Skocz do zawartości

Mysłowice - Gdańsk


Koniu1984

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny pomysł będę śledzić ten temat bo chętnie bym się wybrał już tak wcześnie w trasę. Jeżeli dopiszą mi pieniądze oraz czas to będę się odzywał do Was i skorzystam z tej świetnej oferty ;)

Macie może jakąś propozycje choćby zarys trasy? I czy coś jeszcze na temat wycieczki możesz napisać, np ile planujecie dziennie jechać czy to jest poziom hardkorowy czy jakieś tempo turystyczne czy inne i inne sprawy związane z trasą itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarys trasy jest najprostszy unikając jak najbardziej dróg ekspresowych, długość nie powinna przekroczyć 550km. Czas jazdy planowany jest na około 3 dni z noclegami wcześniej zamówionymi w określonych miejscach ustalonych wspólnie. Jeśli chodzi o poziom to jest średni. Typy rowerów to mtb gdyż trasa może mieć charakter zróżnicowany. W lutym planowane jest zamówienie noclegów żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik a reszta już bedzie zależna tylko i wyłącznie od pogody dlatego też termin z tego względu może ulec zmianie. Jeśli temat rozwinie się na większą ilość chętnych osób to może być nawet ciekawie zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zacząłem więcej jeździć, podobny wyjazd chodzi mi po głowie;) Wydaje mi się że ciekawym terminem jest przełom kwietnia i maja. 25 kwietnia jest drugi dzień świąt, a później trochę wolnego do 4 maja. W tym terminie mógłbym rozważyć zrobienie takiej trasy.

 

Nie myśleliście o noclegach w namiocie? Wychodzi taniej, a i klimat jest fajny. Poza tym masz w takim wypadku dowolność jeżeli chodzi o trasę. Jeżeli nie masz(lub ktoś z grupy) ochoty na jazdę lub wręcz przeciwnie, to można kontynuować lub nie jazdę nie spinając się o to że mamy termin na kwaterze :thumbsup:

 

Koniu, piszesz że trasa może mieć charakter zróżnicowany tzn. że planujecie zjazd z asfaltu?

 

A i jeszcze pytanie mam: powrót planujecie na rowerze czy pociągiem?

 

PS. Gdzieś mam zaplanowaną trasę Katowice-Władysławowo, którą miałem przejechać. Jak ją znajdę to zamieszczę i może się okaże pomocna w planowaniu waszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł macie fajny lecz ja niestety waszym tempem bym nie pojechał bo lubię jechać codziennie mniej i więcej sobie pozwiedzać.

Też myślałem żeby coś pojechać w wiosnę/lato lecz jak znajdę parę osób chętnych na jazdę z woj. Śl nad morze to być może się uda coś wykombinować :icon_lol:

Ale życzę powodzenia Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pawel90 proszę o to co chciałbym ci przekazać odnośnie twoich pytań i propozycji.

Wydaje mi się że ciekawym terminem jest przełom kwietnia i maja. 25 kwietnia jest drugi dzień świąt, a później trochę wolnego do 4 maja.
Jeśli chodzi o czas w jakim będzie wyjazd to jest to zależne od zapowiedzi pogodowych.
Nie myśleliście o noclegach w namiocie? Wychodzi taniej, a i klimat jest fajny. Poza tym masz w takim wypadku dowolność jeżeli chodzi o trasę. Jeżeli nie masz(lub ktoś z grupy) ochoty na jazdę lub wręcz przeciwnie, to można kontynuować lub nie jazdę nie spinając się o to że mamy termin na kwaterze :icon_mrgreen:
Jeśli chodzi o nocleg to nie mam nic przeciwko żebyś zabrał namiot jeśli uważasz że im bardziej będziesz dociążony tym lepiej;]
Koniu, piszesz że trasa może mieć charakter zróżnicowany tzn. że planujecie zjazd z asfaltu?
Na ile to możliwe bedziemy probowali jak najbardziej ominąć szosę ( mowa oczywiście o drogach szybkiego ruchu gdzie raczej zakazane jest poruszanie się na rowerze.
A i jeszcze pytanie mam: powrót planujecie na rowerze czy pociągiem?
Tak dojazd na rowerze a powrót pociągiem. Powodzenia

 

Pomysł macie fajny lecz ja niestety waszym tempem bym nie pojechał bo lubię jechać codziennie mniej i więcej sobie pozwiedzać.

Też myślałem żeby coś pojechać w wiosnę/lato lecz jak znajdę parę osób chętnych na jazdę z woj. Śl nad morze to być może się uda coś wykombinować :)

Ale życzę powodzenia Panowie

No cóz na zwiedzanie to trochę duży obszar wybierasz ;] Proponuje wybrać jakiś bliższy cel i zwiedzać;] Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czas w jakim będzie wyjazd to jest to zależne od zapowiedzi pogodowych.

 

A kiedy zapadnie decyzja o wyjeździe? 2 tyg przed, miesiąc?

 

Jeśli chodzi o nocleg to nie mam nic przeciwko żebyś zabrał namiot jeśli uważasz że im bardziej będziesz dociążony tym lepiej;]

Namiot waży 3kg i uwierz mi że nie poczujesz tego, przy pełnych sakwach. W górach na rowerze ważącym +-35kg da się spokojnie jeździć, a na trasę 3 dniową bagaż na pewno nie będzie miał takiej wagi, dodatkowo droga jest płaska, przewyższenie to ok 500m na blisko 600km.

 

 

Na ile to możliwe bedziemy probowali jak najbardziej ominąć szosę ( mowa oczywiście o drogach szybkiego ruchu gdzie raczej zakazane jest poruszanie się na rowerze.

Czyli zjazdów z asfaltu nie planujecie? Pytam bo mam rower crossowy na slickach :) A i jeszcze mała uwaga: na drogach szybkiego ruchu nie obowiązuje zakaz jazdy na rowerze(chyba że znaki mówią inaczej), a tylko na ekspresówkach i autostradach, a tych w drodze do Gdańska nie ma zbyt wiele.

Kiedyś stworzyłem trasę do Władysławowa, może się przyda:

Link do mapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy zapadnie decyzja o wyjeździe? 2 tyg przed, miesiąc?

 

 

Namiot waży 3kg i uwierz mi że nie poczujesz tego, przy pełnych sakwach. W górach na rowerze ważącym +-35kg da się spokojnie jeździć, a na trasę 3 dniową bagaż na pewno nie będzie miał takiej wagi, dodatkowo droga jest płaska, przewyższenie to ok 500m na blisko 600km.

 

 

Czyli zjazdów z asfaltu nie planujecie? Pytam bo mam rower crossowy na slickach :) A i jeszcze mała uwaga: na drogach szybkiego ruchu nie obowiązuje zakaz jazdy na rowerze(chyba że znaki mówią inaczej), a tylko na ekspresówkach i autostradach, a tych w drodze do Gdańska nie ma zbyt wiele.

Kiedyś stworzyłem trasę do Władysławowa, może się przyda:

Link do mapy

może kiedyś sie przyda jak na razie plan jest taki a nie inny :) jeszcze trochę czasu zostało i szczegóły sie dogra.

 

Tez planowałem taki wypad, ale bardziej rozłozony w czasie i własnie ze zwiedzaniem..(tak ok 100-150 km dziennie) tak mysle jesli wszystko pójdzie z planem to moze sie wybiore w 2 połowie lipca...

Jak się ma tyle czasu to można sobie pozwolić na zwiedzanie ;] my jedziemy w konkretnym celu więc tylko skupiamy się na realizacji kilometrów na dany dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy się skupiacie na przejechaniu kilometrów to co to za wycieczka? Wycieczka to żadna to po prostu trasa. No ale jak wolicie ja się nie załapię niestety ale pomysł na wycieczkę zachodnią granicą to spoko pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy się skupiacie na przejechaniu kilometrów to co to za wycieczka? Wycieczka to żadna to po prostu trasa. No ale jak wolicie ja się nie załapię niestety ale pomysł na wycieczkę zachodnią granicą to spoko pomysł

No dla nas jest obrany cel i chcemy go osiagnać myślę że jak bedziemy chcieli zwiedzac to udamy się w jakieś konkretne miejsce i bedziemy tam sobie jezdzic na zwiedzanie też przyjdzie czas. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich odwiedzających ponownie nastąpiła duża zmiana planów a otóż to jak wygląda trasa która bedzie do pokonania i oczywiście zapraszam chętnych do wzięcia udziału w naszej grupie;P

 

KATOWICE - ŚWINIOUJŚCIE - POCIĄGIEM

ŚWINIOUJŚCIE - HEL - GDAŃSK - ROWEREM

GDAŃSK - KATOWICE - POCIĄGIEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to Wam się plany wywróciły do góry nogami :D Ciekawa wycieczka się szykuje. Kupcie dobrą mapę lub pytajcie się napotkanych ludzi, ponieważ często nawet z mapy nie wyczytacie i przegapicie ciekawe drogi prowadzące wzdłuż morza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...