Skocz do zawartości

[kaseta] nowe kolo nowa korba?


wojtek20112

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kupilem nowe kola Kross AL6063T6 559X19c i chcialem zmienim kasete ze starych kol na te i cos jest nie tak

 

bylem w serwisie by mi to zamienili gdyz nie mam klucza do wolnobiegow, gosc mowi ze kupilem zle kola...

jak kola moga byc zle? pytam wiec o co chdozi gdyz mam w rowerze kola z motywem piasty na zatrzask przez co mi juz ukradli 2 kola, wiec kupilem te krosa na sruby..

gosc pokazywalmi ze powinienem kupic takie na zatrzask z bebenkiem czy cos

 

gdy spytalem czy jak kupie nowa kasete do tego kola, odpowiedzial iz lancuch bedzie sie slizgal czy cos...

 

i teraz pytanie co i jak zrobic by bylo dobrze...

 

postaram sie wrzucic foty starych i nowych kol i korby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zrozumiałem chaotyczną wypowiedź:

miałeś koła na szybko ściągacze a kupiłeś na śruby

miałeś koła na kasetę a teraz kupiłeś na wolnobieg

jeśli to się zgadza to niestety nic nie pomoże bo kupiłeś całkiem niedobre koła i wchodzi w grę albo wymiana piast albo całych kół

jeśli problemem jest to iż w szybkościągaczach ktoś kradnie koła to kup zaciski kół skręcane kluczem (wydatek około 60zł) wtedy wątpie by ktoś ci zabrał koła i se poszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie wojtek20112... :)

 

Kupiłeś koła z tzw.wolnobiegiem a z tego co rozumiem, to potrzebujesz koła na kasetę.

 

Różnica między wolnobiegiem i kasetą jest znaczna - znajdziesz łatwo w google'ach o co chodzi.

 

A czy to będzie działać? Na pewno nie założysz kasety na koło z piastą pod wolnobieg.. więc działać nie będzie. Koło się może kręcić, ale nie założysz na niej kasety.

 

Możesz założyć na nie wolnobieg. Ale pytanie czy to zadziała z Twoją manetką do zmiany przełożeń?

 

A co do ślizgania się - jeśli kupujesz nowy wolnobieg albo kasetę to dobrze też zmienić łańcuch (jeśli masz zrobiony spory przebieg), bo obydwie te części są już wyrobione i żyją w symbiozie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokupilem wolnobieg 6 rzedowy

wczesniej mialem kasete 7rz.

ale manetki a dokladniej jakies przekladnie w niej byly zryte i mialem tak ze na 2 czy 3 z przodu nie moglem dac wyzej niz 4 z tylu...

 

teraz bede musial sie bawic zeby w miare ustawic przerzutki bo od dawien dawna zle chodzily :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...