Skocz do zawartości

[suport] TRUVATIV Power Spline 118/68 - rozklekotany


bendyz

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad roku posiadam Kellys-a Phanatic '09. Specyfikacja http://www.ceneo.pl/2235088s. Rozklekotał mi się trochę suport - przy pedałowaniu da się odczuć takie leciutkie przeskoki przy zmianie nacisku z jednej nogi na drugą. Nie jest to może nic wielkiego, ale niesamowicie psuje komfort psychiczny.

Jestem jeszcze małym kotem jeśli chodzi o części rowerowe więc mam pytania.

1. Czy samo rozklekotanie może być spowodowane tym że sporo ważę (92kg), lub sposobem w jaki jeżdżę, czy raczej coś takiego nie powinno się zdarzyć i jest to wyłącznie wada suportu

2. Na ile tak naprawdę mam gwarancję na ten suport - oddałem rower do serwisu, w kelys'sie powiedzieli, że jest już za późno i cośtam cośtam i oni tego nie przyjmą, W gwarancji mam 5-lat na ramę, 2-lata na części.

3. Jeśli sam chciałbym to wymienić(kupić) to na jaki suport najlepiej - te korby które mam są takie sobie - wydaje mi się, że są to najgorsze części w tym rowerze. Czy dobrą opcją byłby zakup kompletu shimano np. ten - http://allegro.pl/korba-shimano-deore-fc-m590-48-36-26t-175mm-i1529959523.html . Ewentualnie jaki suport mógłbym kupić (konkretnie model) aby wyszło jak najtaniej, ale nie gorzej niż miałem seryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie korby ISO Flow i zgoła odmienne odczucia test. Uważam. że w tej cenie są naprawdę dobre! Mało tego, według mnie suport jest naprawdę żywotny :)

 

Przyczyn padnięcia suportu jest kilka, ale w tej chwili nie dojdziesz do tego sam. Opcje są dwie: idziesz do innego serwisu i prosisz o wyjęcie części i diagnozę albo po prostu kupujesz nowy suport. To jest najtańsza opcja.

 

Kolejna sprawa, korby które pokazujesz mają inne koła łańcuchowe tzn więcej zębów czyli twardsze przełożenia. Taki zestaw najczęściej trafia do trekkinga aby szybciej jeździć po twardym podłożu. Jeżeli chcesz żeby rower jeździł tak samo jak wcześniej to kup korbę z takim samym zakresem jak miałeś wcześniej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Okazało się, że suport trzeba było mocno dokręcić i działa perfekcyjnie. Niestety serwis sklepu rowerowego twierdził, że suport jest uwalony i dlatego niepotrzebnie zadałem pytanie. Muszę chyba zainwestować w narzędzia bo z każdą głupotą jeździć do serwisu który jak się okazało jest mało pomocny to trochę nieciekawie :/

Co do ilości zębów to ja mam cross-a, więc ilość zębów jak najbardziej się zgadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie wrzucę manuala dot. wymiany suportu :) Czynność prosta, narzędzia nie za drogie i spokojnie można samemu ogarnąć temat ;) Serwis kopnij w zad! Jeżeli suport jest niedokręcony to jest widać gołym okiem i bez wątpienia był dobry "spec" jak Cię chciał naciągnąć na nową część+wymianę ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis rzeczywiście słaby- średnio rozgarnięty fachowiec powinien na to wpaść. Niedokręcenie lewej miski suportowej to wg mnie częsty "defekt". Ze 3 lata temu znajomi kupili 2 nowe rowery Gianta. W obu po tygodniu jazdy taka sama przypadłość- trzaski i delikatne luzy na osi. Zdjąłem lewe ramię, dokręciłem miskę suportową. Jeździ do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...