Skocz do zawartości

[amortyzator] manitou r7 vs foxa 32f 100mm vs Reba sl


enussss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomozcie mi wybrac amortyzator, a wiec amortyzator do xc, nie wiem na co sie zdecydowac. mam do wyboru

1. Fox RLC 32f 100mm 2009rok uzywany - 950 zł

2. Manitou r7 2010 nowy, 2 lata gwarancji - 800zł

3. Reba SL na allegro pelno ich - ok 900zł

4. Fox RLC 32f 80mm używany, przejechane 500km - 900zł

 

Prosze opinie na temat tych amortyzatorow. wady zalety itd

1 pytanie. jak oceniacie prace manitou r7

2 pytanie. czy skok w rebie jaki podaje producent (80mm) ma rzeczywiscie 80? bo slyszalem rozne opinie na temat reby ze tak naprawde nie ma 80mm bo 2cm to cm ochronne zeby nie dobic do konca itd itd to prawda czy poprostu ktos bajki pisze?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem jak 2010 ale starsza R7 bardzo dobrze się sprawowała jednak przy Rebie Team 2008 wypadała bardzo blado. Wiele osób narzekało też na notorycznie uciekające powietrze.

2. icon_confused.gif dobrze ustawioną Rebę ciężko dobić... ja w swojej ostatniej miałem 80mm i zaiste było to 80mm.

Nie myślałeś o Sidzie?

 

 

Co do Foxów. Kup tego którego skok będzie Ci odpowiadał. Regulacja na pewno lepsza niż w R7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem r7 z 2008r. Zaznaczam ze jeżdżę rekreacyjnie(-:Ale znowu nie w taki sposób aby oszczędzać sprzęt i siebie(-:

Na początku współpracy z r7 miałem okres zwątpienia i chciałem go nawet sprzedać lecz po jakimś czasie i porównując go z np rebą chęć odsprzedaży minęła. Grunt to odpowiednie ustawienie amora pod siebie,co nie jest łatwa i szybko sprawa.Zajęło mi to sporo czasu ale się opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...