Skocz do zawartości

[Korba] Shimano FC TS70 - zamiennik


yakor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam w swoim Batavusie dosyć nietypową (wiekową?) korbę Shimano FC TS70 (42/32/22). Dwie tarcze - 42 i 32 nadają się do wymiany.

Mam dwie możliwości:

- wymienić same tarcze (standrd 104/64) - koszt ok. 70 zł,

- zmienić korbę na Shimano ALIVIO FC-M410 (ok. 100zł) lub Shimano ACERA FC-M341 (ok. 90zł).

Skłaniałbym się ku drugiemu rozwiązaniu, gdyby nie problem polegający na tym, że suport do mojej obecnej korby to 117,5mm a zalecane: do M410 to 113mm, do M341 to 123mm.

Czy zamontowanie jednej z wymienionych korb jest możliwe na obecnym supporcie? Czy konieczna będzie wymiana suportu?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acery możesz nie zamontować na tym suporcie bo istnieje taka możliwość że wejdzie za głęboko i zębatki oprą się o widełki ramy, ew, ramie korby będzie za blisko ramy. Dodatkowo zapewne nie da się ustawić przerzutki w tym przypadku. Skłaniał bym się do Alivio ale na dwoje babka wróżyła to tylko w sumie nie całe 2mm na stronę, trzeba będzie spróbować, ograniczyć przerzutka od dołu i dać luzu na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acery możesz nie zamontować na tym suporcie bo istnieje taka możliwość że wejdzie za głęboko i zębatki oprą się o widełki ramy, ew, ramie korby będzie za blisko ramy. Dodatkowo zapewne nie da się ustawić przerzutki w tym przypadku. Skłaniał bym się do Alivio ale na dwoje babka wróżyła to tylko w sumie nie całe 2mm na stronę, trzeba będzie spróbować, ograniczyć przerzutka od dołu i dać luzu na górze.

 

No faktycznie, jak się przyjrzeć, to już obecnie korba jest bardzo blisko widełek więc pozostaje ALIVIO. Mam nadzieję, że te 2mm da się skorygować. W razie czego przełożę tylko tarcze, a ramiona sprzedam na Allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...