Skocz do zawartości

[Spinka do łańcucha] nie moge jej ściągnąć.


Rekomendowane odpowiedzi

panowie może i macie racje, ale jest taki rodzaj spinki shimano, którego praktycznie nie sposób ściągnąć.

Ja sam osobiście mam taką i żeby ją zdjąć potrzeba pomocy drugiej osoby.

Ja robię to tak:

przecieram łańcuch w okolicach spinki szmatą psiknę wd-40 czy czymś takim,

później wyginam łańcuch do siebie łapię go jakieś dwa oczka z jednej i drugiej strony o spinki, druga osoba wkłada wkrętak w powstałą szparę i spinka otwarta, gotowe;P przede wszystkim dokładnie obejrzyj budowę spinki bo to może być klucz do otworzenia spinki. a i proszę bardzo fotosik takiej spinki jak ja mam : http://www.rowerek.pl/_var/gfx/da84cd37d2de7f877ed193188f2beb2b.jpg

 

Nie chcę się wymądrzać, ale z tego co mi wiadomo to ta spinka Shimano uchodzi za nierozbieralną. Służy do jednorazowego złączenia łańcucha gdy Ci się zerwie. Co oczywiście nie oznacza, że nie można jej ściągnąć takim właśnie sposobem jak opisałeś bo sam tak robiłem :-) Udało mi się w pojedynkę z tym, że średnio zajmuje mi to koło 20 minut. Obawiam się, też, że po kilku takich operacjach spinka będzie mocno zdeformowana i raczej nie będzie się już do niczego nadawać poza wyrzuceniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...