Skocz do zawartości

[licznik] Sigma BC 506


DuneR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem :)

Posiadamlicznik Sigma 506, prawie kompletny zstaw. Tzn brakuje mi tylko tego "czegoś" co się na szprychy zakłada.

Można takie coś jakoś dopasować? Jest to zwykły magnes tak jak w innych licznikach?

Ma ktos może jaki pomysł jak ten mój licznik dokompletować? Byłbym wdzięczny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny ci jakokolwiek, całkowicie dowolny magnes. Może być od innego licznika - będzie działać bez problemu. Od wielkiej biedy kiedyś zamontowałem magnes wyciągnięty z małego głośnika. Przyklejony na taśmę izolacyjną do szprych ;] Druciarstwo trochę, ale jak wiadomo prowizorka wytrzymuje najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I coś tam znalazłem, ale jak próbuje przed czujnikiem połączonym z tym licznikiem wywołac jakąś reakcję to nie ma żadnej ;) Wogóle nic się nie dzieje. Mam wyświetlona tylka dolną część licznika tam gdzie jest np zegarek, auto, km/mil, i całkowity dystans.

Zauważyłem także że wg instrukcji powinien byc na samym środku tej linijki wyświetlanej "trip time"

Ale nie wyswiela mi się tylko odrazu przeskakuje na następna ikonkę. Może byc że licznik uległ jakś uszkodzeniu? Wydaje się byc ok :patrzy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, kolega MTBJohny się nie patyczkuje tylko jak czegoś nie umie naprawić to od razu biegnie do sklepu po nowe ;]

 

Magnes z lodówki czy głośnika miałem tymczasowo, bo zgubiłem oryginalny, a nie miałem czasu jechać po nowy. Lepiej jeździć tak, niż bez licznika.

 

Najlepiej jakbyś sprawdził komputerek na sprawnym gnieździe na przykład w rowerze kumpla. Może jednak twoje gniazdo/kable/sensor jest uszkodzone i dlatego na liczniku nic się nie pokazuje. Można to dokupić za nieduże pieniądze na allegro.

Ale jeśli u kumpla w rowerze komputerek działać nie będzie to raczej warto będzie posłuchać kolegi wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, kolega MTBJohny się nie patyczkuje tylko jak czegoś nie umie naprawić to od razu biegnie do sklepu po nowe ;]

 

Magnes z lodówki czy głośnika miałem tymczasowo, bo zgubiłem oryginalny, a nie miałem czasu jechać po nowy. Lepiej jeździć tak, niż bez licznika.

 

Najlepiej jakbyś sprawdził komputerek na sprawnym gnieździe na przykład w rowerze kumpla. Może jednak twoje gniazdo/kable/sensor jest uszkodzone i dlatego na liczniku nic się nie pokazuje. Można to dokupić za nieduże pieniądze na allegro.

Ale jeśli u kumpla w rowerze komputerek działać nie będzie to raczej warto będzie posłuchać kolegi wyżej.

 

 

ale musisz przyznać że leżeli części do licznika będą kosztować więcej niż nowy licznik a i tak nie ma gwarancji że będzie działać to opłaca się raczej kupić nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem nowy liczniczek zmierzam sobie sprawić.

A ten to chciałem tak tymczasowo zastosować. No ale jak nie można to trudno. poradzę sobie bez ;-)

 

A nad nowym to się zastanawiam pomiędzy Sigmą - jakiś nowszy model z sts, a VDO.

Chciałbym aby w nowym mógł sprawdzać temperaturę i wysokosć npm

Może koleżkowie mieliście styczność i coś doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...