Skocz do zawartości

[7311.9g] Pinnacle Aeos 2.0 by 1415chris


1415chris

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm tez tak myslalem ale geo idealnie wpisuje sie w moje wymiary do szosy...

Ze swoim wzrostem miescilbym sie w dolnych granicach wiekszego rozmiaru. Ale za to przy dluzszej gornej rurze musialbym miec zdecydowanie krotszy mostek, cos ponizej 90mm, to z kolei zupelnie nie wpisuje sie w moja rozmiarowke np wg competitivecyclist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Strzałem w korbę możesz zbić ładnie. Ja w swojej miałem takową kupiłem za 450zl niby używaną ale chodziła perfekcyjnie :thanks: Zszedłbyś do ~7277 :) Przedni widelec też lekki nie jest niedużym kosztem kolejne 150g można ubić, ale tu chyba szkoda go wymieniać na czysty karbon bo malowanie niczego sobie. Do swojej kupiłem zeusa z expanderem ważył 331g co by dało 152g i wynik 7125 / ~75g do urwania na kasecie. Dętki, FW trafił ci się strasznie ciężki egzemplarz, u mnie masa obu FW wynosiła 101g co prawda były z selekcji.

 

Ot takie moje przemyślenia przy śniadaniu :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie mialem w planie dodatkowych zmian, ewentualnie przy wymianie napedu.

Ale chwila, korba ze zdjecia to 567g?, to bi mi dalo 162g zysku! Jak mowisz do tego kaseta, moze wymiana pedalow... i cos jeszcze i moze byc ponizej 7kg.

Widelca nie ruszam z powodu o ktorym wspomniales. Moze hamulce...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hamulce bym odpuścił nie widzę na tyle lekkiej alternatywy by obecnie miało to sens.Campagnolo record ważą 306g, skeletony będą lżejsze ale nie jest to gra warta świeczki wg mnie. Są lżejsze opcje ale zbyt kosztowne. Ja bym poszedł w napęd korba + kaseta dadzą w miarę dużo - łańcuch siłą rzeczy lekko ten wynik poprawi :D

 

Dla samego faktu, bądź porównania z codziennymi możesz nabyć oponki Maxxis Xenith mój set ważył 274,33g dałoby to jakieś 159g

 

Na pedałach raczej też niskim kosztem nie da się zbić wagi. CB by było dobrą opcją tym bardziej że masz je w XC ale 4ti do tanich nie należą > może koła wyjdą taniej > tzn za te same pieniądze lepszy efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Fsa Carbon Pro / 172,5mm / 53-39 / isis ruskim targiem ~566g , później widziałem na necie lżejsze modele z karbonowym pająkiem, moja miała alu - ile to dawało zysku nie pamiętam.

 

dsc00006ikl.th.jpg

dsc00004m.th.jpg

 

Co do opon to nie mają takiej warstwy. Są dwie wersje Xenith Equipe Legere 700x20 ~135g 700x23 ~150g i druga wersja Xenith Horse i ta ma warstwę anty ale waży już ~175g 700x20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zapomniałem o innej alternatywie. Swoją FSA zamieniłem na Stronglight'a Pulsion ActveLink rozwiązanie o tyle lepsze, że posiadało zintegrowaną oś suportu ( tu z tytanu). Korba ważyła ~613g. Niestety nie miałem przyjemności na niej poganiać :/ Była trochę droższa niż FSA, warto szukać okazji :) Wymiana na takową dałaby ~207g zysku na samej korbie.

img0n408975.jpg

 

 

http://weightweenies.starbike.com/forum/viewtopic.php?p=195413

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety nie...

 

Zakupilem pare srub ProBolta, niestety przez pomylke zamowilem srubki do mocowania linek w przerzutkach w rozmiarze M6 :blink: wiec 3g lzej nie bedzie.

Poza tym niebieski kolor anody ProBolta jest bardzo, bardzo ciemny i zupelnie nie pasuje do niebieskich akcentow.

Wiec jestem na poszukiwaniu alu srubek w 'odpowiednim' odcieniu.

 

Waga drgnela o 3g

 

Aktualnie 7320.7g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

:D A już myślałem, no ale od czasu do czasu się właśnie pojawiają za swoją dałem chyba 600zl ( ale brakowało 1 łożyska). Wiem, że w PL można takowe dostać - koleś, któremu sprzedałem korbę nie zastanawiał się długo i powiedział, że łożysko to nie problem dokupić.

 

 

Chris, pytanie za 100pkt wiesz może gdzie dostać śrubki alu M8x16 koniecznie złote... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciecie nie jest widoczne to nie ma problemu, kilka minut i po problemie (imadelko to bedzie moja kolejna inwestycja ;) ), kilka srub rowniez z ostatniego sortu musialy byc poddane temu zabiegowi.

No chyba ze jestes mega pedantem i swiadomosc ze te kilka mm jest gole bedzie cie meczyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki maciej, zadna rewelacja a jednak cieszy.... w miare :thumbsup:

 

Wpadlem na pomysl pt Ultermo R, oczywiscie niebieskie, deklarowana waga 180g, rzczywiscie powinno byc ok 190g ale jak to ze schwalbe bywa rozrzut moze byc spory.

Niemniej zakladajac 190g to bedzie 50g mniej, najtansze gramy :wallbash:

 

Poczytalem troche o pulsionie i jak mi sie ta idea podobala tak teraz juz troche mniej, sporo mniesznych opini np. co do sztywnosci.

 

Lukasz jezdziles na tej korbie, jezeli tak to jakie wrazenia?

 

Jest jedna nowa na ww ale z badziewnymi zebatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak wspominałem nie zdążyłem zamontować jej do bika i przetestować :/ Opinii sporo mieszanych jak odnośnie wielu rzeczy najlepszy przykład ubijaki jedni przeklinają "bo coś tam" a u mnie od kilkunastu tysięcy km bez ani jednej kropli smaru zwykła wersja C działa :) Co prawda nie kręcą się cudownie ale jednak :icon_mrgreen: Kupując Pulsiona naczytałem się tego samego i doszedłem do wniosku, że w TDF nie startuje i nawet jak nie będzie mega sztywna to życia przez to nie stracę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czepiam sie, ale moderator i...

 

 

Zaluzmy ze jest to taka sada co mozna by tu ulepszyc.

 

 

dwa błędy w jednym zdaniu.

 

A rowerek przyjemny, podobnie jak Twój full, który uważam, że jest co najmniej tak piękny jak mój :D

 

Pozdro,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss, dzieki za zwrocenie uwagi.

 

Z ciekawosci kupilem detke conti supersonic z deklarowanych 50g jest 54.6g (bez selekcji)

Zawsze te 9g w dol.

 

Nowa waga 7311.9

 

Czy wie ktos gdzie moge dostac niebieskie alu sruby, nie ProBolty te sa zdecydowanie za ciemne, cos zblizonego do koloru opon lub pancerzy.

Potrzebuje

2szt M5 do mocowania linek w przerzutkach

2szt M6 do linek hamulcow

1szt M6 do top cupa

1szt M5x13-15mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z dętkami continental supersonic ponoć nie jest zbyt ciekawie jeśli chodzi o wytryzmałość. Jakiś czas temu udało mi się wyczytać że niemal samoistnie potrafią się robić niewielkie dziurki z których ubywa powietrze lub też potrafi odpaść wentyl. Miej coś normalnego w zapasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...