Skocz do zawartości

[rower] Cannondale Taurine


Mendoza

Rekomendowane odpowiedzi

No można się lekko przypocić nawet w niskiej temperaturze...

 

Ja myślę że w nocy las staje się prawdziwym domem zwierząt.

Wtedy nasze zmysły czynią z nas istoty słabe.

Zawsze gdy jestem w nocy w lesie mocno czuje ich obecność,

Jestem na cenzurowanym...

W zasadzie to ciekawe przezycje ale na śniegu już nie tak bardzo...

 

Wyścigi...

Mam niespójny plan wystartowania w Pucharze Tarnowa oraz w 6 wyścigach różnych

cykli ( Powerrade, Fuji, Cyklocarpaty).

Ciężko się przygotować do 2 różnych dyscyplin ale will see...

 

W sezonie albo i przed wrzucę kasetę xtr 970 z upgradem frm na 36.

Więc będzie 29-36...

Nie wiem czy to wystarczy.

Jak nie wystarczy to wrzucę korbę z Stumpa i wtedy na pewno wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały sezon przejeździłem właśnie na takich zakresach przełożeń i jednak ciężko było, niektóre podjazdy zupełnie mnie dobijały. A ścigałem się głównie w Bikemaratonie i np. w Ustroniu musiałem z buta trochę zapodać na trasie;) A w Powerade są trudniejsze trasy i właśnie tam będę się głównie ścigał w przyszłym sezonie...

Rozumiem że do pająka FRM chcesz dołożyć koronki XTR? Wiesz może gdzie najtaniej można kupić taki pająk i jak z jego trwałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi ze stali i alu, luzna zebatka z mozliwie duza powierzchnia styku, coby sie nie wgryzalo za bardzo, cen nie pamietam, ale postaram sie dowiedziec, bo sam bede kupowal od niego teraz, zasada montazu sila rzeczy wg tej samej zasady - wywalić jakas mala koronke i wsadzic 36

 

dodatkowo dowiedzialem sie, ze teraz robi/robil jakies wyprzedaze, stety emtb lezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi ze stali i alu, luzna zebatka z mozliwie duza powierzchnia styku, coby sie nie wgryzalo za bardzo, cen nie pamietam, ale postaram sie dowiedziec, bo sam bede kupowal od niego teraz, zasada montazu sila rzeczy wg tej samej zasady - wywalić jakas mala koronke i wsadzic 36

 

dodatkowo dowiedzialem sie, ze teraz robi/robil jakies wyprzedaze, stety emtb lezy

 

nabial, jak będziesz wiedział wszystko dokładnie to daj znać :) bo FRM trochę odstrasza swoją ceną, ale ciekawy patent.

Czy to w ogóle działało z normalnymi przerzutkami? tzn. czy kółko przerzutki nie będzie haczyło o koronkę? niestety teraz nie mam jak sprawdzić, dlatego pytam.

 

Mendoza, rogi chyba nie powinny się tak wgryzać jak np. Smice i podobne wyroby. Podobno mają ważyć ~60g czyli nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że 38t pewnie do 11-34...? bo przejście z 32 na 38 to trochę wysoko...

No nic jak coś się dowiesz to bardzo cię proszę o info bo ja

chętnie...i pewnie stal bo z alu może byc różniscie

 

Co do rogów to słyszałem dużo pozytywnego na ich temat.

Znajomy zawodnik na nich śmigał i strasznie się nimi podniecał.

Masą nie powalają ale są pewny podparciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koronki 36/38T sa/beda dopiero w fazie testow, raczej dostane taka na wiosne, wiec bede w stanie cos powiedziec na jej temat - 38T alu ok 70gram

 

jest natomiast do nabycia koronka 20T do korby, wymaga lekkiego przypilowania z zewnatrz kominow z gwintami, zeby lancuch siadal na odpowiednia glebokosc, proces odwracalny w rozumieniu takim, ze mozna dac 22T, wyprzedazowa cena...20zl koronka stalowa + 20zl za tytanowe sruby, dzieki czemu nie trzeba pilowac oryginalnych...zainteresowani? bede najpewniej jechal po nie w przyszlym tygodniu, ewentualnie po nowym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda bo ja się przypaliłem już na 38t, 29-38 to byłby dobry układ dla mnie.

Ale jak coś to daj znac na wiosne.

Wstrzymam się z FRM do tego czasu.

 

Przy okazji się pochwale że przez 2,5 miecha waga rower plus ja spadła z 103 do 94 kilo...

Dąże do sumy 88...by móc rywalizowac w środku stawki:)

 

Trochę poczytalem ne temat 36 t na mtbr

http://forums.mtbr.com/showthread.php?t=591441&page=2

 

Jest delikatny problem z naciskiem generowanym przez ta koronie na bębenek.

Istnieje ryzyko uszkodzenia alu bebenkow w lekkich piastach..

W american Classic jest specjalne wzmocnienie ze stali ... Ale zaczynam mieć

pewna wątpliwość co do sensu eksperymentu...w fullu mam xtr 970 i kusi mnie żeby zrobić podmiane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, jezdzac w terenie gdzie jest troche wiecej wzniesien korba 44/29 nie jest najszczesliwszym rozwiazaniem, no chyba ze ktos ma kopyto jak Chris Hoy :icon_mrgreen:

 

Majac na przodzie mala w rozmiarze 26t i koronke kasety 34t daje to nam identyczny indeks jak zestaw 29/38.

 

Ja bym raczej pomyslal o zmianie tarcz korby ale tutaj ze wzgledu na bcd chyba bez indywidualnego zamowienia takowych sie nie odbedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z 38t pojawił się w głowie po to żeby uzyskac maks miękkie przełożenie

bez zmiany korby...

Chris napisał, że 29-38 odpowiada 26-34 a to znaczny skok w miękkości.

System 2x9 spodobał mi się ostatnio a najtaniej wyjdzie mi wrzucenie 38t

 

 

opcja 1

1) xtr 11-34 plus 38t - masa w sumie pewnie ponad 290 gr

1) xtr 11-32 plus 36t - masa w sumie 267 gr

2) sram xg-999 plust 36t - masa w sumie 218 gr

 

opcja 2

 

wymiana korby na 3 blatową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mendoza, jeśli masz problem z wypadaniem przewodów z przelotek, spowodowany znikomą ich średnicą, to może zamiast szarej taśmy (wiem, wiem, dodaje lansu ten sznyt hydrauliczny) zwiększ obwód owijając warstwą izolacji elektrycznej. U mnie działa doskonale.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partyzanckie klimaty powiadasz... To może miast izotonicznego płynu dla mięczaków, księżycówką bidon napełnić czas, a kieszenie energetyzującą słoninką. Ponadto stena i kiść granatów na te dziki, do plecaka przytrocz. Następnym razem może przyjść locha z koleżankami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz i to jest rozwojowe podejscie.

Granaty na dziki trzeba miec zawsze przy

sobie bo nie wiadomo jak gdzie i kiedy...

 

Można równiez zamontowac harpun do kierownicy na grubszego zwierza....

 

Myślę że wzbudził bym mieszane uczucia pojawiając się u Grabka w pełnym rynsztunku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...