Skocz do zawartości

[napęd] Single Speed na pionowych hakach?


gmail

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie posiadam rame na pionowych hakach gdzie sie wkłada koło i mam przerzutki jedną zebatkę z przodu i osiem z tyłu. Ale mam ustawioną ciągle jedną na której jeździ mi sie najwygodniej a że pokonuje nie wielkie dystanse to postanowiłem odkręcić przerzutki, ale jest jeden problem.

Kolega mi mówił że jeżeli mam zmieniać na single speeda napęd to musze jakieś reduktory mieć czy coś bo mam haki pionowe a nie poziome i że przez to będzie sie ciągle łańcuch psuł ale i tak nie ogarniam tego co powiedział. Może ktoś fachowo doradzić, jak przerobić napęd, musze jakieś nowe zębatki kupić? Prosze o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor nie ma nic do tego czy haki są poziome czy pionowe. Reduktor to jedna zębatka i dwie tulejki, które zakładasz w miejsce aktualnej kasety wielobiegowej. Nie ma to zastosowania w przypadku wolnobiegu i w ogóle może nie być konieczne (poza względami estetycznymi, oszczędności masy i uzyskania odpowiedniej linii łańcucha).

 

To czego potrzebujesz to napinacz montowany w miejsce przerzutki tylnej. Tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ale w takim razie po co mi napinacz zamiast tylnej przerzutki skoro ja chce mieć jedną zębatke z tyłu (małą) i jedną z przodu zębatke i łańcuch normalny prosty, a że nie mam haków poziomych to gdy mi się łańcuch rozluźni to nie będę mógł cofnąć koła do tyłu by go napiac, a to dlatego że mam pionowe haki więc jak to zrobie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie jestem polonistą, bo bym dostał apopleksji biggrin.gif.

 

Po Ci napinacz, żeby zgodnie z nazwą napiąć łańcuch. Skoro jak sam wiesz masz jedną zębatkę z przodu i chcesz mieć jedną z tyłu i masz pionowe haki to prędzej czy później na pewno nie trafisz idealnie z długością łańcucha i będzie on dużo za luźny. Możesz próbować tak jeździć, ale daleko nie pojedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...