Skocz do zawartości

[osprzęt] Scott Aspect 50


Jarek516

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam Scott'a aSpect 50 i chciałbym wymienić osprzęt na bardziej pod XC ale nigdzie nie mogę znaleźć klamko manetki na Tyl z Shimano na 8 biegów. Myślałem tez nad osprzetem firmy SRAM, prosiłbym o jakieś opinie o tej firmie lub innych pożytecznych informacjach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kiedyś kilka lat tylko na shimano i byłem bardzo zadowolony, teraz od kilku lat jeżdżę na sramie i też to bardzo dobrze działa, i stwierdzam że lepszy jest system "grip shift" srama, tzn bardzo szybka zmiana przełożeń o kilka zębatek za raz, w shimano rapid fajer przeskakuje tylko o 3 zębatki jak dobrze pamiętam, a w sramie jeden ruch nadgarstka i jesteś na samej górze lub na dole, sama zmiana "pojedyncza" to praktycznie to samo.

Pewnie zaraz wybuchnie kłótnia, shimano czy sram, ( pytanie z serii co było pierwsze jajko czy kura ) werdykt jest taki że trzeba się przekonać co jest dla "mnie" lepsze.

A ten kto nie próbował obu systemów niech lepiej się nie wypowiada który lepszy.

Teraz manetka nowa na 8 biegów to chyba tylko shimano alivio lub jakieś używki na allegro starszych modeli shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...