Skocz do zawartości

[klucze] klucze rowerowe topeak alien III


detonator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przy okazji awarii, która przytrafiła mi się podczas dzisiejszej przejażdżki postanowiłem opisać w/w narzędzia które nabyłem rok temu a od tego czasu już kilka razy się przydały B)

 

Tak więc, zacznę od fotki przedstawiającej narzędzia:

 

http://zapodaj.net/a6e1d5949a4f.jpg.html

http://zapodaj.net/740149d6e3d5.jpg.html

 

 

 

Nie będę się rozpisywał na temat zawartości scyzoryka w poszczególne narzędzia ( odsyłam do strony producenta )

 

Narzędzia kupiłem lekko używane od pewnego forumowicza, za kwotę 130 zł ( chyba, bo dokładnie nie pamiętam :) )

 

Scyzoryk towarzyszy mi podczas każdej jazdy, czy to w pobliżu domu, czy też podczas górskich eskapad. Szukałem wielofunkcyjnego multitoola, który zapewni mi możliwość usunięcia dużej części awarii jakie mogą się przydarzyć podczas wypraw.

 

Zestaw jest poręczny i dobrze zbudowany. Zapewnia dobry chwyt, aczkolwiek niektóre narzędzia (np. imbus 8mm) są krótkie.

Obudowa jest mocna ( coś a'la plastik) i pokryta jest gumą, przez co jak pisałem wcześniej, chwyt jest pewny.

Najczęściej używam:

łyżki do opon- mocna, długa, pozwala dobrze podważyć oponę, nie tnąc przy tym dętki

imbusa 4,5,6mm- dobrze dopasowane do śruby, nie wyrabiają się a wkręciły/wykręciły już sporo

nożyka- długość ostrza to około 2 cm co nie pozwala może posmarować kanapki podczas wyprawy ale można coś naciąć itp

imadełka - imadełko mocne, dobrze rozkuwa łańcuch, gwint się nie wyrabia aczkolwiek było używane może z 12 razy, więc mało

 

To są główne narzędzia, których używam. wspomnieć tu muszę jeszcze o takich dodatkach jak:

przegródka na dwa piny łańcuchowe, klin który wkłada się między klocki w hamulcach tarczowych w czasie ściągniętego koła i otwieracz do butelek ( ważna sprawa :( )

 

Narzędzia mam już trochę zardzewiałe, bo jeżdżą w torebce podsiodłowej, gdzie były często moczone.

 

Podsumowując:

Plusy:

+ wiele narzędzie w jednym scyzoryku

+ trwałość

+ dobrze wykonane narzędzia ( dobry metal/stop )

+ funkcjonalność

+ estetyka wykonania

 

Minusy:

- cena (!) nowy około 180 zł

- czasami samoczynnie się rozsuwa korpus

 

Jeśli chcesz mieć porządny i trwały zestaw narzędzi, który sporo przeżyje, to będzie to dobry wybór. Ze swojej strony mogę jeszcze powiedzieć, że część narzędzie jest mi nie potrzebna i jeszcze nigdy się nie przydała, więc podejrzewam, że wystarczył by mi zestaw np. jakis Crank Brothers za 100 zł

Wizualnie bardziej podobał mi się zestaw Alien II, który też miałem ale kolega mi go zgubił.

Jeśli więc liczysz się z groszem to poszukaj czegoś innego :D

 

Moja ocena 8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...