Skocz do zawartości

[opona] semi-slick zamiast trail trax


lumbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam opony trail-trax 26x2.10 które na asfalcie brzmią jak mały helikopter. Chciałbym zamienić je na jakieś semislicki. Głównie podróżuje po asfalcie,troszkę szutrze. Nie chciałbym też omijać szerokim łukiem kamieni i gałęzi. Zastanawiam się nad Continental Double Fighter II 26x1.90(znalazłem tylko wersie drutową). Mój rower waży wg. producenta 14kg. Z forum wiem, że najłatwiej w nim zjechać z kół, czy wymiana opon będzie odczuwalna(nie wiem ile ważą te co mam-google milczy).Czy znajdę coś lepszego w tej cenie? I jakie dętki byście mi polecili czy dętki z żeloem(nie znam nazwy widziałem w jakimś markecie) są coś warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki Kenda Karma 2.0 http://www.centrumrowerowe.pl/04810075010/Kenda-Karma_Kevlar_26x2_0_DTC_60_TPI/Produkt.aspx , jak naładujesz trochę więcej powietrza to mają bardzo niskie opory toczenia, i nadają się w prawie każdy teren (w błocie i na kamieniach niezbyt sobie radza), trafiają się sztuki nawet w okolicach 460 g. Dętki polecam te najtańsze z decathlona, ważą około 170 gram jedna(9.99 za 2 dętki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja długo wybierałem swoje semi slicki, wybór padł na Schwalbe Sammy Slick 2,1

http://velotraum.de/images/717.jpg

 

Przesiadłem się ze slicków Kendy 1,95 i naprawdę jestem zadowolony, uzyskałem to co chciałem.

Na asfalcie wydaje mi się równie dobra a nawet i szybsza, na pewno jest cichsza, przy V>30 Kenda zaczynała buczeć, ta jest cichutka.

Znacznie poprawia hamowanie, przy zablokowanym tyle wydaje przeraźliwy pisk, trzeba będzie więcej hamować przodem :)

W terenie lepiej, ale w miękkim piachu tonie tak samo jak slick, no cóż to tyko semislick.

 

Jedyna wada to trochę droga, dałem 98/szt. Ale polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...