Skocz do zawartości

[zepsuty licznik] Czy jest możliwość naprawy/dokupienia elementu?


Sarkazm

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przy myciu roweru byłem nieuważny i zniszczyłem licznik.

Element przyczepiony do widelca został oderwany od kabla i nie wiem czy brać się za jego naprawę - wydaje mi się, że nic nie zdziałam.

Czy jest możliwość dokupienia samego kabla ze stacją, kablem i wspomnianą częścią bez komputerka?

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale problem polega na tym, że nie da rady rozkręcić tego elementu i dojść do kabelków, które muszę połączyć z resztą urządzenia... Nie ma również możliwości rozbiórki tego "po chłopsku" tj. młotek, śrubokręt w dłoń, bo całość zalana jest plastikiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam na górze przy tym elemencie co montuje się na widelec powinno być zalane plastikiem tylko od strony kabla troche bo tam takie jakby wieczko jest jak to objedziesz nożem solidniej powinno dać się zdjąć u mnie w jednym liczniku nawet gwint był w tym, młotkiem broń boże bo tam w szklanej rurce dwie metalowe płytki są.

 

EDIT:

i ten sam łepek się delikatnie obrakja (bo zapewne jest przyklejony) i wyjmujesz wszystko pięknie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a1427a47e4636e71.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z możliwością zakupu samego czujnika przewodowego.

Jeżeli to tani licznik to odpuść sobie,kup nowy.

Jak to coś markowego, lepszy model to możesz spróbować przeszczepić czujnik z jakiegoś supermarketowego licznika za 15zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z problemem - sąsiad stwierdził, że uda mu się to naprawić i odkupił :)

Nie zakładając nowego tematu... Otóż kupiłem niedawno szosówkę (przesiadka z trekkinga) i w nowym liczniku również Signy muszę ustawić odpowiedni rozmiar koła. Szosówa wiadomo, 28", opis na oponie:

"Continental 23-622 (700x23C) C 226"

W tabeli instrukcji obsługi licznika powinienem więc wprowadzić taki kod:

23-622 700x23C 2133

Ustawiłem, ale wydaje mi się, że komputer zaniża trochę prędkość... Wręcz jestem tego pewien. Jutro z kumplem porównam i okaże się czy mam rację, ale nie zaszkodzi zapytać.

Dodatkowo mogę powiedzieć, że sprzedawca poradził mi ten model ze względu na cenę: 109zł na 70zł. Licznik był na wystawce w sklepie i bateria się wyczerpała, ekspedient powiedział, żebym wymienił na nową i wszystko będzie w porządku, jednak chyba się mylił...

Czy spotkał się ktoś kiedyś z czymś podobnym, czy po prostu...

Powinienem wpisać inną wartość w "Wheel Size"? Jest tu 12 pozycji dla kół 28", na przykład (podkreśliłem kod do wpisania w komputerku):

40-622 28x1.5 2224

47-622 28x1.75 2268

40-635 26x1 1/2 2265

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem instrukcję obsługi i jestem pewien, że wprowadzone przeze mnie dane są prawidłowe, jak i również przymocowanie samego licznika... Dalej jednak wydaje mi się, że komputerek wskazuje nieodpowiednią prędkość, jutro się okaże, dam znać.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci to coś rozjaśni, ale przedstawię tu obserwację z mojego rowerowego szlaku. Otóż jeżdżę sobie amatorsko rowerem szosowym, lubię szybkość ale bez wyciskania siódmych potów i jeszcze nie osiągnąłem 60 km/h, choć dużo mi nie brakowało już nie raz ale nie ma się z czym wychylać. Po drugiej stronie stoją moi koledzy, którzy lubią przechwalać się osiągniętymi prędkościami. Mam taki konkretny przypadek - gość ma rower MTB raczej rekreacyjny, kilometrów robi może połowę tego co ja, a opowiada z jaką to łatwością wyciąga pięćdziesiątkę na równej powierzchni.

Może po prostu miałeś taki licznik jak on, a teraz masz taki jak ja...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduroriderPL , przez mój poprzedni post chciałem powiedzieć, że skoro licznik został poprawnie założony i zaprogramowany, to nie widzę podstaw żeby nie zgadzać się z jego wskazaniami. Być może w starym liczniku autora postu coś zostało źle skonfigurowane i zawyżał on prędkość o załóżmy 10km/h. Ciężko jest pogodzić się z tym, że nagle "jeździmy wolniej" o 10km/h i najprościej stwierdzić, że licznik jest do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduroriderPL , przez mój poprzedni post chciałem powiedzieć, że skoro licznik został poprawnie założony i zaprogramowany, to nie widzę podstaw żeby nie zgadzać się z jego wskazaniami. Być może w starym liczniku autora postu coś zostało źle skonfigurowane i zawyżał on prędkość o załóżmy 10km/h. Ciężko jest pogodzić się z tym, że nagle "jeździmy wolniej" o 10km/h i najprościej stwierdzić, że licznik jest do bani.

No przeca to samo powiedziałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do była wina mojego kiepskiego samopoczucia i dzisiaj wsiadając na rower wykręciłem średnią 34km/h na dość górzystym dystansie 50km (na trekkingowym 29km/h), więc jestem b. zadowolony :wallbash:

Trudno było mi się przyzwyczaić do pozycji, dlatego też była kiepska wydajność, jednym zdaniem oba liczniki działają tak samo i wszystko jest git.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...