Skocz do zawartości

[ Damper ] - wymiana tylko na jaki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich rowerowych maniaków.

 

Jakiś czas temu rozpoczął się sezon rowerowy z racji tego , że mój rower stał zepsuty w garażu , postanowiłem go naprawić i pośmigać w tym sezonie . Został mi jeszcze do wymiany damper , który zepsuł się i nie pracuje tak jak powinien . Jego długość to około 170mm(jakiś noname) , nie mogę tego teraz dokładnie zmierzyć ponieważ rower oddałem do serwisu (zepsuty gwint w mufie suportu ) jak go odbiorę (wtorek) to go zmierzę ile dokładnie ma mn. Damper ,który obecnie jest w moim rowerze to najzwyklejszy damper taki jakie są na allegro za 30 zł . Chciałbym kupić coś co mi posłuży troszeczkę dłużej , mam na oku 2 dampery Kind Shock 291 nowy jest za 99 zł , i Kind Shock 504 na allegro można w dobrym stanie dostaż go za 130 zł . KS 291 ma chyba podobne wymiary do tego mojego także na 99% będzie pasować natomiast jeśli chodzi o KS 504 , to mam pewne wątpliwości a mianowicie :

 

-czy można wsadzić damper większy o kilka cm(200mm) ? Wiadomo geometria ramy troszkę się zmieni , czy może wpłynąć to jej wytrzymałość , czy nie zaszkodzi to damperowi i ramie ?

 

Na damper chciałbym wydać jak najmniej , ale jeśli warto będzie dopłacić te kilkanaście złoty to dopłacę . Przydałoby się napisać jeszcze co jeżdżę , kiedyś bawiłem się w lekki DH , w chwili obecnej jeżdżę raczej rekreacyjnie tzn , jakieś wypady do lasu często się zdarzają , jakieś zjazdy też ale nie są to jakieś nie wiadomo jak strome , chopki raczej omijam , zresztą wydaję mi się , że moją jazdę każdy z ww damperów wytrzyma bez problemu nie wiem natomiast czy większy damper nie zaszkodzi ramie , ale mimo tego chciałbym usłyszeć zdanie specjalistów .Jak bardzo różnią się te 2 dampery ? Bardziej skłaniałbym się ku KS 504 , ale nie wiem jak z tą ramą .Troszkę się rozpisałem na dość prosty temat jakim jest wymiana dampera , ale chciałem wszystko dokładnie opisać abyście wiedzieli tyle co ja (odnośnie tego co mam na oku i do czego będzie mi to potrzebne).

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

 

pozdro

 

PS. Jak odbiorę ramę zrobię jej zdjęcie i wrzucę tutaj . A i waże poniżej 75 KG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...