Skocz do zawartości

[Zakupy] Zakup roweru , a jego cena.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako , że stoję przed zakupem roweru chciałem was forumowiczów zapytać o kilka rzeczy. Nie będą to pytania jaki rower kupić :)

 

Interesuje mnie bardziej o to jak patrzycie na ceny rowerów , jak wiemy dostępne rowery są w różnorodnych cenach.

I jako , że nigdy nie siedziałem nawet na dobrym rowerze nie jestem w stanie zauważyć różnic jakie zapewne fachowiec w dziedzinie rowerów widzi na pierwszy rzut oka.

Tyczy się to kwestii samego roweru , później aby jeszcze bardziej zagłębić się co ów rower posiada przechodzimy do jego podzespołów , i tutaj kompletnie zaczyna się czarna magia :) Jako , że dla mnie zawsze autorytetem i w moich młodych latach marka Shimano była wśród osób najlepszą marką teraz nie wiem jak to jest, a jeszcze pozostają konkretne egzemplarze.

 

I gdy zaczynałem przeglądać rowery wydawało się to takie proste. "przecież to tylko rower ide kupuje" ale jak trafiłem na to forum , przeczytałem jak wszystko się dobiera mam w głowie taki bajzel , że szok :)

 

Powracając do ceny. Mogę przeznaczyć na rower 1000-3000tyś. złotych. I tutaj zaczynają się pytania i problemy.

 

Czy Kupując rower za 1000zł. i porównując go do roweru za 2500zł. podczas jazdy na nim widać różnice ? Czy nie jest to tak ,że płace za firmę za jakiś podzespół krocie , a tak naprawdę nigdy nie będę w stanie wykorzystać w pełni możliwości takiego roweru.

 

Troszkę zamieszałem więc sprostuję moją wypowiedź.

Cena roweru - Im drożej tym lepiej ?

Różnica w cenie 1000-1500zł. - Odbije się na jakości jazdy ?

Jak rozróżnić co dobre ? ( chodzi konkretnie o podzespoły , przerzutki , hamulce jakie firmy modele ? ) Czy da się to jakoś sprecyzować ?

Gdzie kupie taniej rower Polska czy Anglia ?

 

 

No i abyście w jakiś sposób pomogli mi odpowiedzieć na moje pytania dodam, że rower będzie jeździł średnio 1-2x w tygodniu. :) Na długie trasy szuter , asfalt , górki , pagórki.

Ewentualnie jeśli ktoś posiada czas porozmawiać chwilkę osobiście proszę napisać do mnie na gg 7250703

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica 1000, 1500 zł to naprawdę ogromna różnica. Na pewno to odczujesz (waga, każdy podzespół lepszy; łatwiej się pedałuje, amorek lepiej wypiera nierówności itp)

Rower do 2000zł:

-Kross level a6 v-brake 2009(najlepszy rocznik, sam taki rower posiadam :))

Rower do 2500zł

-MBIKE RENEGADE 0.6(kiedyś były po 2400zł teraz są droższe; może uda się znaleźć tańsze)

Rower +2500zł

-KELLYS IMAGINE 2009- naprawdę fajny rower; bardzo dobry amortyzator powietrzny(cena takiego to około 1000 zł). Możesz sobie go ustawić pod swoją wagę, dzięki pompce do amorka. Jest lekki. Ma dobry napęd. Hamulce wystarczające(jeżeli nie będziesz jeździł w błocie). Rozmiar dla Ciebie hmmm... Myśle że 19,5 byłby dobry, ale głowy nie dam sobie uciąć.

Mój odnośnik

 

Zastanów się jeszcze czy rower za 3k jest Ci potrzebny, jeżeli będziesz jeździł 2 razy w tygodniu

PS

Za 3000tys zł to rower cały ze złota trudno znaleźć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje CarNeezA za odpowiedź.

 

Wszystkie rowery które pokazałeś są bardzo ładne :)

 

 

skupmy się jednak na tym Kellys.

 

Mam 182cm wzrostu ważę zaledwie 70kg. ( mógł byś podać mi podpowiedzieć jaki rozmiar będzie najlepszy dla mnie ? )

 

 

No i dość ważne pytanie czy taki rower nie rozleci się jak pojadę nim na jakieś górki , będę jeździł nim w różnym terenie ? bo nie ukrywam że obawiam się troszke tego.

 

Koleje pytanko jak to jest z gwarancją takich rowerów co przeważnie ona obejmuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica 1000, 1500 zł to naprawdę ogromna różnica. Na pewno to odczujesz (waga, każdy podzespół lepszy; łatwiej się pedałuje, amorek lepiej wypiera nierówności itp)

 

Nie do końca jest to takie proste. Takie odniesienie z grubsza mozna przyjąć dla sprzętu tej samej firmy. Nie powiesz @CarNeezA że powiedzmy taki Eurobike będzie kosztował tyle samo co Spec czy Kona na identycznym osprzęcie. Za markę też się płaci. Wybierając jednak droższy rower można zakładać (bo niestety nie jest to regułą) że będzie lepiej wykonany. Np mufa suportu nie będzie polakierowana na zewnętrznych płaszczyznach a gwint będzie odpowiedni przygotowany , podczas spawania ramy producent zadba by skurcze spawalnicze nie zniekształciły główki itd...

Do tego różnice w geometrii, materiałach i całe mnóstwo niuansów za które się płaci.

Na pewno można przyjąć ze jest zależność miedzy jakością a ceną ale napis na ramie też ma swoja wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena roweru - Im drożej tym lepiej ? - Raczej ogólnie to tak, ale zazwyczaj jest tak, że roczniki 2-3 lata wcześniejsze są najbardziej opłacalne

Różnica w cenie 1000-1500zł. - Odbije się na jakości jazdy ? - znacznie, do kwoty ok. 3000 zł widać bardzo dużą rożnicę.. później już płacenie za lepsze części zaczyna mieć coraz mniejsze uzasadnienie w cenie

Jak rozróżnić co dobre ? ( chodzi konkretnie o podzespoły , przerzutki , hamulce jakie firmy modele ? ) Czy da się to jakoś sprecyzować ? - Nie da się... części w rowerze muszą być dobrane jak najbardziej optymalnie.. kupić dobry rower naprawdę nie jest łatwo, sam tego nie zrobisz nie mając o tym zielonego pojęcia, najlepiej po prostu poradzić się na forum.. jak ci powiem o geometrii ramy itd. to będziesz miał jeszcze większy mętlik w głowie. Jeśli rower ma być dla ciebie tylko do jazdy to lepiej zdać się na nas jednorazowo. Jeśli natomiast zamierzasz zacząć przygodę z rowerowaniem i zacząć chorować na przewlekłą cyklozę to czytaj, czytaj, czytaj. Jak zechcesz to poinformuj na PW - posłużę jakimiś linkami do artykułów.

 

Jeśli chodzi o płacenie za markę - takie firmy jak Scott, KTM, Specialized robią sprzęt dla prawdziwych zapaleńców - ceny tych rowerów są zazwyczaj bardzo wysokie, najniższe modele są bardzo nieopłacalne - płaci się jednak za znaczek.

 

PS. Jak chcesz porozmawiać na GG to napisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko też zależy od tego gdzie z wybranego sprzętu zamierzasz korzystać. Bo jeśli będziesz jeździł po szosie to czy wybierzesz rower za 2000 czy 3000zł to różnica będzie niewielka i mało odczuwalna. Jeśli mowa o trudniejszym terenie (korzenie, kamienie, góry) to im droższy rower tym różnica będzie bardziej odczuwalna - głównie ze względu na: wagę, pracę amortyzatora, precyzje zmiany biegów, jakość wykonania części. Powiem tak, jeśli nie zamierzasz jeździć jakoś wyczynowo tylko po szosie, szutrze i okazjonalnie po lesie to rower w cenie 1500-2000zł będzie wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...