Skocz do zawartości

[Wyprawa] 100km w jeden dzień


7Devis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie wyprawy i sprzętu jaki należy zabrać. Wybieram się prawdopodobnie pierwszy raz sam później z koleżanką w trasę ok 40km w jedną stronę. Poszukuję jakiegoś w miarę taniego licznika mniej wiecej do 30zl i co należy zabrać jeszcze? Wiem że z 2 butelki wody, łaty do dętki jak coś mam, pompkę również.Dodam że przed wyjazdem muszę troszkę pojeździć, złapać kondychę. Jeśli o czymś zapomniałem to zaraz dodam i z góry dzięki za pomoc. Rowerek to MTB, trasa szosowo terenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś podobnego mam zamiar wziąć, tylko troszkę obawiam się drogi (najabrdziej tiry ;/) Ale może coś wymodzę, a co do torb to nie mam ich więc wszystko potrzebne idzie do plecaka ew. może jakąś własnej roboty przymocuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Proponuję omijać drogi główne, a poruszać się bocznymi.

Mniejszy ruch = przede wszystkim większe bezpieczeństwo.

 

Zabierz ze sobą bidon, coś do przegryzienia, pieniądze (za które będziesz mógł kupić napoje do uzupełnienia bidonu, lub coś do jedzenia w spożywczaku), telefon, łatki do dętek, łyżki do opon, jakiś podręczny scyzoryk, ale przede wszystkim koleżankę. :thumbsup:

 

Jeśli nie masz kondycji, to min. 2 tygodnie przed wyjazdem zacznij jeździć co 1-2 dni po ok. 30km, stopniowo wydłużając trasę. 100km to niewiele, więc myślę, że poradzisz sobie bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnym przeliczeniu trasy jest ok. 32km w jedną stronę główną drogą, ale jeśli wybiorę drogi boczne może dojść do 40km ;p Bidonu nie mam ale myślę że odmontuję uchwyt od bidonu z 2 rowerku lub znajdę jakiś tani w sportowym sklepie w mieście. Jednak na pierwszy raz pozostaje mi jazda samemu, dokładnie to tam jadę do koleżanki ;] Myślę że za 2-3 tygodnie wyruszę i zdam relację jak mi poszło itp. Dodam że to pierwsza wyprawa w tym roku i do tego na dystans na jaki nie jeździłem jako 15 latek ;D Dlatego również chcę wybierać mało ruchliwe drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

[...] Dodam że to pierwsza wyprawa w tym roku i do tego na dystans na jaki nie jeździłem jako 15 latek ;D [...]

W takim razie koniecznie musisz potrenować przez te 2-3 tygodnie, żebyś nie dojechał do koleżanki przepocony i padnięty. :whistling:

 

Widzę, że jesteś z Kielc. Gdzie dokładnie się wybierasz? :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to brali we wczesnych klasach :P

Franio: znasz może jakąś bezpieczną drogę tam do TPI (bo widzę że ty właśnie z tamtąd). Znalazłem jedną przez Opatkowice itp. no ale wyjdzie wtedy więcej km. I jeśli wiesz to którędy można wjechać do TPI aby szybko przez nie przejechać i odrazu kierować się na Bogucice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to powodzenia.Ja ci mogę tylko powiedzieć,że jak jadę gdzieś na jakąś dłuższą wycieczkę to biorę ze sobą sakwę na kierownice,batony,picie,bidon,pompkę,dętki no i przede wszystkim aparat :).,ale nie biorę ze sobą plecaka bo tylko by mi bolały plecy wtedy właśnie zrobiłem błąd:/.I uwaga jadę tam gdzie sprzyja mi wiatr.Bo zeszłym roku jak pobijałem swój rekord życiowy to miałem przez około 100km pod wiatr byłem tak padnięty,że mi się nie chciało już jechać.Potem miałem na szczęście z wiatrem przez jakieś 80 km,ale też ledwo jechałem.Także polecam jazdę z sprzyjającym wiatrem i wrócić pociągiem,ale jak ktoś tak lubi to proszę bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franio Ty jesteś z TPI? Jeśli tak byłbys tak miły żeby w ten dzień w który bym jechał , wyjechał po mnie trochę przed TPI i pomógł przejechać przez to miasto w stronę tych Bogucic ? Wiem prośba dziwna ale jadę sam i trudno bd mi sie odnaleść w tym miasteczku :P Ew. pisz PW żeby spamu nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to wziąć koleżankę, koleżanka dodaje +5 do wytrzymałości, +10 do siły, +7 do za######istości, +5 do lansu własnego, także drobne awarie naprawisz i bez narzędzi :D

niestety koleżanka odejmuje -5 od orientacji w terenie, więc weź jednak mape... i będzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pilon, wiem :D Tylko mam obawę z początkiem drogi bo jest troszkę ruchliwa droga :P No ale jakoś dam radę. Może rano śmigne jakoś szybko. Jak już wyruszę może zrobię jakieś fotki i info czy się udało wysztko itp :P A póki co trenuję ;p Wczoraj z wiatrem zrobiłem ok 15km ale z wielkim wiatrem. I dodatkowo próbuję zebrać kasę na ten licznik Sigmy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...