Skocz do zawartości

[wyprawa] 07.2011 - Chorwacja


Peke88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam 22 lata i chciałbym zaplanować na przyszły rok bardzo długą wycieczkę rowerową...szukam chętnych nawiedzeńców na wspólny wyjazd...planuje to na przyszły rok aby był czas na przygotowania do wyjazdu(zakupienie odpowiedniego sprzętu, przygotowanie psychiczne jak i kondycyjne oraz wcześniejsze ustalenie tego co będziemy potrzebować oraz będzie czas na zapoznanie się ze sobą żeby nie jechać jako obce sobie osoby)

 

z powrotem przyjazd pociągiem

 

planuję aby dziennie pokonywać te 90-100km...noclegi gdzie popadnie...czy to pod chmurką, czy w namiocie czy gdzieś w stodołach u mieszkańców:)

 

jakby byli jacyś chętni(najlepiej 2 czy 3 osoby, a może być i więcej) to podaje kontakt

 

GG:3731946

tel: 519436504

e:mail Peke_1988@o2.pl

 

teoretycznie wyjazd odbył by się na początku lipca...oczywiście 2011 roku

 

 

wkrótce zaczynam planować całą wyprawę...wyznaczenie trasy i przewidywane przystanki(oczywiście nigdy nic nie wiadomo co się wydarzy na trasie)

 

 

szukam ludzi w każdym wieku...dla mnie nie jest problemem wyjechać z 30 czy 40 latkiem

 

tempo przewiduje turystyczne żeby się nie zniechęcić od razu...10 czy 12 godzin na przejechanie 90-100km to sporo czasu więc 18-20km/h będzie wystarczające...oczywiście nie licząc podjazdów i zjazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie mamy tyle osób zadeklarowanych:

Ja(Peke88)

82koval

Loxlei

ozim84

Dziara - on mi napisał na gg

 

oczywiście rozumiem że skład może ulec zmianie albo się całkiem rozsypać...ale fajnie że już na tą chwilę aż 5 osób zgłosiło chęć na wyprawę:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś określić fajne miejsca przez które mielibyśmy przejeżdżać, wogole trase całą :) i powrót pociąg lub autokar

Najlepiej to wszystko teraz zrobić :D Wrzucił bym to na strone swoją www i moglibysmy się ubiegac o potencjalnych sponsorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wkrótce będę planował całą trasę...rozmawiałem z jedną osobą i chyba zaczniemy jechać z Krakowa...pociągiem tam przyjedziemy...ja jestem z Lublina więc też będę musiał skorzystać z usług PKP...wydaję mi się że to będzie najrozsądniejsze wyjście...chyba że ktoś ma coś ciekawego do zaoferowania:) ale jak chcecie to żeby trochę dłużej było to można z innego miejsca ruszyć;) Lublin bym Wam zaoferował ale wtedy miałbym najbliżej z Was

 

przyjazd z Chorwacji pociągiem

 

z tego co się orientowałem to żadnych wymaganych szczepień nie potrzebujemy...radzą natomiast zaszczepić się wcześniej przed kleszczami bo często występują w Słowenii

 

jedna osoba mnie poprosiła aby wstąpić do Bratysławy...więc jeden punkt kontrolny jest już ustalony...jakby ktoś chciał coś konkretnego zwiedzić to proszę pisać...przez Węgry przejedziemy praktycznie wzdłuż granicy więc tam dużo nie pozwiedzamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja ciekawa z tą wycieczką kurcze jak kasa mi pozwoli na taki wyjazd to chętnie bym się też zabrał. Jakieś małe doświadczenie mam w z wypraw a w Chorwacji mojej mordy nie widzieli wiec czemu nie ;) Widzę że kolega z Sosnowca jest więc jeżeli by dało to zawsze można podjechać razem w wyznaczone miejsce. A ta sprawa ze sponsorami też całkiem dobra bo też nad tym myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no , dajcie jeszcze kogoś z Wawy xD Poza tym wiecie , mały problem jest , bo może ma ktoś namiot 2-osobowy? ja mam śpiwór , karimate , sakwy itd , ale namiotu to ni hu hu :D

 

Tak przy okazji , jestem m.in technikiem żywienia , także mógłbym zająć się stroną kucharsko-prowiatową naszej wyprawy :) Rzecz jasna tak w trakcie wyprawy , jak i przed nią.

 

PS 2 , poczytajcie : http://www.koloroweru.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie będzie problemu z namiotem. Osobiście posiadam namiot (3 osobowy ale jak się śpi w 2 osoby z bagażami to jest naprawdę OK) karimatę i śpiwór. Myślę że jak się już parę osób ugada poważnie na tą wyprawę to nie będzie problemów z namiotem czy czymś innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że co do sprzętu to w ciągu roku uda się wszystko skompletować, więc to byłby najmniejszy problem ;) ale tak czytałem ten opis, i prosiłbym przy planowaniu trasy określić ilość dni oczywiście z małym zapasem :) myślę że czas akurat u mnie może być znaczący gdyż nie wiadomo ile dni urlopu uda się wytargać ;) no ale to oczywiście będzie wiadomo w przyszłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem troszkę o tym patronacie i np też było coś wspomniane o uczelniach. Jeżeli to dobry pomysł to bym się popytał na Politechnice Śląskiej i jakieś koła turystyczne co tam są oraz jeszcze zapytałbym się takiej szkoły prywatnej WSB Dąbrowa Górnicza co o tym sądzicie warto u nich coś załatwiać? No i jakąś gazetę z mojego regionu. Dajcie znać czy to dobry pomysł bo 1 raz bym coś takiego robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił o wypowiedzenie się w sprawie wyznaczenia trasy...co chcielibyście zobaczyć? na pewno zahaczymy o Bratysławę więc trasa nie może w Słowacjo bardzo wybiegać od kierunku podróży żeby nie wiadomo km było do zrobienia:)

 

Węgry zapewne przejedziemy wzdłuż granicy zachodniej więc jak ktoś zna jakieś ciekawe miejsca w tych rejonach to bardzo bym prosił o wypowiedzenie się w tym temacie

 

ze Słowenią to na razie nie wiem jak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...