Skocz do zawartości

[przerzutka przednia] Problem z prowadnicą


nadiask

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw opis problemu, a później pytanie.

 

Z przodu mam zamontowaną shimano c101 i od jakiegoś czasu miałam problemy z prowadnicą, aż padła zupełnie. Zaczęło się od tego, że przy zmianie na manetce z 2 ma 1 prowadnica schodziła w dół (do wewnątrz), jednak nie na pełną odległość, przez co po zmianie z przodu na 1 łańcuch ocierał się o prowadnicę, gdy z tyłu była także 1. Dodam, że problemem nie były śrubki regulacyjne. Po pewnym czasie prowadnica w ogóle przestała schodzić poniżej 2 przerzutki. Na manetce mogłam zmienić z 2 na 1, linka luzowała się odpowiednio, ale prowadnica ani drgnęła. Z 2 na 3 oraz z 3 na 2 wszystko jeszcze chodziło - z lekkim oporem, ale chodziło. Dziś zauważyłam, że już nawet nie mogę w ogóle na manetce zmienić z 2 na 3, więc tak jakby prowadnica została zablokowana na 2, a manetką mogę skakać z 2 na 1 i na odwrót bez rezultatu.

 

Co może być przyczyną takiej awarii (sprężyna)? Czy uda mi się to naprawić samej? - rozumiem przez to dość proste czynności lub wymianę czegoś także w sposób prosty. Jest sens próbować naprawiać to w serwisie, czy lepiej wymienić całą przerzutkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było gdybyś zdjęła całą przerzutkę, wykompała w benzynce :icon_redface: Najlepiej jeszcze pędzelkiem popieścić, szczególnie sprężynę :D Po czym zakładasz ją z powrotem ( przy zdejmowaniu najlepiej zaznaczyć gdzie wcześniej była) i po założeniu dajesz dwie krople jakiejś oliwy na sprężynę i powinno śmigać ;):)

 

Pozdrower!

 

P.S. Najlepiej jeszcze przy okazji jakbyś wyczyściła pancerz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka i pancerz są w porządku. Przy zmianach z 2 na 1 nie było z tym żadnych problemów. Linka jest co prawda delikatnie przykrótkawa i jak się ją źle założy, to powoduje to tylko lekkie opory na manetce przy wciąganiu przerzutki z 2 na 3 - ale to nie w tym rzecz. Spróbuję ją rozkręcić i przeczyścić, jak napisano wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...