Skocz do zawartości

[Piasty Dt Swiss Cerit] opinie od użytkowników


elvis391

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co, od roku kręci się u mnie taka jedna na przedzie. Nie mam najmniejszych zastrzeżeń do jej pracy. Mogę szczerze polecić.

Mam pytanie, czy kupowałeś ją oddzielnie, czy z kołem.Ile za nią zapłaciłeś? Jakie masz zaciski i jakie ewentualnie byś polecał.

Mam dylemat: na niemieckim e-bay`u jest możliwość kupna kompletu Dt swiss Cerit pod tarcze bez zacisków za ok. 400PLN. Będę składał nowe koła, mam już obręcze Dt swiss TK 7.1, szprychy wezmę dt swiss champion i zastanawiam się nad piastami.Alterntywą dla Dt są piasty Shimano Deore Xt 756 i je można kupić za 200PLN para. Czyli różnica 200 PLN. Warto dopłacić 200 za Dt Swiss?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Chyba skłaniać się będę do piast DT.

Pytanie: jak jakość zaplatania w Bikestacji. Odprężali szprychy po naciągnięciu? Czy były potrzebne korekty po początkowej jeździe?

P.S. Jakby ktoś był zainteresowany i miał rodzinę lub znajomych w Stanach, na amerykańskim e-bay`u są do kupienia przednie piasty pod tarcze Magura Pro ( Dt Swiss 240 robione kiedyś dla Magury ) w chyba w dobrej cenie - 27USD + 16 USD wysyłka. Sam się nad nimi zastanawiam.

 

http://cgi.ebay.com/Magura-Pro-front-hub-Dt-Swiss-240s-/140385150594?cmd=ViewItem&pt=AU_Sport_Cycling_Parts&hash=item20af9b6682

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

elvis391 - mam u siebie na przodzie podobną piastę, mianowicie DT Hugi Hayes, podobno odpowiednik Onyxa. Na Allegro do kupienia za 100-150zł. Uważam że to jedna z najlepszych części mojego roweru. Piasta typu założyć i zapomnieć. Czwarty rok na niej jeżdżę, a ona się po prostu kręci. Lekko, gładko, płynnie, czyli dokładnie tak jak powinna. Więc chyba nie ma sensu kombinować ze sprowadzeniem z USA. Ale konia z rzędem dla tego, kto mi znajdzie podobną piastę DT na tył z 36 otworami, mocowaniem tarczy na 6 śrub i najlepiej srebrną :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...