typu ...

 

Dzięki. Wybrałam jednak 19", bo 17" była zdecydowanie za krótka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Chcę kupić ten rower http://allegro.pl/jak-nowy-cube-touring-gts-roz-54cm-2015-i5437840924.html Sprzedawca zapewnia mnie, ze rama jego jest idealna na osobę o wzroście 174 czyli moim. Ja jednak mam pewne wątpliwości czy przypadkiem rama nie jest za duża. Proszę o odpowiedź ponieważ facet jutro ma mi wysłać ten rower.

Pozdrawiam


Jeszcze raz ja. Wolałbym mimo wszystko rower większy. Od podłoża do kroku mam około 80 cm. TAbel z rozmiarami jest mnóstwo szkoda tylko, że tak się różnią. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprzedawca zapewnia mnie, ze rama jego jest idealna na osobę o wzroście 174 czyli moim. Ja jednak mam pewne wątpliwości czy przypadkiem rama nie jest za duża
 Sprzedawca kłamie albo sie nie zna w co wątpię. Na twój wzrost 21,5" będzie za duży, szukaj roweru w rozmiarze maksymalnie 20".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dopiero zaczynam przygodę z rowerem i w związku z tym moglibyście mi pomóc z doborem ramy dla roweru mtb 29er?

Przymieram się do zakupu Kross-a b-3 do b6 i  w wg producenta wychodzą mi dwie ramy dla wzrostu 191cm i długości krocza 92cm a mianowicie rama L 21 cali i rama XL23cale. 

Różnica jest po przesunięciu suwaka o 2cm w kroczu na 94cm. http://www.kross.pl/pl/mtb-xc-29/level-b2

Wcześniej miałem pierwszy rower co prawda nie firmowy b`Twina Rockrider-a w rozmiarze XL ale na kołach 26 cali i był ok rozmiar do sztycy był 56cm.

 

Teraz mam dylemat czy przy kołach 29 cali będzie lepszy :

rozmiar XL od korby do sztycy 58,4cm długość 63cm od sztycy do kierownicy czy

rozmar L od korby do sztycy 53,4cm długość 65cm od sztycy do kierownicy.

 

Czy tak mała różnica ma znaczenie?

 

Ewentualnie jakiej marki rower polecacie tak do 2500zł,  jazda bardziej rekreacyjna głównie po lasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzisz, że Rockrider XL na kołach 26" był ok, to L Level B jest odpowiednikiem XL Rockridera, a nawet jest od niego dłuższa, i to jest ważniejsze niż wysokość podsiodłówki, jednak w przypadku rozm. L sztycy 350 mm może nieco zabraknąć.

 

Poza tym, to chyba wypadało by się przymierzyć do tego Krossa ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak: siedziałem na L krossa i wydawał mi się ok, ale porównując go do XL wydaje mi się, że pomijając właśnie, że może zabraknąć sztycy do długości krocza w L to chyba pozycja na XL jest nieco bardziej pochylona.

I tu rodzi się pytanie czy lepiej będzie się jeździło na bardziej pochylonej pozycji ale siedząc wyżej czy na krótszej pozycji ale na maxa podniesionej sztycy. Na ramie L mam ok10cm luzu krocza do ramy.

Z tego co wyczytałem mniejsza rama przydaje się na jeździe bardziej wyczynowej  a większa daje lepszy komfort przy jeździe rekreacyjnej i stąd te wątpliwości.

 

Wydaje mi się, że  w dodatku rama XL + koła 29 cali to może być trochę za wysoko. Niestety chcę kupić rower przez neta bo taniej i nie mam u siebie możliwości przymiarki do ramy XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...