Skocz do zawartości

[dynamo] Shimano DH-3N30


PinkusKK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio moja babcia chciała kupić rower jakiś dla siebie, więc pomogłem jej wybrać, i kupiliśmy Kross Stanley Park 09.

I tu mam problem, otóż to w przedniej piaście jest dynamo - Shimano DH-3N30 6 V, 3 W, i okazuje się, że nawet jak się wyłączy lampkę,przycisk on/off na przedniej lampie, to przednia i tylna dalej świecą jak się jedzie. sprawdzałem układ w lampie czyli wyłącznik i wszystko i normalnie wyłącza, ale wszystko dalej świeci. Otóż sprawdzałem miernikiem i jest przebicie do masy to znaczy z dynama do masy roweru czyli ramy całej, a przez błotniki tylne idą kabelki do tylnej lampy. Sprawdzałem w różnych sklepach i we wszystkich które sprawdzałem jest to samo przebicie do masy. I tu pytanie jak to wo ogóle ma działać normalnie, żeby dało się normalnie wyłączyć, czy ktoś miał już taki problem, i czy ktoś wie jak to naprawić.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamo to ma dwa zaciski: + i -, przy czym minus jest też na masie, czyli ramie. Jeśli światło jest izolowane od ramy, poprowadź 2 kable do zacisków dynama. Jeśli lampka ma wyprowadzenie na masę, jeden kabel ("plusowy") poprowadź do jednego zacisku dynama.

Być może wyłącznik odcina masę i odcina ją źle (przed wyłącznikiem jest przejście na masę). Jeśli nie jest to lampka ledowa, biegunowość nie ma znaczenia. Podłącz lampkę tak, żeby wyłącznik był na "plusowym" kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...