Skocz do zawartości

[rower] Renowacja Krossa junior


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Postanowiłem zabrać się za mój stary rower. Jest to Kross Junior Best. Ja już z niego wyrosłem, lecz idealnie nadaje się on na mojego młodszego brata . Sprzęt ten mam już od około 5 lat, ale nie był on mocno eksploatowny. Problem polega na tym, że jest on troche zaniedbany, tzn nie działają przerzutki, tylni hamulec, są problemy z pedałowaniem - wszystko co możliwe strzela, obciera się itd. Pozatym rower jest brudny i zardzewiały. Po moich osobistych oględzinach postanowiłem, że dobrze by było zdjąć przerzutki, gdyż nie są one mu potrzebne, a ich wymiana/naprawa sie poprostu nie opłaca oraz zdjąć hamulec tylni (przedni działa dobrze i to wystarczy ), pozatym wyczyścić co się da, odrdzewić WD-40 oraz nasmarować ruchome cześci. Moje pytanie brzmi czy czynności, które wymieniłem coś pomogą, czy wymaga on profesjonalnego serwisu ? Wspomne jeszcze, że rower ten ma starczyc na rok czasu, na komunie brat dostanie coś porządnego. Pozdrawiam i proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...