Skocz do zawartości

[korba] Odkręcanie się korby


Mambo154

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. OD jakiegoś czasu mam problem a mianowicie odkąd założyłem napinacz korba odkręca się co najmniej raz na tydzień dzieje się to w NS CORE 2 2009 korba Truvativ Ruktion . Ma ktoś jakiś pomysł ? Aha i jeszcze gdy ją dokręcam i zrobię to za mocno to strasznie ciężko się pedałuje i nie wiem czy dokręcić tak mocno i się to wyrobi czy jak . Proszę o pomoc . Z góry dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na mocowaniach ale był taki adapter w zestawie no i założyłem na niego . Napinacz E13 LS HT 2010 . Już raz mi się rozleciał suport jak założyłem ten napinacz przemieliło łożyska uszczelki wszystko co się dało . Dlatego myślę że założę przerzutkę którą zdemontowałem i założę ją bez manetki i tyle . Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter zapewne jest pod suport.

 

Kilka pytań:

1. Masz w ramie 3 otwory na śruby przy suporcie? To jest własnie iscg.

2. Zastanawiam się jakim cudem się rozleciał suport - zmieniłeś go czy nadal masz ten sam?

3. w którą stronę odkręcałeś i przykręcałeś miskę?

4. przed zamontowaniem napinacza wyciągnąłeś podkładkę spod miski?

5. zmierz jaka jest grubość napinacza (czy tego adaptera) w miejscu mocowania i czy wiele sie rózni od pokładki

 

Prawdopodobną przyczyną jest zbyt słabe dokręcenie korby, które z kolei spodowodane jest krótszą osią ze względu na to, że albo nie pozbyłes się podkładki, albo napinacz jest znacznie grubszy od pokładki. Miska bardziej wystaje, oś mniej, korba wchodzi tak samo na oś, ale miska chaczy i dlatego ociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyczyną odkręcajacej sie korby i ocierającej o miskę przy mocniejszym dokręceniu jest podkładka, którą powinieneś wyciągnąć.

A "przemielony" suport to wina zerwanego gwintu - miskę od strony napędu odkręca się w prawo. Odkręcajac ją w lewo i nastepnie przykręcając w prawo, uszkodziłeś gwint na misce i zapewne w ramie. I dlatego też tak jak napisałeś - suport rozleciał się (miska nie ma na czym się trzymać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie jak dawniej jeśli masz zerwany gwint w mufie i na misce. Radzę Ci odwiedzić serwis w celu nagwintowania ramy i prawdopodobnie wymiany suportu. I od razu zamontują Ci napinacz tak jak powinien być zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcanie w przeciwną stronę daje 100% pewności, że gwint został uszkodzony. Do tego pisałeś, ze jeden suport już Ci się rozleciał, a rozleciał się, bo miska nie trzymała się w mufie i wypadła.

 

Wizytę w serwisie doradzam Ci, aby gwint w mufie nie uszkodził się do takiego stopnia, że nie da rady nic z nim zrobić.

 

A to czy rower stał na kołach czy "na plecach" nie ma znaczenia - prawo to prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...