Skocz do zawartości

[rama] śruba,nakładka w środku ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Panowie z uwagi na fakt,że przejrzałem całe forum gdzie mogę zamieścić owy temat nie znalazłem odpowiedniego działu jak:naprawy,problemy postanowiłem napisać go tutaj także byłbym wdzięczny za nie kasowanie go a ewentualne przeniesienie!

 

Od miesiąca mam rower!Od samego początku coś mi w nim dzwoniło lecz nie zwracałem wcześniej na to uwagi ponieważ byłem zbyt zafascynowany jazdą!Od pewnego czasu zaczęło mnie to irytować więc wpierw postanowiłem zlokalizować problem!Na początku sądziłem że to może łańcuch tłucze o ramę ale wczoraj odwróciłem rower do góry nogami i ewidentnie coś w środku ramy tej poprzecznej gdzie widnieje napis:marka roweru dzwoni jakaś śruba lub podkładka :icon_confused: wyciągnąłem siodełko i trzymając rower do góry nogami potrzasałem rowerem lecz nic to nie dało!Postanowiłem zgłosić to do serwisu lecz tam powiedziano mi że taka usługa będzie kosztować z 60zł :wallbash: Panowie czy jest możliwość abym zrobił to sam i zaoszczędził te 60zł?Przecież to kupa pieniędzy!Pomóżcie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, są dwie drogi do tej rury:

1. od strony suportu, ale tu będziesz potrzebował co najmniej jeden specjalistyczny klucz do rozkręcania suportu, cena owego klucza do suportu starego typu "na kwadrat" to od 25 do 45 zł , może być ci również potrzebny niedrogi przyrząd do ściągania korby, jeśli masz suport nowszego typu Hollowtech też nie obejdzie się bez specjalistycznego narzędzia.

2. druga droga , chyba dużo lepsza, to przez główkę sterową, nie trzeba narzędzi , ale jest minimalne ryzyko uszkodzenia sterów (rozumiem że masz a-head) ściągasz korek i mostek kierownicy wyjmujesz widelec pamiętając kolejność zamontowania poszczególnych el. sterów i zaglądając do główki sterowej zobaczysz (mam nadzieję) otwór w kierunku owej rury. Jeśli operacja zakończy się sukcesem, elementy sterów wyczyść , nasmaruj i poszukaj w necie jak się je składa aby nie było luzów , albo napisz :)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzwonił insert pod śrube koszyczka bidonu.

był troche luźny. jako że jest to nitonakrętka to postanowiłem rozpłaszczyć ją jak należy :)

w tym celu wkręciłem w nią śrube i dość mocno dokręciłem. część w środku rurki ładnie się ułożyła i nastala cisza :)

jeśli masz wolne ( z koszyczkiem nie będzie dzwonić ) inserty sprawdź czy nie są luźne. jeśli są to najpewniej właśnie one halasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...