Skocz do zawartości

[naped] Zmiana wielotrybu na singlespeed


niedzwiedziao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na tylnym kole roweru mam wielotryb nakręcany (6 trybów). Przerzutka to shimano acera.

Używam tylko jednego przełożenia (codzienna jazda po mieście + ścieżki w lesie) więc jako że

przy ruszaniu często przeskakuje (mimo regulacji) chciałbym wymienić cały układ na single speed.

Jak to zrobić?

 

EDIT:

 

Czy wystarczy na tylne koło nakręcić wolnobieg jednorzędowy, skrócić łańcuch (ew. dodać napinacz), a przy supporcie zmienić korbę na taką z jedną tarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużego grubsza tak. A dokładnie będą problemy z linią łańcucha, ale można to rozwiązać stosując krótszy suport, przesuwając piastę w prawo (co wiąże się z rozkręcaniem piasty i przesuwaniem obręczy), a w dalszych perspektywach wymianą piasty / koła.

 

Czy lepszym rozwiązaniem będzie wymiana koła na takie z piastą pod kasetę i założenie pojedynczej tarczy/reduktora?

(przepraszam za upierdliwość, ale jestem zielony i dopiero się szkolę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Chyba kupię po prostu używane koło z odpowiednią piastą. To co mam i tak jest mocno wątpliwe.

 

edit:

 

Uprościłem sprawę maksymalnie. Zdjąłem łańcuch i przerzutki. Skróciłem łańcuch do wybranego przełożenia i naciągnąłem dodatkowo cofając koło w ramie (musiałem przez to zdjąć błotnik). Koszt pomijalny (skuwacz do łańcucha). Wynurzam się, gdyby ktoś miał ten sam kłopot. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo tak.. Środkowa koronka przy korbie i najmniejsza (6) na wielotrybie. Musiałem jednak spartaczyć łączenie łańcucha, bo dziś po 10km zerwał się i zafundował mi dłuugi spacer do domu. Poszedłem do pobliskiego serwisu i tam fachowiec założył nowy łańcuch (SRAMowski). Pytałem o linię łańcucha, powiedział, że jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...