Skocz do zawartości

[tarczówki] pierwsze tarcze


Chaosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przygotowuje się do zakupu pierwszych tarcz jednak jestem zupełnie zielony w tym temacie i tu moje kilka pytań się pojawia. Po perwsze upatrzyłem sobie Avidy BB7 i czy możecie mi coś lepszego polecić jakościowo w cenie około +/- 200zł i czy do każdego koła w moim przypadku mam rockridera 5.2 można zamontować tarcze i jeszcze jak dobrać rozmiar tarczy do siebie? Z góry dziękuje.

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przygotowuje się do zakupu pierwszych tarcz jednak jestem zupełnie zielony w tym temacie i tu moje kilka pytań się pojawia. Po perwsze upatrzyłem sobie Avidy BB7 i czy możecie mi coś lepszego polecić jakościowo w cenie około +/- 200zł i czy do każdego koła w moim przypadku mam rockridera 5.2 można zamontować tarcze i jeszcze jak dobrać rozmiar tarczy do siebie? Z góry dziękuje.

Pozdrawiam Robert

 

Witaj,

Jeśli chodzi o hamulce tarczowe do 200 złotych nie ma lepszych hamulców niż BB7. Niektórzy mówią, że są lepsze od wielu tanich hydraulików.

 

Aby zamontować hamulce w rowerze musisz mieć:

-amortyzator/widelec sztywny z mocowaniem do zacisku i jeśli chcesz również z tyłu mocowanie na tylnych widełkach. W Twoim rowerze są takie mocowania. Musisz mieć również piasty przystosowane do montażu tarcz. ( na 6 śrub lub centerlock)

 

Rozmiar tarcz zależy od stylu jazdy i wagi bikera. Zwykle, do XC wystarczy 160mm na przód i tył, w przypadku większej wagi z przodu tarcza 180mm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...