Skocz do zawartości

[przerzutka]Shimano Tourney nie można porządnie wyregulować.


Jarek7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kupiłem specjalnie na zime nowa przerzutke Shimano Tourney RD-TX5.Przeczytałem wiele tematów o regulacji i nic :/ przeczytałem również temat z regulacja na tym forum i rownież nie uzyskałem satysfakcjonującego wyniku :(

Więc tak , raz mi sie udało wyregulować przerzutke tak w 60% ale zaraz za mocno srubke dokrecilem czy za lekko i juz sie schrzaniło :/ Teraz mam tak że gdy chcę wrzucić łanuch na wyższą zębatke (lżejsze biegi) to lancuch kiedy jest na dwoch najmniejszych koronkach to przerzutka w ogole nie reaguje dopiero na 3 koronce sie zmienia bieg i rowniez gdy wezme na przełozenie 1 z przodu i 1 z tyłu to łancuch sie zatrzymuje na przedostaniej koronce na górze.A gdy zrzucam biegi z góry na dół to wszystko chodzi perfekcyjnie tylko znowu łanncuh sie zatzymuje na przedostaniej koronce.

Proszę o jakąś radę jak ustawić tą cholerną przerzutke ;] Może wystarczy dokręcić srubkę H albo L czy coś . Ja sie na rowerach niestety tak dobrze nie znam jak wy ! :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem linke a do pancerzy wlalem krople oleju , pancerze były niedawno wymieniane.

Sprobowalem jeszcze raz wyregulowac z nowa linka i zadnej poprawy nie ma ;/ A moze mi ktos powiedziec ze jak np. biegi w góre nie wskakują to trzbea może linke mocniej naciagnac albo przykręcic/odkręcić srubę regulacyjną przy przerzutce czy coś innego.

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...