Skocz do zawartości

[skandia] info


borowka

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie będzie w tym roku żadnej trasy w Trójmieście to porażka. Ja nie mówię , że wszystkie edycje mają być u nas nad morzem , bo byłoby to egoistyczne , ale ta jedna edycja w Trójmieście powinna być tak jak w 2010 roku tymbardziej , że mamy tutaj wielu miłośników kolarstwa i na Skandii w Sopocie 2010 było ponad 1300 uczestników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem, że koszty skandii to około 30-40tys. inna wersja donosiła że w tym sezonie skandia to już koszt około 80tys. kolejny głos(nieoficjalnie) mówi 100tys. coś w tym musi być! nawet niech koszt gminy czy miasta wynosi 60tys. to za co my płacimy?!! w końcu to SKANDIA maraton z sponsorem tytularnym! i cała gromadą innych sponsorów! wiem doskonale że wszystko kosztuje, organizacja, wszystkie inne dodatkowe rzeczy ( z kolega w zeszłym roku organizowaliśmy maraton) wiem że koszta są duże, ale brać od kogoś powiedzmy 60 tys. dostawać teren itp. dostawać $ jeszcze od sponsorów, i wpisowe gdzie jeśli sobie obliczmy z edycji to też nie są małe kwoty!! a nagrody hmmm na skandii nie ma szału! można dostać koła XT w kategorii M-5 za generalkę albo bluzę z długim rękawem też za podium w M-2 generalnej :( .Jeżdżę po skadnii bo podoba mi się atmosfera u ludzi, i to był mój pierwszy cykl maratonów, jest super medialna co jest zasługą organizatora ale trochę traci już swój urok. Nie wiem czemu organizatorzy skandii (skoro już o niej piszę) nie zrobią ankiety podając kilka lokalizacji tak by sami zainteresowani mogli się wypowiedzieć ( oczywiście ankieta nie była by wyrocznią) ale te maratony są dla Nas (chyba ?) i choćby nie wiem jak chcieli coś wypromować jeśli Nam startującym nie będzie to na rękę to wszystko mija się trochę z celem. Nie wiemy jeszcze czy nad pomorze nadciągną czarne chmury zwiastujące brak cykli MTB, a piękne wschodnie czy inne tereny kraju będą rozjeżdżane cotygodniowymi startami. Jak dla mnie piękno puszczy Białowieskiej jest mało przekonywujące ja i tak widzę tylko tętno i kawałek przed sobą, bardziej zawsze mnie ciekawiło życie po zawodach, żeby może gdzieś wyjść na obiad i pogadać z tymi z którymi się ścigałem. Podsumowując jeszcze trochę dojdzie do tego że lepiej będzie zainwestować i samemu zabrać się za organizację maratonów( żeby zarobić) niż w nich startować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie u nas imprezy o zasięgu ogólnopolskim to będzie to wielka porażka. Nic z tego nie rozumiem, mamy na pomorzu ogromny potencjał ludzki (co widać po frekfwencjach na zawodach), ogromny potencjał dotyczący terenów (kto mieszka albo był to wie) i nic z tego nie wychodzi.

Moim osobostym marzeniem jest zorganizować cykl na wzór Mazovi, tylko muszę najpierw wygrać w totka kilka milionów a wtedy obiecuję, że taki cykl będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim osobostym marzeniem jest zorganizować cykl na wzór Mazovi, tylko muszę najpierw wygrać w totka kilka milionów a wtedy obiecuję, że taki cykl będzie :D

Trzymamy Cię za słowo :rolleyes:

 

Ale ja również uważam że to porażka, że u nas miałoby nie by żadnego maratonu z ogólnopolskiego cyklu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był Gdańsk, Sopot i na Gdynię czas! Mamy przecież piękne tereny (np. las między Dąbrową, Wilczlinem i Chylonią). Gdynia byłaby z pewnością wsparta przez prezydenta - nigdy nie odmawia imprez masowych. Kaszuby również piękne - jeżeli byłby maraton w Kartuzach, Kościerzynie, Bytowie itd. to tam trasa mogłaby być nie tylko malownicza, ale i stosunkowo trudna (pełno pagórków i wmordewind)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja w upalny maraton przepijam samych poweradow za 20-30zl, nie licząc jedzenia, karetek i darmowego serwisu to jakoś cięzko mi uwierzyć, ze maraton zarabia na siebie z oplat :)

No to teraz przynajmniej wiadomo dlaczego dla tych co jadą wolniej czasami nawet wody brakuje. Mamy winnego ;)

W ubiegłym roku podczas rozmów z Mazovią zażyczono sobie od małej mieściny 35 tys złociszów. Ogromna suma jak na budżet małego miasteczka w zamian nic nie dając (no może poza tym, że jest informacja w necie). W tym roku pewnie jeszcze więcej. Ja rozumiem, że organizator musi ponieść koszty zatrudnienia ludzi do obsługi imprezy (ustawianie barierek, banerów itp.) ale np w Skandi to nie tylko na maraton ale i na zawody xc. Sumując nikogo nie obchodzi, że przykładowy wyjazd na zawody typu maraton Scandia MTB to koszt 200-400 zł (dojazd+nocleg) o ile nie więcej i w sumie po cyklu maratonów okazuje się, że gdyby tak nie jeździć a odkładać kasę można kupić sobie niezły rowerek. Jest tylko jedna rzecz, która przemawia za startem to, że jest atmosfera i można poznać ciekawych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, iż atmosfera przemawia za dalszym uczestnictwem w maratonach. Wiadomo że społecznie nikt nie pracuje, i każdy chciałby zarobić, jednak można docenić cały sezon zmagań, startów, wyjazdów i całej tej wydanej kasy związanej z wyjazdami, czymś więcej za klasyfikację generalną niż dyplomem uznania bo na pewno robi się po trochę smutno. Ciekaw jestem kiedy w końcu dowiemy się gdzie będzie Skandia w tym sezonie, czas już by był najwyższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

piekna torbe Gianta, Brunoxa, opaske "skandii", koszulke (w zaleznosci od edycji), jakis batonik lub cos (sporadycznie)

 

A na innych dystansach(z tego co pamiętam to Borówka startowałeś zawsze w mini?). Czy rodzinny nadal nic? Chciałbym znów wyciągnąć siostrzenicę i siostrę, kwestia tylko czy znów odmówią mi dyplomu dla dzieciaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez pamietam, taka opcje ze dyplom mozna bylo sobie wydrukowac samemu, ale to chyba bylo w 2009 roku po edycji w kwidzynie dostalem takiego maila z mozliwoscia druku. pozostaje jedynie drukowac wyniki z imprez w ramach przedstawienia swojego udzialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę, że dziś pozwoliłem sobie podpytać miłą Panią o miejsca startów w tegorocznej edycji Skandii. Jak mnie poinformowano, lista miast pojawi się na oficjalnej stronie w ciągu najbliższych dwóch tygodni - czym dzielę się z Wami.

 

Poczekamy zobaczymy :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę, że dziś pozwoliłem sobie podpytać miłą Panią o miejsca startów w tegorocznej edycji Skandii. Jak mnie poinformowano, lista miast pojawi się na oficjalnej stronie w ciągu najbliższych dwóch tygodni - czym dzielę się z Wami.

 

Poczekamy zobaczymy :-)

 

Pozdrawiam

no właśnie (prawie) minął drugi dzień i wciąż nie ma...

a co do 3m to też żywię szczerą nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny układ. Kraków jako nowość może być ciekawy ale trochę za wczesny. Nałęczów obowiązkowo (bo pod samym nosem) a Białystok i Rzeszów na pewno. Kwidzyń i Gdańsk być może jak się uda wyciągnąć fundusze na UKS.

A tak naprawdę to wszystko zależy od zdrowia. Czego wszystkim życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...