Skocz do zawartości

[miasto] buspas a rower


buspas a rower  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. co wybierasz?

    • tylo buspas!
      0
    • tylko lewy!
    • mix


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jak sobie radzicie z buspasami? jeździcie przy krawężniku czy lewym pasem?

Ja staram się nie jeździć po nich ale nie zawsze mam taką możliwość, np. na poniatowskim w strone centrum jak są rano korki to jadę lewym żeby nie blokować autobusu ale jak się robi trochę luźniej to zjeżdżam na prawo bo z kolei osobowe mają problem, na jerozolimskich jeżdżę zawsze lewym ale tylko w stronę wisły bo w przeciwną już po prawej bo dużo miejsca i ogólnie kombinuję i się denerwuje a busy trąbią i trąbią. Inni rowerzyści też mają z tym problem bo każdy inaczej. I jak się mają do tego przepisy drogowe, ktoś wie? Ja uważam że powinno być tak jak teraz na emilii plater, na jezdni kolejno ścieżka-buspas-jezdnia i nie ma problemu a tak to dodatkowy kłopot dla rowerzystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleje jerozolimskie to mało przyjazne miejsce dla rowerzystów więc nie pojawiam się jak nie musze. Wolę nowym światem przejechać na świętokrzyską. Na poniatowskim jest dość dobrze zrobiony chodnik i zwykle jest pusty więc jadę chodnikiem.

Co do buspasów to jadę przy krawędzi jezdni ale często oglądam sie za siebie i jak nadjeżdża autobus zmieniam pas na lewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mix. Często jeżdżę buspasami, bo jest szybciej i zazwyczaj bezpieczniej, ale mam świadomość że autobus ma na buspasie pierwszeństwo więc jak widzę, że któryś się zbliża, to staram się go przepuścić. Jeśli chodzi o przepisy, to z tego co mi wiadomo powinno się jechać lewym. Miesiąc temu jechałem Jerozolimskimi buspasem, patrzę a tu z chodnika wychodzi policjant z lizakiem i mi macha, zaczynam hamować, a on do mnie tylko "jedź, jedź, jedź!". Okazało się, że po prostu zatrzymywał jakiś samochód który jechał za mną. Osobiście traktuje przepisy jako jakąś "pomoc", najważniejszy i tak jest zdrowy rozsądek, dotyczy to zarówno jazdy rowerem, jak i samochodem, i czymkolwiek innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniatowskim jest dość dobrze zrobiony chodnik i zwykle jest pusty więc jadę chodnikiem.

tak tylko że jak się rozpędzisz to zawsze ktoś wejdzie pod koła przy wieżyczkach;) przez te buspasy troche mi zbrzydł poniatowski do jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...