Skocz do zawartości

[amortyzator przód] Tani amor do DH


Rekomendowane odpowiedzi

Dwu półki są sztywne ALE są też wysokie . Do sztywniaka zbyt wysoki amortyzator = beznadziejna geometria + duże ryzyko uszkodzenia ramy ( urwanie główki , i inne cuda )

Jedno półki z osią 20mm , są dość sztywne do DH i spokojnie starczają . Do 400zł nie ma amorków do DH , starsze Marzocchi Z1 FR dają radę , ale to tylko pół środek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durolux od 900zł . A na Duro Triple nawet nie ma co patrzeć , sporo gorsze od zwykłego duro (jednopółki) bo nie ma tłumika olejowego w prawej ladze , tylko elastomery - rodem z XCR budowa . Do tej ceny ciężko będzie odszukać amora w miarę do DH , ich cena zaczyna się od 1000 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cos od Suntoura to Rux, co prawda ma tylko 130mm skoku ale tyle samo maja stare Marzocchi Junior. Ewentualnie DuroLux, może Duro FR20 choć nie znam o nich opinii. Nic innego od Suntoura nie tykaj. Starsze Juniory to bezsens bo jak wspomniałem maja tylko 130 skoku i duża wagę. Poza tym na co Ci dwupółka w sztywniaku. Prócz głupiego wyglądu i dużej wagi nic nie zyskasz. Lepiej dozbierać i kupić porządnego sztućca sc. 55,66 albo jakieś Manitou. SHermana albo Nixona czasem na Alledrogo widywałem za nieduże pieniądze. Poza tym jest jeszcze Rock Shox. Pike ma tylko 145 skoku ale to dobry sztuciec. Nie wiem jak jeździsz, ile masz lat i jakie umiejętności i technikę posiadasz, ale nie warto dawać do sztywnej ramy widelca który ma więcej niż 180mm skoku i dwie półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RUX, RUX, RUX i jeszcze raz RUX. Tyle, że modele do 2007 roku bodajże. Późniejsze to syf, zwykłe Duro. A starsze wersje do 2007 włącznie to jest marzenie jak na Suntoura. Właściwie kopia Marzocchi DJ. Kąpiel w obydwu goleniach, sprężyna i asysta powietrzna. Grube lagi. Dobra praca za przyzwoitą cenę. Jakość na przyzwoitym poziomie. 130mm skoku Cie zadowoli.

Nie wiem tylko czy gdzieś je jeszcze dorwiesz. Swego czasu były w szczecińskim Synkrosie. Teraz może być trudno je dostać nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzocchi 66 RC 2006 od 900zł lekko , model 2005 troszkę tańszy ( za swój dałem 720zł stan bdb tech ) bo są dość wysokie i do SF raczej nie nada się , no chyba że 150mm . Pike za 700zł kupisz już spokojnie . Masz jeszcze do wyboru : Manitou Travis TPC+ , RST Storm TA , Domain 302 (nie polecam) , 55 ( nie polecam ) . Najlepiej poszukaj 66 RC 150mm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem nidawno na allegro pokazywal sie RST Hi5, zapomniany dawniej bardzo ceniony kultowy widelec DH/ Fr, za naprawde nieduze pieniadze, skok latwo mozna zwiekszyc ze 127mm do 150 a przy tym amor jest niewysoki, do sztywniaka sie nada.

Daj spokój, kto normlany kupuje widelec bez tłumienia olejowego do DH? Tam było tłumienie "powietrzne" polegające rzekomo na tym, że powietrze przeciskało się przez jakiś porowaty elestomer czy inny równie "skuteczny" patent. Hi5 można kupić jak ktoś kolekcjonuje starocie. DUŻO lepiej jest wziąć Delte HL z tłumieniem olejowym, ale znalezienie nie zabitego egzemplarza to bedzie cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...