Skocz do zawartości

[amor przedni] Rock Shox Dart 2 - wymiana czy naprawa?


kantele

Rekomendowane odpowiedzi

kantele z całym szacunkiem, ale nie masz zbyt dużej wiedzy o rowerach.Manitou stosuje tą odwrotną podkowę już od paru lat.Ma ona pozytywnie wpłynąć na większą sztywność.Dlaczego blokujesz amora na śniegu?Nie wspomnę już o pomysłach, aby do scala wrzucać większy skok niż 100.

 

 

Jeśli chce niechaj blokuje, po to tam jest, żeby służyła a nie wyglądała :rolleyes:<_< . Małe OT :

 

Fakt, że do tej ramy nie pakuje się dużo skoku, ale jeśli chce. Widziałem DC Cockera z Super Monsterem, zabójczy set. Imho dobrze, że masz już coś innego niż Dart :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kantele, dzięki serdeczne za info w poście. Ładny Maniek :) Faktycznie, ciut dużo do geometrii Scale'a, ale nie sądzę żeby to bardzo wpłynęło na jazdę. Jak sezona sie zacznie na dobre to napisz jak sie to sprawuje w cieższym terenie. I na śniegu też nie blokowałbym skoku - z zapiętym lockiem łatwiej o poślizg.

 

@Dogwill, Kantele od dawna jeździ i to dość sporo. Zatem na pewno trochę wiedzy ma, a że nie wiedziała o podkowie w Manitou - hmm.. korzystała z Rock Shoxa. Człowiek cały czas sie uczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miękki, łagodny. W lesie prawie nie czuje się nierówności i mniejszych korzeni. Większe już tak, ale bez porównania mniej niż przy RS Dart 2, który miałam wcześniej. Ma tendencję do dobijania, ale to chyba kwestia zbyt małego ciśnienia, to jest do korekty. Paradoksalnie, trudniej jest mi podrzucić przednie koło przy przejeżdżaniu przez przeszkody (może ze względu na tę miękkość) niż z poprzednim amorkiem.

 

Podejrzewam, że masz dobre ciśnienie. Po prostu taki już urok Manitou, że albo wybiera liście i dobija albo jest jest nieco twardszy "racingowy" i nie dobija :)

Jak za te cenę to zrobiłaś mega okazyjny zakup i nic lepszego w tej cenie nie kupisz, biorąc pod uwagę Twoją wagę i styl jazdy :) Jedynie Fox mógłby być lepszy, ale jest cięższy.

 

Tak więc jeśli chodzi o stosunek pracy do wagi do ceny(wydanych PLN) zrobiłaś MEGA zakup :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dawno tu nie zaglądałam :)

 

Dogwill: nie każdy musi wszystko wiedzieć o rowerach. A że we wszystkich dotychczasowych rowerach miałam RS to co ja mogę wiedzieć o Manitou. Co do większego skoku, to nie po to pytałam o to, żeby mi wytykać, że się nie znam tylko dlatego, że się nie znam i chciałam żeby mi ktoś doradził.

 

Artro: Ma 100 mm skoku, RS też tyle miał.

 

SpecjalistaGiant: Jestem zachwycona tym amorkiem. Wydaje mi się, że jednak naprawdę miał za małe ciśnienie bo dobijał nawet przy zjeździe z nieco wyższego krawężnika. To lekka przesada. Ale podniosłam trochę ciśnienie i jest lepiej - teraz mniej reaguje na mniejsze nierówności ale za to nie dobija - coś za coś.

Po zmianie geometrii roweru (przesunięcie sylwetki do przodu) przestało mi przeszkadzać przy podjazdach to, że jest lekki.

 

Blokuję go na śniegu głównie po to, żeby się do środka nie dostawała woda przy uginaniu. Ale chyba ma dobre uszczelki bo przeżył bez większych problemów błotną masakrę na Mazovii w Szydłowcu. Tylko manetka blokady padła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...