Skocz do zawartości

[uszczelniacz do opon] domowej produkcji


leo1

Rekomendowane odpowiedzi

pierwsze testy dla zaspokojenia ciekawości własnej zakończone wynikiem pozytywnym:

dętka 20" z przeznaczeniem jako opaska na wieczór do koła+ mleczko 30ml (...)

 

Witam Kolege

 

Również zamówiłem od naszego Forumowicza mleczko do testów, głównie interesują mnie kwestie:

 

1 - "opaski uszczelniającej" z dętki 20". Powiedz mi na jaki wymiar ja wyciłąles? tak zeby wystawala poza opone, a pozniej delikatnie ja dociąłes po oponie? Czy dociąłeś dętke tylko na szerokość obręczy? Mam obręcze DT XR 4.1 oraz opony Michelin Country Grawel drutówki ( w niedalekiej przyszlosci zwijane Geax Saguarro )

 

2 - ile mleczka wlałes do opon? 30ml na jedno koło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc pierwsza opona zalana pianką i leżakuje do jutra jest pozytywnie bo uszczelniła się jak ust a jest znana z sita mianowicie RoRo jutro idzie drugie koło na drugim RoRo dętki stosuje 20" chodź dziś się dowiedziałem że do moich obręczy wystarczy taśma i powinny dać się ustrzelić może przetestuje.

ps. jakie ilości jesteś w stanie wyprodukować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem jedno jak będzie w miarę trwały 3-4 miesiące to będzie super bo zapomniałem dopisać że ma lepszą lepkość niż NT bo po przypadkowym naniesieniu na dłonie po chwili miałem "rękawiczki" gumowe

a pytałem o ilość bo polecam znajomym i myślę że kilku się zdecyduje dzięki niższym kosztom na przejście w system bezdętkowy i lubię mieć zapas bo często zmieniam opony myślę że w połowie maja zamówię pewni 4L ale po testach zobaczę której wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś o poranku sprawdziłem ciśnienie i nadal jest takie samo czyli pory załatane przez piankę z czym podobno oryginał CL miał duże problemy test igłowy też pozytywnie nawet lepiej niż przy dętce bo każde niemal od razu załatane a z drugim kołem muszę poczekać bo ma uszkodzony wentylek i czekam na nowy. a i bym zapomniał nawet opona się nie spociła mleczkiem jedynie lekko się klei do ręki co znaczy że lateks związał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja zrobiłem dziś test na mleczku zwykłym i RoRo i bawiłem się w uszczelnianie jak najprostszą pompką i tu będzie szok zwykła pompka rowerowa teleskopowa dała radę a opona nawet się nie spociła o przebiciach nawet nie piszę bo się nie zmieniły z pozytywnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast męczę się z założeniem opony. Moje obręcze standardowo są dość wysokie i ciężko się na nie nakłada oponę. Dodatkowa dętka na tyle utrudniła sprawę, że nawet na najlżej wchodzącej oponie połamałem 2 łyżki:/ Jutro kolejne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rychlapl, adriansocho - dostaliście paczki?

 

Moja już jest na poczcie, ale od dwóch dni nie mam czasu, żeby się po nią wybrać. Może pod koniec tygodnia się uda:) Dętki 24" niestety już kupiłem, ale kiedyś już miałem samą opaskę z takowej dętki, jestem przekonany, że da radę.

 

Tak się zastanawiam, może testy też rozszerzyć na systemy dętkowe, jako dodatkowe zabezpieczenie dętki w razie zonka, na np. zawody? Taka dętka z tych wylajtowanych pozwoli uprościć montaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta taśma duck'a opisana w temacie kosztuje 24zł na necie a nie 2,5zł

 

hm?

http://www.icmarket.pl/armacell-tasma-ducttape-szara-p-10345.html

Przypuszczam, że można znaleźć taniej.

 

Interesuje mnie natomiast czy ktoś próbował stosować takie zawory?

http://allegro.pl/zawor-motocyklowy-tr-429-tania-wysylka-i1555163835.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta taśma duck'a opisana w temacie kosztuje 24zł na necie a nie 2,5zł ;p , testował ktoś coś innego?

Ja polecam taśmę pattex. Ostatnio nakładałem taką taśmę tanią za 5 zł i była bardzo słaba rozerwałem ją w rękach w trakcie rozciągania. Pattex w castoramie to ok 12-15 zł za rolkę. Ogólnie ciężko ocenić jakość taśmy przed zakupem.

Przed położeniem taśmy warto pamiętać o zmatowieniu ("druciak" do czyszczenia garnków się nadaje :thumbsup: ) i odtłuszczeniu obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...