Skocz do zawartości

[rower] Jaki dla 150kg wagi i 192 cm wzrostu


koiko

Rekomendowane odpowiedzi

Zjeżdżałeś szybko czy wolno? Ja przy krawężnikach staram się zahamować i powoli wjechać/zjechać, ważę 110kg.

 

Jesli chodzi o predkosc, to byla srednia predkosc, nie za szybko nie za wolno.Kiedy poraz pierwszy uslyszalem ten przerazajacy mnie dzwiek w okolicach amortyzatora, to zjechalem jeszcze kilka razy z kraweznikow zeby sprawdzic czy sie utrzymuje, niestety tak :mellow: Jutro sprawdze jak bedzie z przychamowaniem przed kraweznikiem ale niestety martwie sie tym, poniewaz wydaje Mi sie, ze nie powinno byc takiego dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem w podobnej sytuacji tylko że ja ważę 20-30 kilo mniej a rower jaki posiadam to zwykły hipermarketowy bubel. Z waszych opinii wynika że ma wsiąść koła wyższe czyli pewnie chodzi wam żeby wziął szersze opony min 1.95 ja nie dawno zakupiłem schwalbe land cruiser i powiem wam że jeździ mi się na nich o niebo lepiej niż na starych accent raven.

Powiem ci tak że przy naszej masie musimy brać już taki lepszy sprzęt. Pewna osoba powiedziała mi żebym wziął obręcz do downhillu i że na 99% wytrzyma moją wagę. Z tym że ta obręcz była droga trochę dla mnie bo nie miałem wtedy tyle kasy wiec zakupiłem remex grand rock jak na razie bardzo dobrze się trzyma teraz jest mała centra le przez ponad 500-600 km dawała radę. Na swoim rowerze kupionym właśnie w markecie zrobiłem 1242 km. W nim były wymieniane: Obręcz tylnia,Siodełko,tylnia przerzutka,strasznie dużo szprych,pedały. Teraz do wymiany mam też korbę i zastanawiam się czy dalej pakować kasę w ten rower.

ostatnio wygięła się też sztyca i wbiłem młotkiem kawał metalowego pręta ale niestety dalej jest krzywa i będzie trzeba ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak zastanawiam a nie lepiej po prostu schudnąć waga>100 kg nie jest normalną wagą człowieka jest to już poważna otyłość, dlatego sądzę że zamiast zastanawiać się jaki rower kupić aby nie rozleciał się pod wpływem swojej wagi warto skupić się na zrzuceniu tych zbędnych kg chociażby np zajeżdżając na śmierć jakiś tani rowerek itd a nie wpakowywać się w koszta drogiego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak zastanawiam a nie lepiej po prostu schudnąć waga>100 kg nie jest normalną wagą człowieka jest to już poważna otyłość, dlatego sądzę że zamiast zastanawiać się jaki rower kupić aby nie rozleciał się pod wpływem swojej wagi warto skupić się na zrzuceniu tych zbędnych kg chociażby np zajeżdżając na śmierć jakiś tani rowerek itd a nie wpakowywać się w koszta drogiego sprzętu.

 

Masz racje, caly czas probuje schudnac, rower min. ma Mi w tym pomoc.Kupilem ten rower tez dlatego, ze lubie pojezdzic troche agresywniej po lasach, gorkach itd. Wiec jakis tani rowerk, moglby tego nie wytrzymac czyli tych tras i mojej wagi. Niestety pojawil sie ten nieznosny dzwiek ktory nie daj Mi spokoju i szczerze mowiac martwi mnie to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...