Skocz do zawartości

[stery] Jak złożyć klasyki ale troche "inne"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeleciałem internet we wszystkie storny i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Otóż dziś kupiłem klsayczne calowe stery Neco CC-800, niestety planowałem zakup (które potrafiłbym złożyć) H615, ale nie było. Chciałbym by ktoś uświadomił mnie która opcja jest lepsza.

 

br719_stery_full.jpg

Tak sobię wyobrażam złoenie tych sterów, jedyny mój problem to "góra" sterów i miski. Otóż:

 

Czy powinno to być złożone tak:

http://img20.otofotki.pl/obrazki/rc215_stery2.jpg

 

A może tak:

http://img20.otofotki.pl/obrazki/fc107_stery3.jpg

 

W obu przypadkach zamieniłem miski miejscami?

 

 

Co wy na to?

 

 

pzdr

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie są, jedna jest "dłuższa" A na zdjęciach widać szparę około 1.5 mm między "pokrywką" miski a nią samą, a w 2 przypadku jest równo na styk, i teraz nie wiem jak to złożyć właściwie

 

To w końcu większa miska idzie na dół czy do góry, bo rozumiem że pokrywka miski <zdjęcie> idzie dokładnie przeciwnie niż jak jest na zdjęciu?

 

sd975_pokrywka.jpg

 

 

Porsze o pomoc, poszedłbym i skręcił ten wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to składał w tej drugiej opcji, ale jak znam życie to jak byś nie złożył i tak będzie dobrze:). Jednak jak pamiętam markeciaki itp.. to pierscienie na górze zawsze ładnie przylegały do miski a te na dole troche wystawały.. tak jak właśnie w tej twojej drugiej opcji.

 

EDIT// zreszta nie umiem sobie wyobrazić ze ten pierscień górny nie jest przylegajacy do miski. luzy gwarantowane wtedy.

 

PS: A moze dostałeś miski nie do kompletu? Bo normalnie to są obie jednakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc,

wczoraj złożyłem dzięki 1 rysunkowi z internetu

fs645_ICHS6641378_0.jpg

 

Chwała mi za to że nie wyrzuciłem starych sterów na śmietnik, bo gdyby nie to, to bym miał wystające 5mm nagwintowanej części widelca. A tak do takiego zestawu sterów doszła nakrętka o grubości 5mm i wszystko ładnie zakryte. Teraz musiałbym ją conajwyzej pomalować na czarno, bo brzydko wygląda.

 

 

THX

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...