Skocz do zawartości

[12264g]Kelly's Quartz by 4ngus


4ngus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Chciałem Wam przedstawić mój rower. Pamiętam jak zwracałem się do Was z prośbą o podpowiedzi co powinenem wymienić i na co :D. Oryginalne z roweru zostały hamulce, rama i stery - cała reszata jest wymieniona. Wiele osób zapewne dziwi się czemu nie zmieniłem ramy, a ja odpowiadam, że podoba mi się, dobrze mi się na niej jeździ i jest dla mnie wystarczająco sztywna, a na pewno tak, że

nie chce się z nią na razie rozstawać. Łączna waga nie powala na kolana, ale postanowiłem, że dodam tutaj mój rower, bo w czasu do czasu rzucił mi się w oczy bardziej klockowaty.. :) Każda część ma inny przebieg, niedawno zakończyłem moedernizację na ten sezon. Ostatnią rzeczą jaką zakupiłem były koła i tarcze. Rower super się prowadzi, nie chce mówić, że jestem zakochany, bo nie ma w czym ale naprawdę jestem z niego dumny, bardzo dobrze się rozumiemy! Proszę sobie obejrzeć i podzielić się spostrzeżeniami.

 

Brake (Front): (Hamulec przedni) – Shimano M485 365

Brake (Rear): (Hamulec tylny) – Shimano M485 395

Rotors: (tarcze hamulcowe) – 2xAccent Blade 2x160mm 196

Cassette: (Kaseta) – Shimano Deore 360

Chain: (Lancuch) – Shimano XT 289

Korba Shimano Deore FC-M590 + łożyska suportu 1010

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) – Shimano Deore 189

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) - Shimano XT 229

Fork: (Widelec) – Suntour Raidon LO Air, przycięta serówka ~20cm 1998

Frame: (Rama) – Kellys Quartz 2009 19' ????? 2000

Grips: (Gripy) – kellys 52

Handlebar: (Kierownica) – Accent flatbar 183

Headset: (Stery) - Richey logic zero integrated 131

Pedals: (Pedaly) – Shimano PD-M520 380

Seat: (Siodlo) – Velo pro lite tytan 196

Seatpost: (Sztyca) – Accent 350mm 30,4 295

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) – kellys 30

Shifters: (Manetki) – Shimano Deore LX 260

Skewers: (Zaciski kol) - Shimano XT 125

Stem: (Mostek) – Easton ea50 165

Spacers: (Podkladki pod mostek) – Ritchey 31

Tires (Front, Rear) – Kenda Karma 2,0 kevlar 973

Cables: (Pancerze i linki) – Clarks 94

Tubes: (Detki) – 2xMaxxis ultralight 261

Wheels: (Koła) – Mavic xm317, dt champion, shimano XT 2041

Top Cap: (Top cap) - Ritchey 16

 

RAZEM = 12264

 

 

ZDJECIE

 

 

Pozdrawiam,

4ngus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony powiem tyle, że ogół komponentów pasuje do siebie i raczej dobrany z głową. Mam tylko pewne wątpliwości co do hamulców, wystarczają ci? A no i koła, nie chcę cię straszyć ale zajechałem takie w półtora sezonu. Piasty się dosłownie rozpadły...

 

Edit;//

 

Jeszcze jedna sprawa, każdy robi jak chce ale takie obklejanie twoje Suntoura naklejkami SID-a trochę trąci wsią jak dla mnie...

Edytowane przez Rychlapl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem ze znajomym, który kiedyś też miał te hamulce i mówił, że jego ledwo spowalniały. Przejechał się na moim rowerze i powiedział, że chyba trafiłem na super egzemplarz. Hamują naprawdę sprawanie, a ich przebieg to juz ponad 5 tysięcy, no a ja te prawie 80 kg mam :). Koła mam nowe, mam nadzieję, że i piasty trafiły mi się nie "kruszliwe"! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...