Skocz do zawartości

[opona] co polecicie ?


zajonc

Rekomendowane odpowiedzi

Kenda nie wzbudza we mnie zaufania - mam na "miejskich" kołach założone flame i niestety muszę stwierdzić, ze jest to drugorzędny producent. Odstaje jakością - w zadnej innej oponie nie musiałem nigdy obcinać wystających napisów ze względu, że mi obcierają o klocki hamulcowe. To takie deawoo w oponiarstwie a ja szukam szprzętu wysokiej jakości i godnego zaufania. Ecia widzę masz dośiwadczenie z oponkami :) Coś nei mogę znaleźć navigatora wśród obecnej oferty continental-a ... Czyżby ten sam los co traction? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navigatory to oponki niskobudżetowe - jeden z najtańszych, jeśli nie wręcz najtańszy produkt Continentala :D . Na oficjalnej stronce Contiego nie figurują :) - chociaż nie ma się czego wstydzić, naprawdę bardzo udane oponki, zwłaszcza za tę cenę (na Allegro były swego czasu nówki kewlarowe za 35 zeta!).

Zahacz Arnika: www.arnik.com.pl - on chyba jeszcze powinien je mieć. Najlepiej na GG ;-) .

Pozdrówko z objaśnieniem :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za adresik - chyba wezme od nich traction-y :D Dziwna sprawa ma się, że za 0.2 cala chce continrntal 16 pln dopłaty w survivalach :-( . Ale przynajmniej przesyłka 8 pln więc moze coś od nich wezme :)

 

[ Dodano: 2005-12-15, 14:07 ]

Wow - pojawiły się survivale pro na allegro za 51pln + przesyłka więc chyba warto w to wejść :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podłączę sie pod temat,

 

co będzie lepsze:

CONTINENTAL VERTICAL 2.3 http://bike-center.home.pl/product_info.php?products_id=101

czy

Ritchey Z-max 2.3 http://allegro.pl/show_item.php?item=78858646

 

ewentualnie co innego do enduro, 2.3 , do 60zł, z nie dużymi oporami, wagą do 700g, no i nie za miękką mieszanką gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
' date='26.12.2005, 22:48' post='140697']

2.3 i chcesz mieć nieduże opony? IMO wystarczyłoby 2.1 z porządnym bieżnikiem.

 

opony? opory, jak mniemam.

 

no więc co do oporów, szukam czegoś z niedużymi, "proporcjonalnymi" oporami jak na oponę 2.3, a nie kloca do DH.

 

 

Po za tym conti zawyża wymiar, ritchey podaje chyba rzeczywisty, więc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i exploer pro i surival pro oraz mialem kendy cobra i pare innych:) dodatkowo jezdzilem u kumpla na Mythosach...

Expoloer:

plusy: fajna cena, niska waga, oponka dobrze sie sprawuje jako kierunkowa i napedowa, w blocie tez niezle daje rade..

minusy:zawsze mogla by byc tansza, srednio sie jezdzi po asfalcie, przy malym cisnieniu uczucie plywania...

 

SURIVAL:

plusy:oponka super trzyma sie w terenie przynajmniej jako napedowa, cena:)

minusy: szybko sie zdziera u mnie po 200km bez gwaltownego hamowania itd. bylo widac juz niezle zdarcie, beznadziejna do jazdy na asflacie..

 

Kenda Cobraogolnie jak na swoją cene niezla opona ale wole expoloera od continentala:)

 

A jeszcze troche o mythosach jezdzilem na nich u kumpla co prawda troche juz mialy za sobą ale co tam:) na podjazdach zdecydowanie gorzej od exploera natomiast na asfalcie opory toczenia calkiem calkiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeżdżę na Conti Vertical z przodu i Survival Pro z tyłu - obie koło 2,35" - są niezłe na śnieg i teren - najlepiej choć trochę ubity - Survival w błocie i śniegu lubi uślizgiwać się na boki podczas hamowania i przyspieszania. W terenie grzązkim generalnie idzie z dużym oporem, po asfalcie toczy się zupełnie przywoicie - nawet zaskakująco lekko - wystarczy większe ciśnienie. Zwłaszcza a uwagi na promocje - polecałbym jednak. Z mniejszych rozmiarów i poza promocją jest już Escape Pro - lepszy zresztą od Explorera, ale chyba bardziej delikatny (miękki).

Z innych, węższych opon polecałbym Schwalbe (Black jack lub Albert), Michelin (XL S albo XCR mud, ewentualnie XCR dry), bardzo dobre choć wąskie (1,8") są Panaracer Fire Mud - nie tylko na błoto. Jeśli opór nie przeraża, to polecam jeszcze Kendę Nevegal - ale uwaga, bo jej rozmiar 2,1 jest większy od Continentala 2,35 !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...